Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Eğitimi

Firmaların internet öncesinde pazarlama çalışmaları içerisinde bir müşteriyi izlemek, hareketlerini takip etmek ve davranış biçimine göre ürün yada hizmet sunmak mümkün değildi. Değişen ve dijitalleşen dünya ile bu artık mümkün. Dijital dünyada firmalar müşterilerinin hareketlerini ilk tıklamadan sepete atmaya kadar takip edebiliyor ve yönlendirebiliyor. Dolayısıyla artık pazarlama çalışmaları içerisinde Dijital Pazarlama çalışmaları olmaması imkansız. İnternetten tanıtım ve satış yapan tüm firmalar arama sonuçlarında en üstte çıkmak, doğru müşteriye ulaşmak ve sosyal medya’da var olmak ve müşteri ile iletişimde kalmak istemeye başladı. Bu programda bu iş için aranan kişiler olan Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanları yetiştirilmektedir.

Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi "Bilişim Eğitimi" kayıtları başladı!

Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi "Bilişim Eğitimi" kayıtları başladı!

Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanlarımız tüm sorularınızın yanıtları ve ücretsiz kariyer koçluğu için sizinle en kısa sürede irtibata geçsinler.

Bilgileriniz KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ile korunmaktadır.

1

Eğitim İçeriği

Dijital Pazarlama Eğitimi

 • WordPress
 • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
 • SEM (Google Ücretli Arama Ağı)
 • Analiz ve Raporlama

Sosyal Medya Eğitimi

 • Sosyal Medya Yönetimi
 • Dijital Pazarlama eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi eğitim içeriği hakkında daha fazla detay için lütfen bizimle iletişime geçin.
2

Sertifikalar

 • SmartPro Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya
3

Alınabilecek Ünvanlar

 • Dijital Pazarlama Uzmanı
 • Dijital Medya Uzmanı
 • Dijital Reklam Yöneticisi
 • Dijital Pazarlama Müdürü
 • Adwors Hesap Yöneticisi
 • SEO Uzmanı
 • Sosyal Medya Uzmanı
4

Çalışma Alanları

 • Firmaların pazarlama birimine bağlı olarak Dijital Pazarlama birimlerinde, Freelance danışman olarak Firmaların Online Reklam Birimlerinde çalışılabilmektedir.
5

Kimler Katılmalı

 • Kurumsal firmalarda Dijital Kanallardan sorumlu olmak isteyen.
 • Kendi yaptığı işi geliştirmek amaçlı Dijital dünyayı kullanmayı öğrenmek isteyen.
 • Freelance olarak Dijital Pazara Danışmanlık yapmak isteyen.
 • Dijital Pazarlama Eğitimi sonrası eğitim vermek isteyen.
 • Sosyal Medya Eğitimi sonrası sosyal medya danışmanlığı vermek isteyen herkes.

Dijital pazarlama ve sosyal medya eğitimi kursu son zamanların en revaçta kurslarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği gibi günümüzde hangi işi yaparsanız yapın internet üzerinden gerekli şekilde kendinizi tanıtmanız gerekiyor. Gerek dijital pazarlama işlemlerinde gerekse sosyal medya işlemlerinde insanlara doğru bir şekilde ulaşmanız gerekir.

Dijital pazarlama işlemleri denildiğinde aslında karşımıza birçok farklı seçenek çıkmaktadır. Bir firmanın doğum anından büyüme zamanına kadar geçen evrede pazarlama ne kadar önemliyse günümüzde dijital pazarlamada o kadar önem arz etmektedir.

İnsanlar artık yapacakları alışverişleri internet üzerinden yapmakta ve bu şekilde işlemler gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden gerek taşıyan firmalar gerekse yönlendiren firmalar ve birçok şekilde aracılık yöntemleriyle paralar kazanmaktadır.

Ayrıca pazarlama konusunda Google'da yapacağınız bir SEO işlemiyle Google'da vereceğiniz bir reklam işlemleri ayrı noktalarda olmakta ve sizler de bu hizmetlerle ilgili olarak gerekli eğitimleri alarak sertifika programı dahilinde sonuçlar sunmanız gerekmektedir.

Dijital pazarlama eğitimlerinin birçok ara başlıkları bulunmaktadır. Bunlara internet siteleri, tasarımlar, sosyal medya, Seo işlemleri gibi birçok farklı ara başlık atılarak aslında cevap verilebilir. Dijital pazarlama söz dizisi oluşturma ve kapsamlı olmadan da olsa bir şekilde hizmet vermeye çalışan firmalar özellikle gün geçtikçe kendilerini kaybetmektedir.

Güncel pazarlama amaçlı araçları teknolojileri arttırarak ben sizlere sunulmuş olan dijital sistemler üzerinde sizlerle oluşturulmaktadır. Herhangi bir beceri veya yetenek konusu söz konusu olmadan tamamen sizlerin başarılı bir şekilde yönlendirmeniz dahilinde firmaların daha başarılı sonuçlar alması sağlanmış olacaktır.

Gerek marka stratejisi gerekse marka bilinirliği açısından bunlar kapsamlı bir şekilde çalışılması gereken konular olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler de bu yüzden dolayı geleceğin mesleklerinden biri olarak görülen dijital pazarlama ve sosyal medya üzerinden eğitimler olarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Güncel pazarlama stratejileri olarak dijital pazarlama ve sosyal medya aldıktan sonra siz de kendinizi çok daha iyi yerlerde görebileceksiniz. Özellikle firmalar var. Onları yüzlerinden biri olarak ön plana çıkarken aynı zamanda kendiniz almış olduğunuz eğitimler sayesinde kendinizi de çok daha iyi bir şekilde ön plana çıkarabileceksiniz.

Sosyal medyada ön plana çıkmak için her şirketin ve her sektörün farklı stratejileri olması gerekmektedir. Herkes aynı platformda aynı şekilde başarılı olacak diye bir durum söz konusu değildir. Aynı zamanda sadece başarılı olmak aslında orada takipçi veyahutta beğenen sayısının artması değil aynı zamanda sizlere sunmuş olan geri dönüşler sayesinde oluşmaktadır.

Bu yüzden pazarlama kanallarını çok iyi bilmek ve dijital pazarlama ve sosyal medya eğitimi kursu konusunda bilgi sahibi olmak sizlerin gelecekteki meslekler hızlı çok daha iyi bir şekilde bu uygulamanın ve yapmanız açısından önemli olacaktır.

Bu anlamda gerek firmalar gerekse şahıslar çok fazla olur. Bu konuda eğitimlere yönlendirmekte ve çalışan personeller ile birlikte aynı zamanda kendi bünyelerine alırken de bu şekilde eğitimi dikkat etmektedirler. Firmaların pazarlama departmanlarında çalışan 10 senelik tecrübesi olan pazarlama uzmanları ve danışmanları dahi artık günümüzde bu tarz eğitimler almaktadır.

Hatta satış pazarlama konusunda orta düzey yöneticiler dahil bu eğitimler sayesinde kendilerini geliştirmektedir. Bu anlamda dijital pazarlama ve sosyal medya eğitimi kursu çok fazla ön plana çıkmakta ve insanlar tarafından da tercih edilmektedir.

Dijital dünyada özellikle pazarlama sıralaması ve aynı zamanda da kendinizin hedeflediğiniz noktalara ulaşabilmemiz için vereceğiniz efor ve süreç çok büyük önem arz etmektedir. Detaylı bir bilgi almak ve aynı zamanda sizlerin de daha başarılı sonuçlar almanız adına bu tip kurslara katılımlar sağlam olması gerek firmalar gerekse şahıslar adına çok büyük önem arz etmektedir.

Günümüzde artık sosyal medyanın önemi ve değeri yatsınamaz bir gerçek olarak sunulmaktadır. Bu yüzden dijital pazarlama ve sosyal medya eğitimi kursu da bu kadar ön plana çıkmış ve özenli bir şekilde tercih edilmeye başlanmış bulunmaktadır.

Sertifika Programları

 

Sertifika programları da bu sistem neticesinde size ulaşabileceğimiz bir durumdadır. Özellikle firmalar günümüzde artık dijital pazarlama konusunda yetişmiş ve iyi seviyede bu konuya bilgi sahibi olan insanlar aramaktadır.

Bir dükkan açtığınızda düşündüğünüzde belirli bir bölgedeki ve lokasyondaki insanlara hitap edersiniz oysa ki günümüzde bu sistemler sayesinde dünyadaki herkes sizin orası müşteriniz olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun başta zor olduğunu düşünebilirsiniz.

Elbette ki insanlara ulaşabilmek ve aynı zamanda da insanlara doğru şekilde kendiniz anlatabilmenin zorlukları bulunmaktadır. Ancak en önemli noktalardan bir tanesi hiç kuşku yok ki bu sayede daha fazla insana ulaştığınızda bir de aynı zamanda da daha iyi bir satış yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Bu yüzden dijital pazarlama ve sosyal medya eğitimi kursu tercih edilmekte ve sertifikaları sayesinde insanların da daha fazla ön plana çıkması sağlanmaktadır.

Dijital Pazarlama

 

 

Dijital pazarlama ve sosyal medya eğitimi kursu denilse de aslında dijital pazarlama ile sosyal medya eğitimi farklı perspektiflerden bakılmakta ancak bir yönden de ortak noktaları bulunmaktadır.

Bir firmanın dijital pazarlaması yapılacaksa bu durumda öncelikli olarak arama motorlarında ön planda çıkması ve insanlara doğru bir şekilde sunulması gerekmektedir. Bir markete girdiğinizde nasıl her şeyin doğru raflarda olmasını ve rahatlıkla bulmasını istiyorsanız bu durumda internet sitenizde de bu şekilde tasarlanmış olmalıdır. Yani insanlar sizin isteğinize girerek herhangi bir şey aramaya başladıklarında zaman kaybetmeden istedikleri gibi sonuçlara ulaşabilmektedir.

Bunların yanı sıra insanların sitenizde zaman geçirdiği durum çok önemlidir. Sizi kendisi ile bağdaştırma ve sizin sitenizde zaman geçirmek istemelidir. Elbette ki bu her firma üniversite için geçerli değildir. Ancak özellikle e-ticaret yapan siteler için bu çok büyük önem arz etmektedir.

İnsanlara sitenizde kalması ve aynı zamanda birden fazla çok büyük önem arz etmektedir. Bir e-ticaret sitesinde ne kadar fazla zaman geçiriliyorsa bu durumda o kadar fazla da alışveriş yapılmasına ihtimal vardır. Bu yüzden dolayı müşterilerinin sitenize geldiğinde zaman geçirebileceği şeyleri dizayn etmeli ve aynı zamanda da tasarım olarak insanların gözlerini olmayacak şekilde bu ürünleri sormalısınız.

E-ticaret sitelerinin en önemli noktalarından bir tanesi de seo olarak karşımıza çıkmaktadır. Arama motorları için yapılmış olan bir optimizasyon sistemidir. İnsanlar birçok şeyi Google üzerinden veya Yandex üzerinden aramalar yapmaktadır.

Bunlar arama motorları üzerinden yapıldığı gibi aynı zamanda da insanların net sonuçları ulaşmasını sağlamaktadır. Eğer sizler de belirli kelimelerde ön plana çıkarsanız bu durumda müşteri kapasitenizi arttırmış olacaksınız.

İnsanlar tarafından daha fazla tercih edilme şansına sahip olursunuz. İnsanlar arama motorlarında yapmış olduğu aramaların yüzde 80'inde ilk sayfada işlerini bitirmektedirler. Yüzde yirmi bir kısım ise çoğu 3. sayfaya kadar gitmekte 4. sayfanın ötesine gitmemektedir.

Sizlerin amacı her zaman için yüzde 80'lik gittiği yakalamak olmalıdır. Bu yüzde 80'i yakaladıktan sonra zaten işlerinizi istediğiniz gibi yöneltebilirsiniz.

İşte bu tarz bir durum için dahi dijital pazarlama ve sosyal medya eğitim kursu çok büyük önem arz etmektedir. Çünkü sizler de eğer doğru yerlerde olmak ve doğru başarılı sonuçlar elde etmek istiyorsanız bu durumda almış olduğunuz eğitimler neticesinde sizleri yönlendiren insanlara ihtiyaç duyabilirsiniz.

 

Sosyal Medya Eğitimi

Sosyal medya eğitimi denildiğinde dijital pazarlama ve sosyal medya eğitim kursu konusunda en önemli ayaklarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle son 10 yılda dünyaya damga vuran sosyal medya siteleri bulunmaktadır.

Artık mobil dünyanın gelişmesiyle birlikte insanlar sosyal medya üzerinden birçok bilgiye ulaşmaktadır. İşte bu yüzden dolayı her firma için sosyal medya aslında kilit niteliktedir. Çok iyi bir şekilde televizyon reklamı yapmanız bazen hiçbir şey ifade etmez.

Sosyal medyadan yapacağınız doğru reklam stratejileri ve doğru tanıtım stratejileri bir anda sizleri çok fazla ön plana çıkartacaktır. Bunları bilen firmalar ve yatırımcılar artık bu konuda deneyimli ve doğru insanlarla da çalışmaya başlamış bulunmaktadır.

Kendi bünyesinde çalıştırmış olduğunu firmaları personellerin yanı sıra aynı zamanda çeşitli ajanslar tarafından alınmış olan desteklerle çok daha başarılı sonuçların elde etmesi ve çalışılmaktadır.

Fenomen firmalar sayesinde işlemler çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirilirken bu işlemler içinde dijital pazarlama ve sosyal medya eğitimi kursu anlamında eğitim gören insanların vermiş olduğu hizmetler tercih edilmekte ve ön planda değerlendirilmektedir. Böylece daha başarılı sonuçlar olarak insanların ve firmaların daha da ön plana çıkması sağlanmaktadır

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Kursu

Digital pazarlama uzmanlığı konusunda bu yüzden dijital pazarlama ve sosyal medya eğitimi kursu çok fazla ön plana çıkmaktadır. Sizler de bu sertifikalarını sahip olarak geleceğin mesleklerinden birine adım atabilirsiniz. Bunu bilmek gerekir.

Tüm dünyada artık firmalar dükkan ve mağazacılık sisteminden vazgeçmekte ve tamamen e-ticaret üzerinde yatırımlar yapmaya başlamış bulunmaktadır. Böylece sizler de daha iyi şekilde sonuçları alma şansına sahip olabilirsiniz.

Sizler de hayatınızı bu eğitim çerçevesinde yönlendirebilir hem firmalar açısından ön plana çıkabilir aynı zamanda da kendiniz açısından gelişiminize ve aynı zamanda da kendi yatırımlarımızı da daha fazla önem verme şansına sahip olabilirsiniz.

En basit yapılan yatırımlarda dahi artık insanların dijital pazarlama ya da sosyal medya çalışmaları ciddi anlamda ön plana çıkar. Hatta bir işlem yapılırken dahi yani evde yapılan işlerde dahil bayanların artık internet sitesi kurarak veya sosyal medya üzerinden bu ürünlerini tanıtarak daha geniş kitlelere ulaşmaya çalıştıkları çok net bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

İstanbul'da olan bir bayanın evde yapmış olduğu el işlerini Antalya'daki ya da Ankara'daki müşterisine ulaştırabilmek için sosyal medyada veya internete yapmış olduğu başarılı bunlar kesinlikle takdire şayandır.

Elbette ki bu adamlar anlatabilmek veya dijital pazarlama olmadığında oynanan çıkabilmek için özellikle büyük firmaların hedeflerinin birlikte o da göz önünde bulundurursak dijital pazarlama ve sosyal medya eğitimi kursu almış olan kişileri tercih etmesi çok doğal bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Böylece sizler de bundan sonrasında kendinizi büyük şirketleri görebilirsiniz. Bu tip eğitimler çeşitli danışmanlık dersleri ve üniversiteler tarafından verilmektedir. Bu sayede sizler de sertifika sahibi olabilir ve geleceğin mesleği olan internet sektöründe daha fazla ön plana çıkarken aynı zamanda da adından bahsettirebilirsiniz.

Böylece çok daha başarılı sonuçlar alma şansına sahip oluyorsunuz. Bir anda çok daha fazla ön plana çıkmaktadır. Firmaların bu konudaki yatırımları da önemli bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Sistemler dahilinde alınan eğitimlerin faydası çok büyük önem arz etmetedir.

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum to “ Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Eğitimi”

 1. ahmet says :Cevapla

  ben instagramda ürün satıyorum böyle bir eğitime ihtiyacım olduğunu fark ettim sosyal medya üzerinden pazarlama çok fazla yaygın artık bir kaç adım önde olmak gerekiyor

 2. Hatice says :Cevapla

  Dijital pazarlama ve sosyal medya eğitimi almak istiyorum. Ama çok birşey bilmiyorum. Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz? Teşekkür ederim.

 3. Süleyman says :Cevapla

  Merhaba ben sosyal medyaya hakimim ancak dijital pazarlama eğitimi almak istiyorum. Dijital pazarlama eğitimini ayrı alabiliyormuyuz? Teşekkür ederim.

 4. Ali SUBAY says :Cevapla

  Ben e-ticaret işine girmek site açmak ve satış yapmak istiyorum daha önce hiç yapmadım bundan dolayı bilgi edinmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI