Firmaların internet öncesinde pazarlama çalışmaları içerisinde bir müşteriyi izlemek, hareketlerini takip etmek ve davranış biçimine göre ürün yada hizmet sunmak mümkün değildi. Değişen ve dijitalleşen dünya ile bu artık mümkün. Dijital dünyada firmalar müşterilerinin hareketlerini ilk tıklamadan sepete atmaya kadar takip edebiliyor ve yönlendirebiliyor. Dolayısıyla artık pazarlama çalışmaları içerisinde Dijital Pazarlama çalışmaları olmaması imkansız. İnternetten tanıtım ve satış yapan tüm firmalar arama sonuçlarında en üstte çıkmak, doğru müşteriye ulaşmak ve sosyal medya’da var olmak ve müşteri ile iletişimde kalmak istemeye başladı. Bu programda bu iş için aranan kişiler olan Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanları yetiştirilmektedir.

Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi “Bilişim Eğitimi” kayıtları başladı!

Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi "Bilişim Eğitimi" kayıtları başladı!

Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanlarımız tüm sorularınızın yanıtları ve ücretsiz kariyer koçluğu için sizinle en kısa sürede irtibata geçsinler.

Bilgileriniz KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ile korunmaktadır.

Eğitim İçeriği

Dijital Pazarlama Eğitimi

 • WordPress
 • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
 • SEM (Google Ücretli Arama Ağı)
 • Analiz ve Raporlama

Sosyal Medya Eğitimi

 • Sosyal Medya Yönetimi
 • Dijital Pazarlama eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi eğitim içeriği hakkında daha fazla detay için lütfen bizimle iletişime geçin.

Sertifikalar

 • SmartPro Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya

Alınabilecek Ünvanlar

 • Dijital Pazarlama Uzmanı
 • Dijital Medya Uzmanı
 • Dijital Reklam Yöneticisi
 • Dijital Pazarlama Müdürü
 • Adwors Hesap Yöneticisi
 • SEO Uzmanı
 • Sosyal Medya Uzmanı

Çalışma Alanları

 • Firmaların pazarlama birimine bağlı olarak Dijital Pazarlama birimlerinde, Freelance danışman olarak Firmaların Online Reklam Birimlerinde çalışılabilmektedir.

Kimler Katılmalı

 • Kurumsal firmalarda Dijital Kanallardan sorumlu olmak isteyen.
 • Kendi yaptığı işi geliştirmek amaçlı Dijital dünyayı kullanmayı öğrenmek isteyen.
 • Freelance olarak Dijital Pazara Danışmanlık yapmak isteyen.
 • Dijital Pazarlama Eğitimi sonrası eğitim vermek isteyen.
 • Sosyal Medya Eğitimi sonrası sosyal medya danışmanlığı vermek isteyen herkes.

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi son zamanların en revaçta eğitimlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği gibi günümüzde hangi işi yaparsanız yapın internet üzerinden gerekli şekilde kendinizi tanıtmanız gerekiyor. Gerek dijital pazarlama işlemlerinde gerekse sosyal medya işlemlerinde insanlara doğru bir şekilde ulaşmanız gerekir.

Dijital pazarlama işlemleri denildiğinde aslında karşımıza birçok farklı seçenek çıkmaktadır. Bir firmanın doğum anından büyüme zamanına kadar geçen evrede pazarlama ne kadar önemliyse günümüzde de dijital pazarlama en az onun kadar önem arz etmektedir.

İnsanlar artık yapacakları alışverişleri internet üzerinden yapmakta ve günlük birçok işini de internet üzerinden çözmektedir. Bu sebeple sunucu hizmeti veren internet firmaları, yönlendiren diğer firmalar ve alanda çeşidi çok fazla olan aracılık yöntemleri ile çalışarak, şirketler kazançlarını arttırmaktadır.

Ayrıca pazarlama konusunda Google’da yapacacağınız bir SEO işlemi ile Google’da vereceğiniz bir reklam işlemi ayrı noktalardadır. Sizler de bu hizmetlerle ilgili eğitimleri alarak sertifika programı dahilinde bu işlemleri yönetebilir pozisyona geleceksiniz.

Dijital pazarlama eğitimlerinin birçok ara başlıkları bulunmaktadır. Bunlara internet siteleri, tasarımlar, sosyal medya, Seo işlemleri gibi birçok farklı ara başlık atılarak aslında cevap verilebilir. Dijital pazarlama eğitimleri birçok ara başlık altında işlenmektedir. Bunlara; analytics, tasarım, sosyal medya, SEO, SEM, Google adwords’ü örnek göstermekle birlikte daha fazla alt başlık altında incelenmektedir.

Güncel pazarlama araçları ile birlikte sizlere sunulmuş olan dijital sistemler üzerinde sizlerle örnek çalışmalar yapılmaktadır. Dijital pazarlama ve sosyal medya eğitimimiz sayesinde, herhangi bir yeteneğin olması gerekmeksizin verilen eğitimler sonucu elde ettiğiniz beceri ve deneyim ile firmaları başarılı bir şekilde yönlendirebilecek ve firmaların başarılı geri dönüşler almasını sağlayacaksınız.

Gerek marka stratejisi gerekse marka bilinirliği açısından kapsamlı bir şekilde çalışma gerektiren bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler de bu sebeple geleceğin mesleklerinden biri olan dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı olarak kapsamlı çalışmaların nasıl yapılacağını bizimle öğrenmiş olacak ve sektörde kendinize güzel bir yer edinmek için fırsat yakalamış olacaksınız.

Sosyal medyada ön plana çıkmak için her şirketin ve her sektörün farklı stratejileri olması gerekmektedir. Bu sebeple her firma aynı platforma aynı başarıyı sağlayamamaktadır. Firmalar çalışmalarına verdiği ağırlık ve önem neticesinde platformlarda başarılı olacaktır. Dijital pazarlama gereçlerini kullanmadan ve kapsamlı olmayan bir şekilde internette var olmaya çalışan şirket ve kuruluşlar gün geçtikçe kendi pozisyonlarını kaybedeceklerdir. Başarının tespitinde ise ; sadece takipçi veya beğeni sayısının artması yetmemekle birlikte ,yapılan çalışma ile sağlanan dönüşüm verilerinin önemi çok büyüktür.

Bu sebeple dijital pazarlama kanallarını çok iyi bilmek ve dijital pazarlama ve sosyal medya eğitiminde edindiklerinizi derslerle eş zamanlı olarak dene-yanıl sistemiyle çalışarak gelecekteki yapacağınız işler açısından çok önemlidir.

Alandaki gelişmelere önem veren firma ve şahıslar gün geçtikçe daha fazlalaşmaktadır. Personellerini bu konuda eğitimlere yönlendirmekte ve aynı zamanda bu eğitimi almış olmalarına dikkat ederek dışarıdan da bünyelerine yeni insanlar katmaktadırlar. Firmaların pazarlama departmanlarında çalışan 10 senelik tecrübesi olan pazarlama uzmanları ve danışmanları dahi artık bu tarz eğitimler almaktadır.

Dijital dünyada özellikle şirketlerin pazarlama sıralamasında ve aynı zamanda kendinizi hedeflediğiniz noktalarda görebilmeniz için vereceğiniz efor ve süreç çok büyük önem arz etmektedir. Güncel gelişmeleri takip etmek ve eğitimlerimizde öğrenilenleri gelişmelerle entegre ederek uygulamak gereklidir.

Sertifika Programları

Sertifika programları da bu sistem neticesinde size ulaşabileceğimiz bir durumdadır. Özellikle firmalar günümüzde artık dijital pazarlama konusunda yetişmiş ve iyi seviyede bu konuya bilgi sahibi olan insanlar aramaktadır.

Bir dükkan açtığınızda belirli bir lokasyondaki insanlara hitap edersiniz oysa ki günümüzde internet ve üstünde geliştirilen bu sistemler sayesinde dünyadaki herkes artık sizin müşteriniz olma potansiyelindedir.

Elbette ki insanlara ulaşabilme ve aynı zamanda da insanlara kendinizi doğru şekilde anlatabilmenin zorlukları bulunmaktadır. Fakat verdiğimiz eğitimle; bu sektörde insanlara nasıl ulaşacağınızı, stratejileri nasıl belirleyebileceğinizi ve nasıl bir düzende kolaylıkla hepsini gerçekleştirebileceğinizi öğreneceksiniz.

Bu yüzden dijital pazarlama ve sosyal medya eğitimi kursu tercih edilmekte ve sertifikaları sayesinde insanların da daha fazla ön plana çıkması sağlanmaktadır.

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama ve sosyal medya eğitiminde, dijital pazarlama eğitimi ile sosyal medya eğitimine farklı perspektiflerden bakılmakta ise de hepsi sonunda bir bütünü teşkil eder. Bir firma sizle 360 derece çalışmak isterse siz sosyal medya ve dijital pazarlama işlerinin hepsini bir bütün olarak icra edersiniz. Bu işin başında sadece bir kısmında da yer alabilirsiniz, fakat ilerleyen zamanlarda bütünleşen bu süreci yöneten de olabilirsiniz.

Bir firmanın dijital pazarlaması yapılacaksa bu durumda öncelikli olarak arama motorlarında ön plana çıkması ve insanlara doğru bir şekilde sunulması gerekmektedir. Bir markete girdiğinizde nasıl her ürün müşterinin kolay görebilmesi, ulaşması ve daha fazla satın alabilmesi için planlanarak raflara diziliyorsa; internet siteniz de bu şekilde hedef kitlenin istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilmesi için planlanarak tasarlanmalı ve sitenin içeriği buna göre kurgulanmalıdır.

Bunların yanı sıra insanların sitenizde daha fazla zaman geçirmesi çok önemlidir. Sizi kendisi ile bağdaştırmalı ve sitenizde zaman geçirmeyi istemelidir. Bu her site için önemliyse de özellikle e-ticaret siteleri için çok da büyük önem arz etmektedir. Bir e-ticaret sitesinde ne kadar kişi ne kadar fazla zaman geçiriyorsa, alışveriş yapılması potansiyeli de artmaktadır. Bu sebeple müşterinin sitede daha fazla vakit geçirmesi için gözü yormayan ve içinde kolay dolaşım sağlanan bir site düzenlenmeli ve ürünlere olan ilginin dönüşümleri saptanarak , yeni planlar yapılmalıdır.

E-ticaret sitelerinin yönetiminde en önemli noktalarından bir tanesi de SEO olarak karşımıza çıkmaktadır. Arama motorları için yapılmış olan bir optimizasyon sistemidir. İnsanlar ulaşmak istedikleri birçok şey için Google veya Yandex üzerinden aramalar yapmaktadır. Eğer sizler de uygun anahtar kelimeler kullanırsanız bu arama motorlarında ön sıraya çıkarsınız ve bu durumda müşteri kapasitenizi arttırmış olursunuz.

İnsanlar arama motorlarında yapmış olduğu aramaların %80 ‘inde ilk sayfada seçimlerini yapmaktadırlar. %20 lik bir kısım ise 3.sayfaya kadar gitmekte fakat 4.sayfanın ötesine geçmemektedir. Sizlerin amacı her zaman için %80’lik dilimde yani ilk sayfada yer alabilmek olmalıdır. Bunu sağladıktan sonra sayfa ziyaretleriniz artar ve siteniz için hedeflediklerinize ulaşabilirsiniz.

İşte bunları organize edebilmek ve başarılı sonuçlar elde etmek istiyorsanız dijital pazarlama ve sosyal medya eğitimi alarak bu konularda eğitmenlerin rehberliğinde kendi projelerinizi hayata geçirebilir ve öğrendiklerinizle iş hayatında rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Sosyal Medya Eğitimi

Özellikle son 10 yılda dünyaya damga vuran sosyal medya siteleri bulunmaktadır. Mobil dünyanın gelişmesiyle birlikte artık insanlar birçok bilgiye sosyal medya üzerinden ulaşmaktadır. İşte bundan dolayı her firma için sosyal medya önemli bir yere sahip olmuştur. Çok iyi bir şekilde televizyon reklamı çekseniz de yetersiz kalmaktadır.

Sosyal medyada yapacağınız doğru reklam stratejileri ve doğru tanıtım bir anda sizleri çok fazla ön plana çıkarabilme niteliğine sahiptir. Bunları bile firmalar ve yatırımcılar artık bu konuda deneyimli ve alanında yetkinliği olan insanlarla çalışmaya başlamıştır.

Şirketler bu alanda kendi bünyesinde olan dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanları haricinde çeşitli ajanslarla anlaşmakta ve gelen desteklerle çok daha büyük ve başarılı kampanyalar gerçekleştirebilmektedir. Siz de istihdam olarak çok yönlü bir yelpazeye sahip bu alanda; Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanlığı eğitimi alarak yer edinebilirsiniz.

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Kursu

Dünyadaki ve ticaretteki dijital globalleşmeyi fark eden ve benimseyen firmalar artık dükkan ve mağazacılık sistemine harcadıklarından daha fazla bir şekilde e-ticaret sistemleri üzerine yatırım yapmaya başlamışlardır.

Sizler de işinizi bu eğitim çerçevesinde yönlendirebilir ve firmaların dikkatini çekecek gelişmeler sağlayabilirsiniz. Ayrıca kendi gelişiminize ve kendi yatırımlarınıza daha fazla önem verme ve hayata geçirme şansına sahip olabilirsiniz.

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi’nin sonunda elde edeceğiniz sertifika ile büyüyen bu sektörde hangi konumda olmak istediğinize karar verebilir ve kendi seçiminizi yaparak kariyerinizde büyük adımlar atabilirsiniz.

En düşük bütçeli yatırım veya işlerde dahi artık insanlar dijital pazarlama ve sosyal medyayı kullanmaktadır. Evde el işçiliğiyle yapılan ürünleri satan insanlar, küçük bütçeli fakat dijital platformda verimli satış yapabilen insanlar bu konuda verilebilecek en güzel örneklerden bir tanesidir.