Blog | SmartPro Bilgisayar Akademisi
×

HEMEN BAŞVUR

SmartPro 'nun avantajlı eğitim kampanyalarından siz de faydalanın!

Kendi web sitenizi kurmak veya bu işte iyi olup çeşitli işlerde yer almak istiyorsanız bu yazımız tam size göre

Her Yönüyle SQL Programlama

SQL Programlamaya giriş yapmak isteyenler ve bu konuyu detaylıca öğrenmek isteyenler bu yazımıza bir göz atmalı.

Her Yönüyle Kodlama

Kodlama eğlencelidir

Nasıl Yazılımcı Olurum?

mobil programlama dilleri nelerdir

Mobil Programlama Dilleri

Bu yazımızda sizlere genel olarak mobil uygulama oluşturmak ve üretmek için hangi programlama dillerine hakim olmak gerekmektedir? bunun cevabını veriyoruz.

big data nedir ve nasıl kullanılmaktadır

Big Data Nedir?

Herhangi bir işlem görmeden gözlem yoluyla veya ölçüm teknikleri ile elde edilen değerlere “veri” adı verilmektedir. Bu yazıda nasıl kullanıldığını anlatıyoruz.

Geliştiriciler İçin Kısa Bir Kılavuz Erteleme Problemi

Kararlarınızı her zaman geciktiriyor musunuz? Aslında, ne yapmamız gerektiğini biliyoruz; Çok geç olmadan harekete geçmiyoruz. Kısacası, erteliyoruz.

herkesin kodlamaya ihtiyacı vardır

Bilgisayarların ve yazılımların hayatımıza egemen olduğu bir dünyada, herkesin, kodlama yapmasının beş nedenini sizlere anlatıyoruz.

5 Adımda SQL Nedir Ve Nasıl Çalışır

Bu listemizde SQL’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlattıktan sonra sistemlerin genel hatlarından bahsederek verilen SQL kursları hakkında bilgi pek çok bilgiyi bulabileceksiniz.

Temiz Kod Yazmak İçin Her Programcının Bilmesi Gereken 10 Teknik

Bu makalemizde sizlere temiz kod yazmanın 10 teknik özellikleri hakkında bilgilendiriyoruz

Taglar:
Büyük Programcıların 10 Ortak Özellikleri

Bu makalemizde sizlere büyük programcıların 10 ortak özellikleri hakkında bilgilendiriyoruz.

en-popüler-veritabanı-sistemleri

Bu makalemizde sizleri MySQL, Oracle, SQLite, PostgreSQL, Firebird veritabanı sistemleri hakkında bilgilendiriyoruz.

Sistem Uzmanlığı ve Microsoft Sistem Uzmanlığı arasındaki farklara, sektördeki yerlerine ve iş imkanlarına değindiğimiz makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Mobil uygulamalarda en çok kullanılan 5 hibrit frameworku sizler için araştırıp derledik. Tüm merak ettikleriniz ve daha fazlası bu makalede.

Ülkemizdeki ve dünyadaki en popüler, geçerli ve en çok kazandıran meslekleri sizler için derleyip yayınladık. İncelemek için tıklayın.

Dünyada pek çok yazılım dili vardır. Bu yazılım dillerinden genel olarak 10 tanesi en popüler olarak görülmektedir. Özellikle eskiden beri var oldukları için popülerliği bulunanlar ve işlevselliği ile kullanım kolaylığı üst düzey olan yazılım dillerinin de getirdiği popülerlik vardır.

Autocad programı son dönemlerin en popüler programları arasındadır. Her işletme, her birey, her çalışan için uygun bir program olması nedeniyle de oldukça yaygındır. Autocad, tasarımların veya tasarım taslaklarının manuel olarak çizimine son veren, bilgisayar üzerinde çizim yaptığımız bu teknolojinin vücut bulmuş haldir.

microsoft yazılım uzmanlığı eğitimi

Microsoft yazılım uzmanlığı eğitimi, yazılım programlamanın, hayatımızın çok büyük bir kısmında yer almasından dolayı gittikçe önemi artış göstermektedir. Kullanmakta olduğumuz ürünlerin, üretim aşaması ve sonrasında bizler tarafından kullanılma durumu yazılımlar sayesinde olmaktadır.

Son dönemlerde iş yerlerinde verileri analiz etme, raporlama, yorumlama oldukça önem kazanmıştır. Bu yüzden de bu programlara hakim olan çalışanlara ihtiyaç duyulmaktadır.

3d studio max nedir ne işe yarar

Animasyonlar, modellemeler, 3 boyutlu tasarımlar gibi pek çok amaç için kolayca kullanılan 3d studio max programı gelişen teknolojiye ayak uyduran en iyi buluşlardan birisidir diyebiliriz.

Her geçen gün artan teknolojik gelişmeler ve bunlardan doğan ihtiyaçlar ile birlikte her kullanıcı internet üzerinden işlemler yapmaya eğilim göstermektedirler. İnternet üzerinden ürün satın alma yani E-ticaret ile mobil pazarlamayı aktif bir şekilde kullanmaktadırlar. Dijital pazarlama da burada devreye girmektedir.

Günümüz teknolojisinin hızına yetişmek için herkesin kendini özellikle teknoloji anlamında geliştirmesi gerekmektedir. Bu nedenle pek çok alanda eğitim alma yönünde bir eğilim olduğu görülmektedir. Bu eğitim alanlarından en çok tercih edileni de web ve grafik tasarımı kursudur.

microsoft sistem uzmanlığı eğitimleri

Gün geçtikçe artan teknolojik gelişmeler hepimizi yakından ilgilendirmektedir. Bu nedenle de bu gelişmelere uyum sağlayabilmek için birtakım eğitimler almak gerekmektedir. Bu eğitimlerden en bilinenlerinden ve en çok tercih edilenlerinden bir tanesi de Microsoft sistem uzmanlığı kursudur.

SQL eğitimleri

Veri tabanı olarak daha çok bilinen bir program olan SQL verinin ham işlenmemiş hali ile yakından ilgilenmektedir. Veri tabanı günümüzde çok temel ve gerekli bir program haline gelmiştir. SQL programı yani veri tabanı sayesinde yoğun veri yığınlarından kolaylıkla örnek çekmek mümkündür.

YUKARI