×

HEMEN BAŞVUR

SmartPro 'nun avantajlı eğitim kampanyalarından siz de faydalanın!

Yazılımcı, IT ve Grafikerler için Göz Sağlığı

Gününün yarısından fazlası PC başında geçiyorsan ve evine döndüğünde bile bilgisayar başında zaman geçirmen gerekiyorsa en çok dikkat etmen gereken organın gözlerindir. Biz bilişim uzmanları günümüzün çoğu zamanını bilgisayar başında geçiriyor ve bir nevi gözlerimizi kullanarak para kazanıyoruz.

Bu yüzden sizin için bir araştırma gerçekleştirdik ve etkiyi en aza nasıl indirebileceğimiz üzerinde düşündük.

Bilgisayar başında geçirdiğimiz zaman içerisinde gözlerimizin bozulmasının en büyük nedeni ışık yansımaları ve buna bağlı olarak oluşan göz kuruluğu. İlk olarak göz kuruluğunu engellemek amaçlı göz doktorunuza danışarak eczanelerde reçetesiz olarak da satılan suni göz damlalarını edinebilirisiniz.

İkinici olarak önerimiz ise bilgisayar kullanımları için üretilmiş olan gunnar markalı gözlükler. Özellikle öne çıkan gruplar ise tasarımcılar, editörler ve oyuncular ve yazılımcılar. Bu gruplar için özel geliştirilmiş gözlükler olan gunnar gözlükler hem görme performansını arttırıyor. Hemde göz kuruluğuna engel oluyor. Genel olarak gunnar gözlükler oyun oynayanlar için üretilmiş olsa da (sarı camlı olan gunnar gözlükler) daha sonra tasarımcılar için üretilmiş olan  CRYSTALLİNE serisi bulunuyor. CRYSTALLİNE  serisi tasarımcıların renkleri daha doğru görmesi ve bu esnada bilgisayar ekranının göze olumsuz etkisini düşürmek amaçlı tasarlanmıştır.

Oyun Oynayanlar İçin Üretilmiş olan seri;

oyun oyanayanlar için gözlük

oyun oyanayanlar için gözlük

Tasarımcılar İçin Üretilmiş olan seri;

gunnar CRYSTALLİNE

gunnar CRYSTALLİNE

 

Gunnar türkiyenin web sitesi Gunnar Türkiye

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI