oyun-gozlugu

Gününün yarısından fazlası PC başında geçiyorsan ve evine döndüğünde bile bilgisayar başında zaman geçirmen gerekiyorsa en çok dikkat etmen gereken organın gözlerindir. Biz bilişim uzmanları günümüzün çoğu zamanını bilgisayar başında geçiriyor ve bir nevi gözlerimizi kullanarak para kazanıyoruz.

Bu yüzden sizin için bir araştırma gerçekleştirdik ve etkiyi en aza nasıl indirebileceğimiz üzerinde düşündük.

Bilgisayar başında geçirdiğimiz zaman içerisinde gözlerimizin bozulmasının en büyük nedeni ışık yansımaları ve buna bağlı olarak oluşan göz kuruluğu. İlk olarak göz kuruluğunu engellemek amaçlı göz doktorunuza danışarak eczanelerde reçetesiz olarak da satılan suni göz damlalarını edinebilirisiniz.

İkinici olarak önerimiz ise bilgisayar kullanımları için üretilmiş olan özel markalı gözlükler. Özellikle öne çıkan gruplar ise tasarımcılar, editörler ve oyuncular ve yazılımcılar. Bu gruplar için özel geliştirilmiş gözlükler olan gunnar gözlükler hem görme performansını arttırıyor. Hemde göz kuruluğuna engel oluyor. Genel olarak bu gözlükler oyun oynayanlar için üretilmiş olsa da daha sonra tasarımcılar için üretilmiş olan CRYSTALLİNE serisi bulunuyor. CRYSTALLİNE  serisi tasarımcıların renkleri daha doğru görmesi ve bu esnada bilgisayar ekranının göze olumsuz etkisini düşürmek amaçlı tasarlanmıştır.