deepcoder

Yapay zeka kendi yazılımını üretmeye başladı. Yanlış duymadınız! Yapay zekanın kendi başına kararlar alarak kendi kendine üretim uygulamaya başlaması gelecek kurgularının içerisinde yer alan en önemli unsur olduğunu hepimiz biliyoruz. Hatta Matrix gibi filmlerde yapay zekayı da insan düşmanı olarak gösteren filmlerin de ana teması olan yapay zekanın da kendi kararları ile üretim yapması ve insanlığa baş kaldırması fikirlerinin gerçekleşmeye başladığı noktaya gelmiş olabiliriz.

Microsoft’un, daha hızlı bir şekilde kod geliştirmek için tasarlamış olduğu yapay zeka uygulaması DeepCoder, kendi küçük yazılımlarını üretmeye başlayarak tarihi bir dönüm noktasına artık geldiğimizin ispatı olmuş oldu.

Yazılım Yaratan Yapay Zeka: DeepCoder

Microsoft ve Cambridge Üniversitesi tarafından geliştirilen DeepCoder’ın, kendi kendine incelediği yazılımlardan öğrenmiş olduğu kodlama becerisini kullanarak, benzer minik programlar yazabildiği hata ve hatta başka başka yazılımların kodlarını da kopyalarak kendi lehine daha kullanışlı başka küçük programlar üretebildiği gözlemlendi.

Eğer siz de geleceğe kayıtsız kalmayıp yazılım dünyasında yerinizi almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurun, Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi’nde %70 burslu eğitim alma şansını yakalayın.

 

Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanlarımız tüm sorularınızın yanıtları ve ücretsiz kariyer koçluğu için sizinle en kısa sürede irtibata geçsinler.

Bilgileriniz KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ile korunmaktadır.

 

deepcoder