kadıköy-web-tasarım-eğitimi-2018

Teknoloji oldukça faydalı, pratik ve hayat kurtaran bir ilerleme, bir yeniliktir. Teknolojinin bazı alanları için sadece bilmek yeterli değildir. Aynı zamanda yaratıcı olmak, düşünmek de çok önemlidir. Yaratıcılığın bir parçası olan grafik tasarımı da teknolojinin, internet çağının bize kazandırdıklarındandır.

1. Web ve Grafik Tasarımı Bir Bütündür

Grafik tasarımı web tasarımı ile birlikte hareket eden hatta bir bütün olan bir alandır. Geçmişte olduğu gibi, grafik tasarımı 2018 yılında da kendi başına en çok yaratıcılık isteyen, web tasarımı ile birleştiğinde hem yaratıcılık hem de bilgi birikimi isteyen bir alandır. Ve birçok yerde kullanılmaktadır.
Bunlara örnek verecek olursak; web tasarımı ve grafik tasarımı ambalaj, tekstil, bilişim, reklamcılık, dijitalart, site tasarlama gibi birçok yerde aktif olarak kullanılmaktadır.

Web ve grafik tasarımı hem kişilere hem de kullanıldıkları alanlarda onlarca fayda sağlamaktadır. Öncelikle grafik tasarım önemli bir husustur. Bir şeyin tasarlanması hem yaratıcılık, hem bilgi hem de sabır isteyen bir iştir. Bu web ve grafik tasarımı sayesinde tasarlamak oldukça kolaydır.

 

Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi “Bilişim Eğitimi” kayıtları başladı!

Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanlarımız tüm sorularınızın yanıtları ve ücretsiz kariyer koçluğu için sizinle en kısa sürede irtibata geçsinler.

 

 

 

 

 

Bilgileriniz KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ile korunmaktadır.

 

2. Web sitesinde grafiğin önemi

Yaratıcı fikir ortaya atıldıktan sonra program kullanılarak kolayca ana hatları ile bu yaratıcı fikir oluşmaktadır. Burada en çok fayda hızlı web sitesi ve görüntü yönünden olmaktadır. Çünkü, grafik tasarımı ile yapılacak olan işler elle yapılacak kadar basit ve elle yapılacak kadar küçük bir iş değildir. Örneğin bir site oluşturulmaya başlandığında şekilsel olarak görselliği çok önemlidir.

3. Web Tasarımı ve Grafik Tasarımı Bir Bütündür.

Tüm içerik hazırlanıp site yazıldığında gerekli grafikler, tablolar, fotoğraf veya videolar da eklenerek görsel bütünlük sağlanır ve düzenlenir. Burada yaratıcılık, titizlik ve düzen becerisi devreye girmektedir. Web ve grafik tasarımı sayesinde de bu becerileri kazanmak, ortaya çıkarmak ve pekiştirmek oldukça kolaydır.

4. Web ve Grafik Tasarım Faydaları Nelerdir?

Kişilere hem beceri sağlar hem de olan ama keşfedilemeyen birtakım becerileri ortaya çıkarır. Diğer bir fayda sağladığı durum da pratiklik ve çözüm odaklı olma durumudur. Pratiklik ve çözüm odaklı olma çalışılan firmaya hız ve verim kazandırmanın yanı sıra kişinin kendisine de bu pratik olma ve her zaman her konuda çözüm odaklı olma, problem çözebilme gibi yetenekler kazandırmaktadır.

Ayrıca web tasarım ve grafik tasarım eğitimleri alan kursiyerlerimizin bu sektörde ortalama ne kadar maaşlarda iş bulabileceklerini anlatan makalemize de göz atabilirsiniz. Bilişim Sektöründe Maaşlar