1) Elektrik Mühendisi

Elektrik mühendislerine özellikle inşaat sektöründe çok ihtiyaç duyuluyor.

Dünyanın her yerinde iş imkanı bulabileceğiniz elektrik mühendisliği, özellikle Avusturya, Macaristan, Singapur ve İngiltere’de büyük talep görüyor.
Elektrik mühendisi olabilmeniz ve yurtdışında çalışabilmeniz için Üniversitelerin ilgili bölümünü 4 yıllık bitirmiş, belli bir İngilizce seviyesinin üzerinde olmanız gerekiyor.

2) Veri Tabanı ve Bilgisayar Ağı Uzmanı

4. Sanayi Devrimi, bugünkü adı ile Endüstri 4.0 beraberinde yeni sektörler, iş alanları ve uzmanlıklar getirdi. Bunların başında ise bilişim teknolojileri geliyor. Veri tabanı ve bilgisayar ağı uzmanlığı, işletim sistemi tasarımı, ağların tasarlanıp geliştirilmesi konusunda çalışıyor.

3) Yazılım Uzmanı

Yazılım uzmanlığı çok geniş bir alana yayılan, ülkemiz başta olmak üzere dünyanın her yerinde ihtiyaç duyulan mesleklerden bir tanesi. Yazılım uzmanları sınırsız bir çalışma alanına sahip olmakla birlikte, bir makinanın çalışma prensibinden, bir websitesine, bir mobil uygulamadan, masaüstü uygulamaya kadar geliştirebilirler.

Yazılım uzmanlığı, ülkemizde talebin en yüksek olduğu meslek iken, yurtdışında iş bulmakta hiç zorlanmayacağınız bir meslektir. Dünyanın her hangi bir yerinde bu meslek ile işe girmeniz 1 ayı geçmeyecektir. Tabi belli bir seviyede İngilizce şartı ile…

SmartPro Bilgisayar Akademisi olarak vermiş olduğumuz Yazılım uzmanlığı eğitiminden mezun öğrencilerimizin ilk üç ayda %90 işe girme başarısı elde etmeleri, bizim için gurur kaynağıdır.

4) Veteriner

5) İstatistikçi

Amerika’da en iyi 10 meslek arasında yer alan İstatistikçilik, dünyanın bir çok ülkesinde talep görüyor. Analitik becerilerinizin yüksek olması gereken meslekte, yurtdışında çalışmak istiyorsanız aynı zamanda çok iyi derecede İngilizce biliyor olmanız gerekiyor.

6) Siber Güvenlik

Dünyanın her yerinde, her an milyonlarca hack girişimi yaşanıyor. Bu girişimler, küçük çaplı bir websitesine yapılabilirken, aynı zamanda bankalar, istihbarat ajansları gibi büyük çaplı kuruluşların veri tabanlarını hacklemeye yönelik olabiliyor. Hack girişimlerinin artması ile birlikte siber güvenlik en çok talep gören meslekler arasında yer alıyor.

Bir önceki yazımıza https://smartpro.com.tr/autocad-ile-bilgisayar-destekli-modelleme-kursu-nedir-kimler-almalidir/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.