Bilişim sektörü diğer sektörlere nazaran iş potansiyeli bakımından en avantajlı sektörlerden biridir. Lise mezunu ya da üniversite öğrencisi ya da üniversite mezunu olmanın çok büyük önemi yoktur. Firmaların istedikleri niteliklere sahip olan herkes bilişim sektöründe yer alabilir. Tek önemli konu, bilişim alanında neler bildiğinizi ispatlayan sertifikalara sahip olmanızdır.

 

Microsoft Sertifikaları; aldığınız uzmanlık eğitimleri sonucunda girdiğiniz sınavlarda, başarılı olduğunuzda sahip olduğunuz sertifikalardır. Dolayısıyla hangi okuldan mezun olduğunuz, hangi bölümü bitirdiğiniz bu konu ile alakalı değildir. Uzmanlık eğitimi ve sertifika aldıysanız (Sistem, Network, Yazılım, vs.) zaten bu konuda bilirkişiliğinizi ispatlamış olursunuz

 

Eğitime ödenen para her zaman kendinize yaptığınız bir yatırımdır. Kişiye özel çeşitli ödeme planlarımız mevcuttur.

 

SmartPro kayıtlı olduğu dönemde %90 devam eden bütün öğrencilerine, tekrar eğitim hakkı sunmaktadır. Dolayısı ile SmartPro öğrencilerine öğrenme garantisi hizmeti de sağlamaktadır.

 

Microsoft’un uzmanlık eğitimlerinde kullanılan yayınlar; Microsoft tarafından sadece Yetkili Eğitim Merkezleri için hazırlanan yayınlardır. Bunlar piyasadaki kitapçılarda satılmamaktadır. Sadece eğitim amacıyla hazırlanmış, eğitmenin birebir takip ettiği yayınlardır. Ayrıca eğitimlerden sonra iş dünyasında da her zaman elinizin altında bulunması gereken en etkili kaynaklardır.

 

Uzmanlık eğitimleri bilgisayarla ilgili bölümlerde okuyanların/mezun olanların kendilerini geliştirmeleri için şartken, bilgisayarla ilgili olmayan bölümlerde okuyanların da bu sektöre giriş yapabilmeleri için gerekli olan eğitimlerdir.

 

SmartPro’da eğitimler sürekli devam etmektedir . Danışmanlarımızla görüşmeye geldiğinizde sizin için hangi eğitimin uygun olduğuna karar verildikten sonra, size en uygun gün ve saatlerde; en geç 4-5 hafta içinde açılacak eğitim sınıfı alternatifleri sunulacaktır.

 

SmartPro’dan Uzmanlık Eğitimleri almak için herhangi bir şey bilmeniz gerekmemektedir. Tüm eğitim paketleri hiç bilgisayar bilmeyenlere göre planlanmış olup, temel derslerle başlar ve o konudaki en uç konulara kadar uzmanlaşmaya doğru devam eder.

 

SmartPro’da eğitiminizi tamamladıktan sonra Rehberlik departmanı tarafından Özgeçmiş Doldurma Teknikleri, Mülakat Teknikleri gibi iş dünyasına girişte size lazım olabilecek konularda seminerler alırsınız. Bu aşamadan sonra beraber oluşturduğumuz özgeçmişleriniz çalıştığımız İnsan Kaynakları firmalarına ve bilişim sektöründeki diğer firmalara iletilir. Bu firmalardan personel talep edildiğinde öğrencilerimiz arasından seçeceğimiz katılımcılar bu firmalara görüşmeye giderler ve staj ya da iş imkanlarına kavuşurlar.

 

Liselerde ya da üniversitelerde verilen eğitimler çok daha köklü ama bilişim sektörünün hızına yetişemeyecek kadar büyük yapılarda olduğu için yeni mezunların piyasaya çıktıklarında zorlandıkları görülmüştür. Bu sebeple tüm bilgileri en güncel hale getirmek ve gerçek iş dünyasında neler olduğunu görebilmek, bu ortama en hazır şekilde çıkabilmek için mutlaka bu eğitimleri almanızı tavsiye ederiz.

 

Her sektörde olduğu gibi bilişim sektöründe de işin içine en erken girenler her zaman daha fazla yol alırlar. Dolayısıyla bu eğitimin lise okunurken alınması, üniversite eğitimini tamamladığınızda 5 yıldır bu işi yaptığınız anlamına gelir, bu da size büyük bir avantaj kazandırır.

 

Son kullanıcı dediğimiz profil, evde ya da işyerinde bilgisayarı olan, maillerine bakan, facebook gibi youtube gibi web sitelerinde vakit geçiren profildir. Uzmanlık eğitimlerinin amacı ise, bu tip web sitelerini sizin yapmanızı sağlamaktır. Cep telefonlarında oyun oynamak değil, cep telefonlarında oynanacak oyunları yazmak öğretilir. Web sitelerinden alışveriş yapmak değil, alışveriş yapılabilecek web siteleri yazmak öğretilir.

 

Uzmanlık sertifikaları çalışan ya da çalışmayan, bilişim sektöründe çalışmayı amaç edinmiş herkesin alması gereken sertifikalardır. Bu sertifikalar sayesinde bilişim sektöründe çalışmayan insanların da bilişim sektörüne giriş yapmaları ve kısa vadede bu sektörde iş bulmaları mümkündür.