Social media network concept.

Günümüzde mobil uygulamalar sayesinde iş hayatı çok kolaylaşırken kişisel verimlilik de oldukça artıyor. Küresel bazda mobilin gelişimine katkı sağlayan MMA’nin (Mobile Marketing Association – Mobil Pazarlama Birliği) Türkiye ve Bölge Direktörü Melis Ertem, “Bilgi, haber ya da eğlence odaklı içeriğe her an her yerden ulaşabilmenin, sosyal ağ paylaşımlarıyla daha geniş bir çevreyle bağlar kurabilmenin ötesinde mobil dönüşüm, günlük hayatımızı ve işlerimizi kolaylaştırıyor.” yorumunu yaptı.

Akıllı telefon, tablet gibi mobil cihazların günlük hayattaki önemine dikkat çeken Melis Ertem, “Buna paralel, mobil uygulamaların sayıları ve çeşitleri de artıyor. 2017’de dünya çapında 197 milyar uygulamanın indirileceği ön görülüyor. Bu sayının, 2021’de 353 milyara çıkması bekleniyor” bilgisini verdi.

Mobil yazılım uzmanlığı eğitimi alarak kariyerinize yön vermeye ne dersiniz?

 

Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanlarımız tüm sorularınızın yanıtları ve ücretsiz kariyer koçluğu için sizinle en kısa sürede irtibata geçsinler.

Bilgileriniz KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ile korunmaktadır.

 

Küresel uygulama pazarında 2017 yılında 2017 yılında 82.2 milyar dolar gelir beklendiğini belirten Ertem, “100 milyar dolar eşiğin aşılması çok sürmeyecek. Beklentiler, gelirlerin 2021 yılında 139 milyar doları aşması yönünde. Mobil uygulamaların kullanım amaçlarında dönüşüm var. Oyun uygulamalarının gelir oranlarındaki düşüşler bunun işareti. Sosyal medya, eğlence, müzik ve hayatımızı kolaylaştıran diğer uygulamalara ilgi ise sürekli artıyor.” dedi. Ertem ayrıca şöyle devam etti:

Her iş için çözüm mobilde yerini alıyor!

“İş hayatınızdaki farklı ihtiyaçlara yönelik kullanabileceğiniz pek çok uygulama için yapmanız gereken size en yakın, yani cebinizdeki dükkana giderek işinizi çözebilecek uygulamayı bulmak. Detaylı ya da kısa notlarla ‘yapılacak işler’ listesi hazırlayıp, tamamlanma tarihi ile hatırlatma koyabileceğiniz ve ekip arkadaşlarınızla notlarınızı paylaşabileceğiniz bu uygulamalar, asla yorulmayan bir kişisel asistan. ”