Mobil İnternet Kullanıcı Sayısı Katlanarak Büyüyor!

Mobil internet kullanıcı sayısı katlanarak büyüyor. Son Ericsson Mobilite Raporu'na göre 2022 yılına kadar 2,6 milyar yeni mobil genişbant abonesinin sisteme dahil olması öngörülüyor. Bu öngörü de her gün yaklaşık 1 milyondan fazla abone anlamını taşımakta... 2018 yılında temel erişim teknolojisi 4G olarak bilinen LTE olacak. Bu sayede de LTE, en hızlı büyüyen mobil teknolojisi olarak tarihe damgasını vuracak.

Java Android Yazılım Uzmanlığı eğitimini Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi Smartpro Bilgisayar Akademisi’nin uzman eğitim kadrosuyla alabilir ve bu alanda kariyerinize bilişim sektöründe yön vermiş olursunuz.

Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanlarımız tüm sorularınızın yanıtları ve ücretsiz kariyer koçluğu için sizinle en kısa sürede irtibata geçsinler.

Bilgileriniz KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ile korunmaktadır.

Mobil ağlardaki toplam trafik ise 2017 ilk çeyreğinin sonuna kıyasla %70 büyüdü. Rapora göre, gelecek 6 yıl boyunca yaklaşık 2,6 milyar abone genişbant ağlarına eklenecek.

Ericsson Mobilite Raporu, mobil ağlardaki abone artışı ve veri trafiği ile ilgili en son istatistikleri kapsıyor. Buna göre rapor, mobil verinin gerekliliğinin altını çizerken, 2013 yılından bu yana yıllık bazda mobil veri kullanımının artışının en üst seviyeye ulaştığını gösteriyor.

LTE abone sayısında artış, gelişen kullanıcı deneyimi ve ağların daha hızlı olmasına bağlı iken; 5G'nin yayılmasını da gelişmiş mobil genişbant yetkinliklerine yönelik ihtiyaçlar, ayrıca verimlilik ve otomasyon bakımından endüstrinin çözüm ihtiyaçları belirliyor.

Kaynak: BT Haber

Bir önceki yazımıza https://smartpro.com.tr/2017-siber-guvenlik-riskleri/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI