mcse sertifikası

Bilişim sektörü son 10 yılda oldukça rağbet gören bir sektör olarak karşımıza çıkıyor. Bilişim sektörü dediğimizde; bilginin işlenmesi, dönüştürülmesi, saklanması ve güvenli bir şekilde erişilmesi diyebiliriz. Bilişim teknolojisi gelişen dünya trendlerini takip edip bunları uygulamaya geçirmekle daha başarılı bir hal aldı. Böylesine bir ortamda bilgisayar donanımı yüksek olan kişi arayışı yükseldi. Bilgi işlem, Bilgi teknolojileri gibi pek çok alandan oluşan bilişim sektöründe var olmak isteyenler için Smartpro Bilgisayar Akademisi pek çok mesleğe hitap eden sertifikalı eğitim programları ile binlerce kişiye dokunur. Microsoft Sistem Uzmanlığı da bunlardan biridir. Microsoft’un geliştirdiği bir yazılım olan Sistem uzmanlığı eğitimi kişileri mesleki anlamda yükseltir. Kısaca MCSE sertifikası kişilerin bilişim sektöründe aranılan isim olmasını sağlayan bir hamledir. MCSE eğitim programının amacı, eğitimini tamamlayan katılımcıların,

  • Tüm sektörlerdeki firmaların bilgi işlem departmanlarında
  • Bilişim sektöründeki firmarın sistem ve network alanında
  • Bilgi güvenliği alanında çalışabilecek duruma gelmesini sağlamaktır.

Eğitim programını tamamlayan bir personel, küçük ve orta ölçekli networklerin projelendirilmesi, kurulması, performanslı ve güvenli şekilde çalıştırılması konusunda uzmanlaşır ve eğitimini aldığı son teknoloji sayesinde problemlere etkin çözümler geliştirebilir hale gelir.

Kimler MCSE Sertifikası Alabilir?

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş, bilişim sektörüyle ilgili bilgisi olan, yazılım, bilgisayar donanımı olan kişiler var olan mesleklerinde yükselme ya da IT alanında istihdam edilmek için bu eğitimi alabilir. MCSE eğitimi ile kişiler; BEM Sistemi konusunda bilgi sahibi olur, Bilgi Güvenlik Teknolojileri konusunda donanımlı hale gelir, gerekli teknik bilgileri öğrenmekle kalmayıp uygulama konusunda bilgi sahibi olur. Bunun yanında MCSE sertfikası ne işe yarar konusunda sayılabilecekler arasında; sunucu sistemleri, Forefront, Exchange Server gibi alanlarda bilgi sahibi olur. SmartPro deneyimli uzman ekibiyle sizi sektör konusunda donanımlı hale getirir… SmartPro’da Network, yazılım, sistem uzmanlığı konusunda alanında uzman kişilerden eğitim ve sertifika alınır. Dünyada geçerliliği olan bu sertifika mesleki başarınızı garantiler… SmartPro kendine has geliştiri sunduğu eğitim modeli ile tüm rakiplerinden sıyrılmayı başaran bir kurumdur… Siz de kariyerinizde doğru hedefte yürümek için hemen adım atın ve SmartPro ile tanışmak için vakit kaybetmeyin!

MCSE Sertifikası Olan Kişilerin Çalışma Alanları Nelerdir?

Sistem Uzmanlığı eğitimi programına katılıp sertifika alan kişiler IT denilen Bilgi İşlem sektöründeki firmalarda çalışabilecek yetkinliğe sahip olur. Eğitim alan kişiler; bilgisayar ve sunucuların alt yapılarını sağlamak, IT konusundaki sorunları yönetmek, belirlemek, sistemleri yönetmek, gerekli kurulumları yapmak, teknik konudaki sorunları analiz etmek, çözüm bulmak, gereken teknik desteği sağlamak gibi iş yönetimini uygular. MCSE sertifikası uluslararası alanda geçerliliği mevcuttur. Ulusal ve uluslararası küçük, orta ve büyük ölçekteki pek çok firmada istihdam olanağı sunan sertifika için Smartpro’nun deneyimli ekibi ve avantajlı erken kayıt fırsatlarını kaçırmamanızı öneririz. Smartpro Bilgisayar Akademisi’ndeki MCSE eğitimi donanımlı network yazılım uzmanları tarafından verilmektedir. Her yıl binlerce kişiye mesleki anlamda yetkinlik kazandıran SmartPro’nun kaliteli eğitim programları sizleri bekliyor olacak.

MCSE Sertifika Eğitim Programı Nasıldır?

Microsoft ve sistem sertifikalarının mesleki getirisi her zaman yüksetlir. Bilişim sektöründeki bu eğitim programları her zaman iş potansiyeli olan alanlardır… Lise ya da üniversite mezunu olunsa da alınacak detaylı eğitimlerle geleceğe yatırım yapılabilir. Yeterli bilgi ve donanıma sahipseniz okulun bir önemi kalmadığı gibi aldığınız sertifika ve deneyiminiz mesleki yetkinliğiniz hakkında ipuçları verir… SmartPro alanında deneyimli kişilerden oluşan eğitmen kadrosu ile siz danışanlarını en iyi şekilde sektörde var eder… Eğitim sonunda MCSE sertifikası hak kazanmak için MCSE sınavları yapılır. Oldukça ayrıntılı bir eğitim programına sahip olan sistem eğitimi uzmanlığında SmartPro kayıtlı olduğu dönemde yüzde 90 devam eden bütün öğrencilerine, tekrar eğitim hakkı sunar… Böylece SmartPro öğrencilerine öğrenme garantisinin yanında istihdam garantisini de sunar… Kendine güvenen bireyler olarak hayatına devam eden kişiler mesleklerinde çok daha iyi yerlere gelir… Siz de MSCE konusunda uzmanlık eğitimi ve sertifika alarak bilirkişiliğinizi kanıtlamak için hemen deneyimli ekibimizle iletişime geçebilir, geleceğiniz için yatırım yapmaya başlayabilirsiniz….

Bir önceki yazımıza https://smartpro.com.tr/sosyal-medya-uzmani/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

mcse sertifikası