Logo Muhasebe Programı Nedir

Muhasebe programı, ticari alanda faaliyet gösteren işletmelerin hesaplarını tutmak ve yakından takip etmek amacıyla kullanılan bilgisayar yazılımlarına verilen genel isimdir. Yurt dışında da çokça örneği bulunan bu yazılımlar, ülkemizde 1 Ocak 1994 tarihinden itibaren yürürlüğe konan tek düzen hesap planına uygun olarak çalışmaktadır. Muhasebe programları, esasen muhasebe alanının yaptığı bütün işlemleri, eksiksiz ve pratik bir şekilde dijital ortamda gerçekleştiren araçlardır.

Tek düzen hesap planı üzerinde, işletmeye ait hesapların takip edilmesi tam teşekküllü bir muhasebe programının temel görevidir. Bunun yanı sıra muhasebe programı üzerinden;

 • işletmeye ait borç hesapları,
 • alacakların listesi,
 • gelirler,
 • borçlar ve varlıkların zamanları

gibi veriler kolaylıkla görülebilmektedir. Muhasebe programı kullanımı sayesinde müşterilerinize fatura düzenleme konusunda da pratik çözümlere ulaşabilirsiniz. Çünkü bu yazılımlar faturalarla toplam satışı takip eder. Aynı zamanda eldeki belgeler işe öncekileri karşılaştırır dolayısıyla bütçe oluşturmada etkili sonuçlar sunar.

Neden Muhasebe Programı Kullanılır?

İşletmelere ait genel raporlar hazırlamanın yanı sıra vergi yönetimi de muhasebe programı sayesinde göz önünde bulundurulur. Muhasebe programı sayesinde işletmenin stok yönetimi daha iyi duruma gelir. Benzer şekilde işletmeler tarafından ihtiyaç duyulan verilerin tek bir çatı altında toplanmasına da olanak tanıyan muhasebe programları, bu sayede departmanlar arasında iş bölümünü ve iletişimi kolaylaştırarak organizasyonu kolaylaştırır. İşletmelerin süreçlerine şeffaflık getiren bu yazılımlar, denetmenler açısından da büyük kolaylık ve pratik çözümler sağlar.

Eski dönemde, muhasebeciler işletme verilerini yevmiye defterine yazarlardı. Bu durum haliyle evrakların birikmesi ve çok sayıda evrak taraması gerektirdiği için muhasebe işlemlerinin içinden çıkılmaz bir hale bürünmesine neden olmaktaydı. İş hacimlerinin sürekli geliştiği düşünüldüğünde, işletmelerin muhasebe işlemlerinde sağlıklı veri girişi ve takibi yapabilmek için bilgisayarlardan destek almaları kaçınılmaz oldu. Bu sebeple Logo muhasebe programı kullanmak da öne çıkan bir avantaj sağladı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullanılan muhasebe programları günümüzde mali işlemlerin takibini çok daha kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmeye olanak tanır.

Muhasebe Programı Kullanmanın Avantajları

Muhasebe programı kullanmanın belli başlı avantajları bulunmaktadır. Örneği evrak işiniz azalırsa diğer işlemlere daha fazla zaman ayırabileceğiniz için, muhasebe programları size ciddi oranda zaman kazandırır. İşletmenin toplam satış tutarlarını hesaplamak için fazla vakit harcamanıza gerek kalmaz. Aradığınız sonuçlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hesaplamalarda hata yapılması, beşer şaşar mantığı ile kaçınılmazdır. Fakat küçük bir finansal hata, hesaplamalarda çok büyük farklılıklara neden olacağı için bu konuda hatasız işlem yapabilme olanağı tanıyan muhasebe programı tercih edilmelidir. Muhasebe programı faydaları arasında minimum hata ve işlemlerde mükemmellik bulunur.

Bir ticari işletmede süreci en iyi şekilde yönetmek ve raporları oturtmak için uzun zaman harcamak gerekebilir. Fakat muhasebe programı kullanmanın avantajları arasında yer alan raporlama işlemleri sayesinde, faturalarınız, işlem geçmişiniz ve stoklarınızın ayrıntılı durumları raporlar halinde size sunulur. Dilerseniz programın araçlarını kullanarak bu işlemi otomatik hale alabilirsiniz. Son olarak muhasebe programı avantajları arasında verilerin güvende ve kayıt altında tutulması gelmektedir.

Logo Muhasebe Programı ile Neler Yapılabilir?

Logo’nun hazırlayıp kullanıma sunduğu muhasebe programları, işletmelere düzenli, sağlıklı ve hızlı bir şekilde muhasebe kayıtlarını tutabilme fırsatı sunar. Bu kullanışlı ara yüze ve profesyonel bir şekilde hazırlanmış araçlara sahip program sayesinde her türlü bilgiye hızlı bir şekilde ulaşabilir ve raporlarınızı oluşturabilirsiniz. Muhasebe hesapları sürecinde tüm raporlama ve ticari işlemlerinizi hukuki ve ticari standartları göz önünde bulundurarak hazırlayabilirsiniz.

Logo muhasebe programı ile işletmenize ait finansalları kolaylıkla takip edebilir, planlayabilir ve tüm veri depolarını tek bir çatı altında toplayıp yönetebilirsiniz. İşletmenizde tüm departmanlarda gerçekleştirilen işlemlerin kaydını tek bir yerde sağlıklı biçimde tutma olanağı tanıyan bu programın avantajlarından yararlanmak oldukça kolaydır. Logo Yazılım şirketi tarafından geliştirilen muhasebe programları, şirketin 35 yıllık deneyimi ile tercih edilmesinde önemli bir özelliğidir. İşletmenizin büyümesini, kolaylıkla yönetmenizi sağlar.

Logo İşbaşı Muhasebe Programı

Küçük ölçekli yani mikro işletmeler, ön muhasebe işlemlerini Logo İşbaşı yazılımını kullanarak kolaylıkla gerçekleştirebilir. Web ara yüzünün yanı sıra mobil uygulama desteği de sunan bu program, özellikle mikro işletmeler için geliştirilmiştir. Bu programın hem iOS hem de Android tabanlı mobil uygulamaları bulunmaktadır. Söz konusu uygulamalar ile işletmenizin muhasebe işlemleri arasında;

 • sipariş alma,
 • fatura kesme,
 • gelir – gider dengesi,
 • stok durumu,
 • cari hesap yönetimi,
 • kasa – banka takibi

gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’deki işletmeler için ilk ve tek olarak, mobil platform üzerinden sesli komut ile fatura oluşturabilme özelliğine sahip olan bu uygulamalardan siz de pratik bir şekilde faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda Logo İşbaşı muhasebe programı, sesli komut ile oluşturulan faturaları, e-fatura ve e-arşiv fatura olarak istenen adrese gönderebilme imkanı da tanımaktadır.

Logo Start 3 Muhasebe Programı

Sektördeki 35 yıllık geçmişi ile öne çıkan Logo Yazılım şirketinin mikro ölçekli işletmelerin tüm ihtiyaçlarına yanıt verecek özellikte hazırladığı çözümü Logo Start 3 muhasebe programı da dikkat çekmektedir. Hangi sektörde faaliyet gösterildiğine bakılmaksızın işletmelere dijitalleşmenin ilk adımını sunan bu program, büyük yatırımlara gerek duyulmadan işletmelerin şu işlemlerini tek bir noktadan yönetmelerinde etkilidir:

 • stok
 • maliyet
 • kasa
 • fatura
 • sipariş
 • ödeme
 • tahsilat takibi
 • banka bilgileri
 • müşteri bilgileri

Logo Go 3 Muhasebe Programı

İşletmelerin ve özellikle KOBİ’lerin muhasebe, sipariş, stok takibi, satın alma, raporlama, borç takibi, çek – senet takibi, e – devlet uygulamaları gibi tüm işlem süreçlerini tek bir notadan yönetmelerini sağlayan yazılımlardan biri de Logo Go 3 muhasebe programı olarak öne çıkmaktadır. İşletmelerin yönetim standartlarına göre kişiselleştirilebilir, hızlı, sade ve pratik ara yüze sahip olan bu program sayesinde KOBİ’ler her zaman maliyet tasarrufu sağlayarak sektörel rekabette rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi başarır.

Bilindiği üzere her işletmenin muhasebe alanında kendine özgü ihtiyaçları bulunur. Logo Yazılım şirketi tarafından geliştirilen Go 3 muhasebe programı, iş ortaklarının geliştirdiği uygulamalar ile zenginleştirilebilme özelliğine sahiptir. Bu sayede işletmenin tam da ihtiyaç duyulan özelliklerine sahip bir fonksiyon kümesi oluşturulması sağlanır. Logo bünyesindeki farklı özümler ile kusursuz bir şekilde entegre edilebilen Go 3 muhasebe yazılımı, işletmelere büyük kolaylıklar tanımaktadır.

Logo Netsis 3 Entegre Muhasebe Programı

Yen nesil teknoloji ile alt yapısı hazırlanan Logo Netsis 3 Entegre muhasebe programı, küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyüme hedeflerinde en büyük destekçisi konumundadır. Bu işletmelerin iş süreçlerini doğru ve güvenilir veriler ile tek bir kaynak üzerinden yönetme imkanı tanıyan bu program içeriğinde şu fonksiyonları barındırmaktadır:

 • genel muhasebe
 • finans
 • satış
 • satın alma
 • temel üretim fonksiyonları
 • stok
 • raporlama

Logo Netsis 3 Entegre muhasebe yazılımı, gerek kendi içindeki son derece kaliteli işlevselliği gerekse de bünyesine eklenebilen yeni fonksiyon teknolojisi ile KOBİ’lere sektörel rekabette önemli bir deneyim ve avantaj sunar.

Bir önceki içeriğimize https://smartpro.com.tr/instagram-reklam-verme-nasil-yapilir linkinden ulaşabilirsiniz.

Logo muhasebe programı uzmanlığı eğitimi için https://smartpro.com.tr/egitimlerimiz/logo-muhasebe-uzmanligi-egitimi linkine tıklayabilir ve eğitim hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Aşağıdaki videolu dokümanı görüntüleyerek Logo muhasebe uzmanlığı eğitiminin neler içerdiğini, sizlere neler kazandırabileceğini ve eğitim sonrasında öğrendikleriniz ile neler yapabileceğinizin kısa bir özetini görüntüleyebilirsiniz.