logo go plus da kullanıcı-ve-grup-tanımlama-ile-yetki-verme-işlemleri

LOGO GO PLUS SYS de yönetim sekmesinin altından  öncelikle 3 kullanıcı ( Ayşe, Merve ve Ahmet) ve 3 grup (muhasebe, satış ve insan kaynakları) oluşturalım.

 

logo1

logo1

 

Resimde de görüldüğü gibi kullanıcılar sekmesini açtığımızda bir LOGO kullanıcısı olduğunu görürüz . Bu öndeğerde gelir ve silinemez. Gruplarda da yine öndeğerde bir logo grubu vardır ve silinemez.

Kullanıcılar ekranında mausu sağ tıklarız yada F9 tuşu ile ekle deriz.

 

logo kursu

logo kursu

 

Kullanıcımız ile bilgileri girer F2 yada kaydet butonu ile kaydederiz.

Grupları oluşturmak için yine yönetim sekmesinin altından gruplara tıklar açılan ekranda ekle diyerek yeni grup oluştururuz.

LOGO3

 

logo4

logo4

 

Şimdi gruplarımıza kullanıcı atayabiliriz. Bunun için grubun üzerinde çift  tıklarız.Altında  açılan kullanıcılar üzerinde sağ tıklar listeden hangi kullanıcıyı gruba seçeceksek

 

logo5

logo5

 

logo6

logo6

 

Şimdi sırada gruba vereceğimiz yetkiler var. Muhasebe grubuna 1 numaralı firmadan yetki verelim. Bunun için firma yetkilerine tıklarırız. 1  Numaralı firmanın üzerinde çift tıklayıp alt kırılımlarının açılmasını sağlarız. Sonrada sırasıyla işlem yetkilerine tıklar, açılan ekranda grubumuza hangi yetkileri vereceksek onları  seçeriz. Örneğimizde Muhasebe grubuna Ana kayıtlardan ve muhasebeden yetki verelim . Ancak ana kayıtlardan kampanya raporlarını göremesin.

 

logo7

logo7

 

Gruba verdiğimiz yetkiler yeşil + ya dönüşür. Grubun göremeyeceği modüller Kırmızı – dir.

Ayşe kullanıcısını biz muhasebe grubuna dahil etmiştik. Onun yetkilerine bakalım.

 

logo8

logo8

 

Gruptan gelen yetkiler G+ olarak gözüküyor.

Peki Ayşe’ye grubun dışında yetki vermek istersek ne yapmamız gerekli.

Kullanıcılardan Ayşe yi seçer üzerinde çift tıklarız. Açılan kısımdan hangi firmada yetki vereceksek onu seçer ve işlem yetkilerine tıklarız. İşlem yetkilerinde kullanıcımıza stok ve talep modülünde yetki verelim.

 

 

logo9

logo9

 

Ayşe artık hem gruptan gelen yetkilerini, hem de kendisine verilen yetkileri kullanabilir. Detaylı Logo Eğitimi almak için sitemizi inceleyiniz.

Mine AKAN

Smartpro Bilgisayar Akademisi

Bilgisayarlı Muhasebe Eğitmeni

15 Temmuz 2015

Bir önceki yazımıza https://smartpro.com.tr/logo-nedir-go-plus-tiger-plus/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.