İstanbul Kadıköy Bilgisayar Kursu

İstanbul Kadıköy’de genel merkezi olan Bilgisayar Kursu olan Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi olan Smartpro Bilgisayar Akademisi İstanbul Anadolu yakasında Kadıköy merkezde bulunmaktadır. Eğer Kadıköy’de Yazılım / Bilgisayar Kursu arıyorsanız doğru adrestesiniz. Yazılım’a sıfırdan mı başlayacaksınız? Uluslararası geçerliliği olan Microsoft Sertifikası mı almak istiyorsunuz? Smartpro Bilgisayar Akademisi ile sıfırdan başlayarak ileri seviyede yazılım alanında uzmanlaşarak profesyonel bir yazılım uzmanı olabilirsiniz. Microsoft Sertifikalı Yazılım Uzmanlığı Eğitimleri İstanbul Anadolu Yakası Kadıköy merkezimizde uzman yazılım eğitmen kadrosu ile verilmektedir.

Geçtiğimiz senelerde yani 2000’li yıllardan önce en az lise mezunu olmak oldukça yeterliydi. Ancak şimdi ise üniversite mezunu olmak bile yeterli kalmıyor. Kişilerin her geçen gün daha da gelişen teknolojiye adapte olmaları için kendilerini de geliştirmeleri gerekmektedir. Hatta ülkelerin kalkınmasında en önemli olan nokta teknolojiye ayak uyduran ve bu teknolojinin gelişmesine katkıda bulunan toplumlarla desteklenmektedir.

İstanbul Kadıköy’de bulunan genel bilgisayar kursu merkezimizdeki tüm eğitimleri görmek için lütfen tıklayınız: Eğitimlerimiz

Eğer Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi Smartpro Bilgisayar Kursu’nun eğitim danışmanlarından ücretsiz kariyer koçluğu almak isterseniz ve teknik alt yapınıza göre %70 burs kazanma şansı elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://smartpro.com.tr/hayat-kurtaran-excel-kisayollari/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanlarımız tüm sorularınızın yanıtları ve ücretsiz kariyer koçluğu için sizinle en kısa sürede irtibata geçsinler.

 

 

 

 

 

Bilgileriniz KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ile korunmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum to “ İstanbul Kadıköy Bilgisayar Kursu”

 1. Fadıl Meşeci says :Cevapla

  Smartpro dan aldığım bilgisayar kursu sayesinde yeni bir meslek sahibi oldum. Tşlekkür ediyorum smartpro. En önemliside istihdam hususunda bana yardımcı olmaları oldu. Kurumlarla anlaşarak öğrencilerini çeşitli yerlerde istihdam ederek onların hayatlarına müthiş faydaları oluyor. Eğer bu işi seviyorsanız hemen kursa başkalamlısınız. Sİze tavsiyem kursa giderken de bir yerde staj yapmanız bu pratik sizi çok iyi yetiştirecektir.

 2. Büşra says :Cevapla

  Smartpro’dan aldığım kurs ve eğitim sayesinde kendimi çok geliştirdim. Bu sayede yeni bir iş sahibi oldum ve tecrübe kazandım. Emekleriniz için çok teşekkür ederim

  1. Emre gürdoğan says :Cevapla

   Bu program ilgili hep aynı yorum kimse dememiş bu bu işe girdim diye güvence verebilecekmişsiniz

 3. Ayşenur says :Cevapla

  Smartpro’dan aldığım eğitimden çok memnunum.Kendimi çok fazla geliştirdim.Bu sayede güzel bir iş buldum bana güzel şeyler kattınız teşekkürler smartpro.Emekleriniz için teşekkürler.

 4. Nehir says :Cevapla

  Gerçekten inanılmaz bir yer. Meslek lisesi öğrencisi olarak Smartpro sayesinde okuldaki bilgisayar derslerimde ileri derecede bir yol katettim. Emekleriniz icin teşekkür ederim.

 5. alihan says :Cevapla

  Smartpro sayesinde web tasarım ve bilişim alanında kendimi geliştirdim ve daha fazla bilgi edindim smartporya teşekkürler

 6. Tülay says :Cevapla

  Lise öğrencisiyim ve küçük yaşta kendimi geliştirmek için smartpro benim için büyük fırsat oldu. Bana sağladığı imkânlar ve katkılar çalışma ortamında ve çalışma hayatımda karşıma çıkacağından eminim. Emekleriniz için teşekkürler.

 7. Seyfullah Dikmen says :Cevapla

  Bu kurs sayesinde cv’mi dahada zenginleştirdim.Bu kursa katıldığım gün için her gün Allah’a dua ediyorum.İyiki gelmişim,kursa katılmışım.Hayatımın dönüm noktalarından biri olacağına inanıyorum teşekkür ederim Smartpro.

 8. Hasan TÜRK says :Cevapla

  Ben hayatımda bu kadar iyi bir bilgisayar kursu görmedim. Türkiye’de ki en iyi bilgisayar kursu diyebilirim. Şu anda meslek lisesinde bilişim bölümü okuyorum Smartpro’dan aldığım kurs sayesinde şu anda derslerden kolaylıkla geçiyorum.

 9. Muhammet says :Cevapla

  Kaliteli insanlar, özgün çalışma, ferah çalışma ortamı , ilgili eğitmenler ve daha neler neler.

 10. BORA UYSAL says :Cevapla

  Merhaba Smart PRO dan aldığım donanım-yazılım kurs sayesinde seneye yapacağımstaj yerinde bana iyi bir yol kat edeceğime inanıyorum.

 11. alihan says :Cevapla

  Smartpro hayatımın dönüş noktası olmakla birlikte bilgisayarkursu nda bana çok yardımcı oldu.

 12. BORA UYSAL says :Cevapla

  Merhaba Smart PRO dan aldığım (donanım-yazılım) Bilgisayar kursu sayesinde seneye yapacağım staj yerinde bana iyi bir yol kat edeceğime inanıyorum.

 13. Ayşe says :Cevapla

  Smartpro bana çok şey kattı diyebilirim.Bu kursa katıldığım için hiç pişman değilim.Bir kere eğitimi çok iyi.Burada gördüğüm bilgisayar ve yazılım kursu sayesinde kendimi geliştirebilme fırsatı buldum.Hem donanım hem yazılım olarak eğitimi çok iyi.İyi ki bu bilgisayar kursuna katılmışım. Meslek lisesi öğrencisi olduğum için derslerime de çok katkıda bulundu.O olmasa yapamazdım. Herkese şiddetle öneriyorum.Bilgisayar kursu denilince akla ilk gelen sensin. Her şey için teşekkürler Smartpro….

 14. Batur says :Cevapla

  Bilgisayar Kursu,Yazılım Kursu olarak Smartpro alanında bir numara!İyi ki katılma kararı almışım çok büyük değişim gördüm kendimde.

 15. Melisa says :Cevapla

  Yeni bir Smartpro kullanıcı olarak daha önce katıldığım bilgisayar kurslarına nazaran en verimlisi en öğreticisi diyebilirim.

 16. Mine says :Cevapla

  Smartpro kariyer hayatımın dönüm noktası oldu herkese önermenizi tavsiye ederim.

 17. Aylin says :Cevapla

  Bilgisayar kursu , yazılım kursu denince akla ilk gelebilecek olan SmartPro sayesinde hem bilgi kapasitemi hem de cv kapasitemi geliştirdim.

 18. Selin says :Cevapla

  Bir muhasebeci olarak Smartpro sayesinde tek bir alanda bağlı kalmayarak bilişim alanında da kendimi geliştirdim.Teşekkürler Smartpro.

 19. Eren says :Cevapla

  Ufaklığımdan beri hayalim olan Grafik Tasarımcılığını SmartPro sayesinde kolaylıkla ve rahatlıkla öğrendim. SmartPro ile hiçbir şey için geç değil.

 20. Atalay says :Cevapla

  Bir teknik lisesinde bilişim okuyan öğrenci olarak okulda gördüğüm dersleri SmartPro ile daha akılda kalıcı olmasını sağlıyorum.Kendimi oldukça da geliştirdim.Emekleriniz için teşekkür ederim.

 21. Mina says :Cevapla

  SmartPro’dan aldığım kurs ve eğitim sayesinde kendimi çok geliştirdim. Tam ümidimi kaybetmişken şuan iş sahibiyim ve alanımda oldukça başarılıyım iyi ki SmartpPro’yu tercih etmişim teşekkürler SmartPro .

 22. Atakan says :Cevapla

  Kendimi geliştirmek istediğim alanlarda bana yardım sağlayan SmartPro’ya sonsuz teşekkürler.

 23. şeref demir says :Cevapla

  Bilgisayar kursuna başlamak için belli bir seviyede bilgisayar yada bilgisayar yazılımı bilmek gerekiyor mu yoksa bu bilgisayara ilgim olması yeterli mi. Başlangıç seviyeniz bilgisayar programlama ile alakalı bilgi sahibi olmayanlarıda içeriyor mu bilgilendirirseniz sevinirim

 24. Damla says :Cevapla

  Yazılım kursu ve bilgisayar kursu bana gerçekten çok faydalı oldu. Sayesinde iş sahibiyim.

 25. Büşra says :Cevapla

  Smartpro alanının en iyisi diyebilirim. İhtiyacınız olan her şeyi bulabiliyorsunuz.Bu işi öğretmekle kalmayıp size bu sektörde işinize yarayacak birçok şey sunuluyor. Teşekkürler smartpro.

 26. Büşra says :Cevapla

  Kendinizi geliştirmek ve bu alanda bir şeyler yapmak istiyorsanız, tam olarak doğru yerdesiniz. Smartpro sayesinde bu işin içinde var olabileceğimi keşfettim ve kendimi oldukça geliştirdim. Emeklerinden dolayı teşekkürler Smartpro.

 27. Büşra says :Cevapla

  Sıfır düzeyde hiçbir bilginiz yok ise bile Smartpro eğitimleri sayesinde oldukça gelişebilir, hatta temel seviyeden ileri düzey seviye bilgi ve tecrübeye sahip olabilirsiniz. Smartproya bu imkanlarından ve emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

 28. Baran says :Cevapla

  Gerçekten harika bir kurs. Smart Pro’dan aldığım eğitim sayesinde kendimi daha çabuk ve rahat bir şekilde geliştirdim herşey için sonsuz teşekkür ederim.

 29. Eray says :Cevapla

  SmartPro sayesinde Grafik Tasarım alanında kendimi geliştirdim. Çok memnun kaldım. Kesinlikle tavaiye ediyorum. Teşekkürler SmartPro

 30. Arda says :Cevapla

  SmartPro’nun Bilgisayar Kursu Sayesinde Bölüm derslerinde Daha Verimli Sonuçlar Alıyorum.
  Alanında En iyisi Smartproya Teşekkürler.

 31. Smartpro dan aldığım eğitim ve bilgi benim hem bilgilerimi tazeledi hem de bana yeni şeyler kattı.
  Bu bilgisayar kursu ile birlikte bilgisayara daha çok bağlandım ve bilişim alanında kendimi geliştirdim.Bütün emeklerinz çin çok teşekkür ederim

 32. Tülay says :Cevapla

  Smartpronun bana sağladığı dersler hayata 1-0 önde başlamama yardımcı oldu. Verdiği imkanları değerlendirmek benim için ek avantaj sağladı. Yazılım kursu, Web tasarım kursu, Grafik tasarım kursu dahil herşey bölümüm konusunda kendimi daha hakim ve sorumlu hissetmeme yardımcı oldu. Bu imkanı sağladığı için teşekkür ederim.

 33. Tulayalgz says :Cevapla

  Elimizde ki imkanları en güzel şekilde değerlendirmeyi sağlayan smartpro, hem iş hayatınızda hem okul hayatınızda katkıda sağlayacağına eminim yazılım kursu, web tasarım kursu derslerini sağlayan smartpro, hayatınıza etki edicektir.

 34. Büşra says :Cevapla

  Smartpro’dan aldığım yazılım kursu sayesinde kendimi geliştirdim. Sadece yazılım alanında da değil web tasarım kursu ve grafik tasarım kursundan yararlandım. Gerçekten kayda değer eğitim veriliyor her şey için teşekkürler.

 35. şerif cebeci says :Cevapla

  Bilgisayar kursu denince akla artık smartpro geliyor. Okulda öğrendiğimiz bilgileri pekiştirmek ve gerçekten yazılımı öğrenip iyi bir iş sahibi olmamıza katkılarından dolayı smartpro ya teşekkür ederim. web tasarım ve kodlama eğitiminden çok memnun kaldım. Tavsiye ederim.

 36. Doğukan says :Cevapla

  Smartpro’nun bu denlice yardımından dolayı , biz gençlere böyle gelişmemizi sağlamada bulunması ve böyle fırsatlar sunduğu için teşekkür ederim.

 37. mehmet says :Cevapla

  Son dönemlerde teknolojik gelişmelerin de etkisiyle bilgisayar programlarına olan ilgimiz artmış durumda. Bu sebeple de herkes bir bilgisayar kursu arayışına girmeye başlamış, her zaman en iyi ve en güzelini tercih etmeye özen göstermek iyi bir eğitim almanın yollarından olmuştur. Bunun en güzel örneklerinden olan smartpro bilgisayar kursları gerek eğitim, gerek eğitmenlerin tecrübeleri ile oldukça başarılı bir kurstur. Bu kurs sayesinde eğitimimde oldukça yol kat etmiş bulunmaktayım. Smart pro ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunarak bilgisayar kursu denildiğinde aklıma gelecek olan ilk kurs olduğunu da belirtmek isterim.

 38. murat says :Cevapla

  Smart proyu arkadaşımın tavsiyeleri üzerine keşfettim ve bu kursa başvuruduğum andan itibaren iyi yöndeki etkisini görmeye başladım. Kursiyerlerle oldukça iilgileniliyor, kursiyerlerin eğitimi her şeyin üzerinde tutuluyor ve bu durum beni en çok mutlu eden şeyler arasında diyebiliri. Bilgisayar kursu için en ideal kurslardan olan smart pro ile devam etmek eğitimin kalitesinin farkına varmaktır. Herkes başlarda tereddüt eder fakat smart pro en iyi bilgisayar kurslarından olmayı hakeden ve kursiyerlerin düşüncesi ile de bu durum kanıtlanmıştır diyebiliriz. Teşekkürler smart pro

 39. ayşe says :Cevapla

  bilgisayar kursları genellikle kurs sonucunda elde edeceğimiz şeyleri abartarak söylemektedir. Smart pro ise ciddi anlamda verdiği açık ara farkla kalteli eğitimi ile kurs süresinde ve kurs sonunda kursiyerlerin ve eğitmenlerin ortak çalışması sonucunda elde edilecek tüm unvan, eğitim sertifikası, uzmanlık alanlarını real bir biçimde anlatarak kursiyerlere birçok katkı sağlamaktadır. Kurs sonucunda gerek kişisel gerek iş hayatında kullanabileceğimiz birçok beceri ve nitelik kazandırmaktadır. Smart pro pişman olmadan tercih edebileceğimiz bilgisayar kurslarının başlarında yer almaktadır. Bunu deneyimlemiş birisi olarak smart pro nun üst seviye bir bilgisayar kursu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

 40. ayşe says :Cevapla

  Özellikle lise ve üniversite dönemlerinde bilgisayar alanında iyi olmak hepimizi ön plana çıkaran bir harekettir. Bunun için de pek çok bilgisayar kursunu gözden geçirmekteyiz. Smart proyu farkettiğimde inanın ki hiç tereddüt etmedim. Çünkü benimle iletişim kuran kaydımı yapanlardan tutun da eğitim veren kişilere kadar herkes inanılmaz güler yüzlü, son derece başarılı ve kendilerini kanıtlamış insanlar. Bu kurs sayesinde hayatımda çok faydalı değişimler oldu, smart prodaki eğitmenlerime özellikle teşekkür etmek istiyorum bilgileri ile verdiği eğitimlerle bilgi ve becerilerini kursiyerlere aktararak iyi yönde gelişmemize katkı sağladılar. Smart pro her yönüyle en tercih edilebilir bilgisayar kurslarından olduğunu her yönüyle kanıtlamaktadır. Smart pro da eğitim almaya başladığınızda eğitimin kalitesini ve faydalarını çok kolayca anlayabileceksiniz eminim. tıpkı benim gibi 🙂

 41. sude says :Cevapla

  merhaba bilgisayar kursu için sizleri çok önerdiler. bu yüzden birkaç soru soramka istiyorum. öncelikle bilgisayar kursu sonunda alınacak olan sertifikasyonun uluslaraarası bşr geçerliliği mevcut mudur? ve bilgisayar kursu bitiminde iş alanı olarak seçeneğe sahip olma imkanı var mıdır?

 42. hasan says :Cevapla

  bilgisayar kursu deyince akla gelecek olan en iyi kurlardan olan smart pro ile çok yol kat ettim. hayatımda çok değişim olmasına yardımcı olan smart pro ile iş alanında istediğim pozisyona kavuşabildim. tabi asıl önerim smart pro gerekli bilgileri verir fakat gerisi sizşn elinizdedir. smart pro ile iyi bir bilgi birikimi sağlamak mümkündür. fakat geri kalan kısmı sizdedir. ben her şey için smart proya teşekkür ediyorum.

 43. serkan says :Cevapla

  Sude hanım ben daha önce smart proya katılmış biri olarak size şunları söylemek istiyorum. smart pro bilgisayar akademisine katıldığınızda kurs bitiiminde alacağınz sertifika uluslararsı bir geçerlilik taşımaktadır. Ve bilgisayar kursunda en iyilerden olan smart pro ile iş imkanı da oldukça kolay. teknoloji çağında yaşadığımıza göre ve siz de kurs ile kalmayıp kendinizi geliştirmeye açık birisiyseniz kesinlikle iş alanları da oldukça geniş olacaktır diyebilirim.

 44. fatma says :Cevapla

  merhaba smart pro bilgisayar akademisine yeni başladım. bilgisayar kursu için kayıt yaptırdım. ve şuan çok memnunum. gerek kurstaki eğitmenler gerek eğitim müfredatı inanılmaz güzel hazırlanmış ders içerikleri. şimdiye kadar olan eğitimde hiçbşir problem yaşamadım. bu yüzden gönül rahatlığı ile smart pro bilgisayar kursunu tercih edebilirsiniz.

 45. rukiye says :Cevapla

  ben smart pro yu çevremden çokça duydum. fakat hala emin olamıyorum. acaba bilgisayar kursu alanında ne kadar fayda sağlayabilen bir kurs? açıkçası kursun yanı sıra diğeer emin olamadığım şey bilgisayar kursu ile başlamak diyebilirim. bsşlangıç için blgissyar kursu uygun mudur bilemiyorum. bilişim sektörüne girmek istediğim için bir yerden başlamak istiyorum ama kararsızım

 46. selda says :Cevapla

  bilgisayar kursu için sizlere başvurmayı düşünüyorum. acaba smart pronun bilgisayar kursu içerikleri kabaca nasıldır merak edyorum. smart pro yu isim olarak internetten reklamlardan duydum. fakat içeriğinin nasıl olduğunu tam anlayamadım. kurs hakkında bilgi vermeniz mümkün mü?

 47. zeynep says :Cevapla

  merhaba ben bilgisayar kursuna başlamak istiyorum. fakat genel olarak kurslar çok pahalı. ya da hem pahalı hem kalitesiz. vereceğim paraya değmesini istiyorum herkes gibi. bana verdiğiniz eğitimin akışı hakkında ve fiyatlar hakkında bilgi verebilirseniz çok memnun kalırım. en kısa zamanda da gelip birebir görüşmek isterim

 48. ece says :Cevapla

  smart pro hakkında öğrendiklerimin kursa başvurmama yeteceğini düşünüyorum. daaha önceden bilgisayar kursu için smart proya giden çok tanıdığım oldu. bu nedenle de rahatlıkla smart proyu tercih edeebilirim. en yakın zamanda gelip kaydımı yaptıracağımm

 49. Aysel says :Cevapla

  Bilgisayar kursu icin kafamda bircok soru isareti var. Bilgisayar kursu tam.olarak neleri kapsar, smart pro bilgisayar kursu ne gibi sertifikalar verir, bu sertifikalarin gecerliligi nerlerde ve ne gibi sartlarda mümkündür, bilgisayar kursu icin herhangi bir bilgisayar bilgisine ihtiyaç var midir?

 50. Alihan says :Cevapla

  Merhaba bilgisayar kursuna katilmak istiyorum. Calisan birisi oldugum icin pek zamanim olmuyor. Sadece pazar gunu tatilim.var ve onun disinda da her aksam 7ye kadar calisiyorum. Bu saatlere uyacak ve beni cok yormayacak derceede bilgisyar kursu almam mümkün mu acaba?

 51. Ahmet says :Cevapla

  Smart pro bilgisayar kursu ile cok guzel bir egitim aldim. Çalıştığım ışte bilgisayarı en azindan ortalama bir seviyede kullanabilmem gerekiuordu ve cok zorlaniyordum. Sıfır olan bilgisayar bilgim artik neredeyse ileri seviyeye tasindi. Aldigim.sertifikasyon sayesinde de farkli yerlerde is bulma olasılığılm da artmis oldu. Smart pro bilgisayar kursu egitmenlerime tesekkur ediyorum.

 52. adnan says :Cevapla

  bilgisayar kursu derken tam olarak içeriğini öğrenmem mümkün mü acaba? bilgisayar kursu genel olarak neleri içermekte ve kurs bitiminde ne gibi bir bilgi birikimine sahip olabilirim? aklımdaki bu soru işaretlerine genel bir bilgilendirme ile yardımcı olabilir misiniz

 53. fulya says :Cevapla

  merhaba bilgisayar kursu eğitimi almak istiyorum ancak bu genel anlamdaki bilgisayar kursunun içeriğini bilmiyorum. ben belli başlı konulara ağırlık verip bilgisayar ile ilgili temel edinmek istiyorum. bunun gibi bir ayrım yaparak eğitim almak mümkün mü acaba?

 54. metin says :Cevapla

  smart prodan bilgisayar kursu eğitimi aldım. ve oldukça memnun kaldığım bir eğitim süreciydi diyebiliirim. bilgisyar ile ilgili temelde ihtiyacım olan tüm alt yapıya bu kurs sayesinde sahip oldum. zaten bu kursa gitmekteki amacım da buydu ve amacıma ulaştığımı söyleyebilirim.

 55. alper says :Cevapla

  bilgisayar kurslarının en iyilerinden olan kurs diye aldığım tavsiyeler üzerinde smart proya başladım. şu anki aşamaya kadar herhangi biir problem yaşamadım, verilen eğitimden de fazlasıyla verim aldım.eğitmenler kursiyerler ile oldukça ilgileniyorlar. müfredat olarak da güncel ve dolu bir müfredata sahip. bilgisayar kursu için sizlere smart proyu önerebilirim arkadaşlar.

 56. mustafa berk says :Cevapla

  bir arkadaşımla birlikte smart pro bilgisyaar kursuna başlaamak istiyoruz. fakat fiyatlar hakkında pek bir bilgimiz yok acaba hem fiyat ve içerik bilgilendirmesi yapıp hem de iki kişiye veya belli bir kişi sayısına göre indirim yapar mısınız bunları öğrenebilir miyim? ve ek olarak da sınıflarınız kaçar kişiden oluşmakta?

 57. beliz says :Cevapla

  smart proda bilgisayar kursu eğitimine başaldım. ve başlarkenn tereddüt ederek başlamıştım gerçekten. kursum bitti ve kendimi inanılmaz ilerlemiş ve bu alanda oldukça bilgi sahibi olarak görüyorum ve kurs sonrası yaptığı birkaç projede de bilgisayar kursunun faydalarını çokça gördüm. teşekkürler smart pro..

 58. celil says :Cevapla

  merhaba. ekim ayına kadar bilgisayar kursuna kaydolmak istiyorum. okulum ekim ayında acılıyor. acaba tam olarak kurs sürelerini ve dönemlerini öğrenebilir miyim.ve bilgisayar kursu 2 aylık bir dönemde yeterli ve verimli olarak verilebilir mi? yardımcı olursabnız cok sevinirim iyi günler iyi çalışmalar

 59. Burcu demir says :Cevapla

  bilgisayar kursu eğitimi aldığım smartpro ailesine teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI