İnternet Üzerinden Yazılım Eğitimi Almanın Avantajları

İnternet Üzerinden Yazılım Eğitimi Almanın Avantajları nedir? Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her alanda olduğu gibi eğitim almak da daha kolay hale geldi. Özellikle ülkemizde ve dünya üzerinde bulunan inovatif oluşumlar sayesinde neredeyse her konuda eğitim almak mümkün oldu. Yazılım eğitimi de bunlardan birisi olup internet üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz kategoride yer alır. Klasik eğitimcilik anlayışına göre internet üzerinden yazılım eğitimi almanın pek çok avantajı vardır. Biz de bu içerikte internet üzerinden yazılım eğitimi almanın faydalarına değinip merak ettiğiniz sorulara cevap verdik.

İnternet Üzerinden Eğitim Almanın Faydaları

Her alanda olduğu gibi eğitimde bir evrim geçirmiştir.  Günümüzde insanlar okula veya kursa gitmek yerine istedikleri her türlü eğitime internet üzerinden kolaylıkla ulaşır hale geldi. Faydaları sadece bununla sınırlı kalmayıp ekonomik yönden de insanlara birçok avantaj oluştu. İnternet üzerinden yazılım eğitimi almak ise sizlere şu konularda fayda sağlayabilir;

  1. Zamandan tasarruf
  2. Daha uygun fiyatlarla erişim
  3. Alanında uzman hocalardan eğitim
  4. İstenildiği zaman eğitime ulaşma
  5. Uygulamalı eğitim
  6. Kaliteli eğitim

Zamandan Tasarruf

İnternet üzerinden yazılım eğitimi almanın avantajları ile size sağlayabileceği en büyük fayda şüphesiz zamandan tasarruf edebilmek olur. Nitekim bulunduğunuz şehirde iyi niteliklere sahip olan bir kurs ya da okula gidebilmek için yolda zaman harcamanız gerekir. Kursa gidebilmek için hazırlanmak, seyahat etmek ve tekrardan dönmek için aynı sürede yolculuk yapmak gerekir. Ama internet üzerinden yazılım eğitimi alırsanız bu sorunların hiçbir ile karşılaşmazsınız. Tek yapmanız gereken bilgisayarınızı açmak ve halihazırda var olan dersleri size sunulduğu şekilde takip etmek olur. Bu sayede hem zamandan tasarruf etmek hem de yolculuk esnasında harcanan gereksiz vakti ortadan kaldırmak mümkün olur. Zamanın insanlar için en büyük sermaye olduğunu düşünecek olursak doğru kullanan kişilerin nasıl fayda göreceğini kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Daha Uygun Fiyatlar

İnternetten yazılım eğitimi almanın avantajlarında bir diğer fayda ise daha uygun fiyatlarla kurslara erişmek olur. Günümüzde canlı ve kurs şeklinde verilen yazılım eğitimi oldukça pahalı olabiliyor. Özellikle pek çok kuruluş verdikleri yazılım eğitimi için olup yüksek fiyatlar isteyebiliyor. Her ne kadar emeklerinin karşılığı olsa da gelişen dünya ile birlikte pek çok şeye daha uygun fiyatlarla ulaşabilmek mümkündür.

Yazılım eğitimi de bunlardan birisi olup birçok kuruluş tarafından internet üzerinden verilen ve gayet makul fiyatlarla sizlere sunulan eğitimler arasında yer alır. Neredeyse bir kişinin gün içerisinde harcadığı paraya tekabül eden bu eğitimler bir aylık maaşın denk gelen kursların yanında daha kolay bir şekilde ulaşılabilir durumdadır. Üstelik pek çok platform ödeme konusunda da kursiyerlere kolaylık sağladığı için internet üzerinden eğitim almak daha mantıklı olacaktır.

Alanında Uzman Kişilerden Eğitim

Bir eğitimi kaliteli ve nitelikli yapan en önemli unsur şüphesiz eğitim veren kişidir. Söz konusu eğitmen alanında ne kadar uzman ise alınacak eğitimin kalitesi de bir o kadar iyi olacaktır. Sadece bununla kalmayıp aklınıza takılan her türlü soru da cevap alabilmeniz mümkün olur. Nitekim bu eğitmenler yeterli teknik bilgi ve tecrübeye sahip olduğu için cevaplayamadıkları soru bulunmaz. Kursa başladığınız andan itibaren sizlere temel kavramları anlatıp hızlı bir şekilde ilerler uygulanabilecek en iyi yöntemi kullanarak öğrenme sürecini kolaylaştırır.

Kurs ortamındaki gibi sürekli dersin bölünmesi, araya başka şeylerin girmesi ve dersin kaynaması gibi durumlar söz konusu olmadığı için eğitmen bütün dikkatine anlattığı konuya verebilir. Bu sayede kursu en kısa sürede, en iyi şekilde tamamlamanız mümkün hale gelir.

Diğer yandan yazılım eğitimi verilirken sadece teorik bilgilerin üzerinde durulmaz. Eğitim konusunda iddialı olan platformlar verdikleri yazılım eğitimi için özel bir pratik program da hazırlarlar. Bu da bilgilerinizi gerçek hayatta sürekli karşılaşılan ortamlarda uygulama imkânı bulursun. İnternet üzerinden alınan yazılım eğitimi sadece kursa gidip gelmek yerine öğrenmek istediğiniz konuya kısa süre içerisinde hâkim olursunuz.

Kolay Ulaşım

İnternet üzerinden yazılım eğitimi almanın size sağlayacağı en önemli faydalardan birisi de kolay bir şekilde ulaşabilmenizdir. Eğer gerçek hayatta kurslar tarafından verilen bir yazılım eğitimi alırsanız kursun belirlemiş olduğu takvim ve programa uymanız gerekir. Kafanıza takılan soruları sadece kurs saatleri içerisinde ilgili eğitmenleri iletebilir ve yanıt bulabilirsiniz. Ama internet üzerinden alacağınız yazılım eğitimi böyle sorunları içermez.

Bilgisayar, telefon ve tabletin olduğu her türlü ortamda anlık olarak erişim sağlayabildiğiniz için dilediğiniz zaman kursu izlemek ve tamamlamak mümkündür. Kafanıza takılan konuları veya anlamadığınız yerleri kolay bir şekilde eğitimine iletebilir ve kısa süre içerisinde bunlara cevap bulabilirsiniz. Ayrıca günün her saati eğitimi almanız mümkündür. Bu tarz eğitimler önceden oluşturulduğu için kursu takip edebilmek ve tamamlamak için uymanız gereken bir program bulunmaz. Canınızın istediği her an eğitime devam edip hızlı bir şekilde tamamlamak mümkün olacaktır.

Uygulamalı Eğitim

Çeşitli platformlar aracılığıyla yazılım eğitimi almanın size sağlayabileceği bir diğer avantaj uygulamalı olarak eğitim alabilmenizdir. Sizin de bildiğiniz gibi okullarda ve kurslarda eğitim süreci oldukça yavaş ilerler. Bunun nedeni ise sınıf ortamında dersin çok kolay bir şekilde kaynayabilmesi, zaman kaybına neden olabilecek birçok unsur oluşması ve sınıfta bulunan diğer kişilerin konuyu sizinle aynı hızda anlamaması olur. Bu vakit kaybı ise size uygulamadan eksilen zaman olarak geri dönecektir. İnternet üzerinden alınan eğitimlerde bu sorunlardan hiçbir oluşmadığı için uygulama yapabilmek için daha çok zaman oluşur.

Verilen eğitime en iyi şekilde anlayabilmeniz için bu platformlar gerekli olan bütün uygulamaları ders programına koyar. Bu da daha kolay bir şekilde konuya hakim olmanıza olanak verecektir. Üstelik bu uygulamaları kendi bilgisayarınızdan yapacağınız için eğitim bittikten sonra bile üzerine koymanız ve kendinizi daha çok geliştirmeniz mümkün olacaktır. Kurs ortamındaki gibi sadece söz konusu bilgisayarlarda uygulama programları bulunmadığı için pratik yapabilmeniz daha kolay hale gelir.

Kaliteli Eğitim

İnternet üzerinden verilen yazılım eğitimi kursta veya okullarda verilen eğitimlere oranla daha kaliteli olur. Zengin bir içerikle sizleri yazılım sektöründe nitelikli personeller haline getirmeye çalışan eğitmenler söz konusu yazılım eğitiminde en üst düzeye ulaşmanıza yardımcı olacaktır. 200 kişinin olduğu bir sınıf ortamında veya her kategoriden insanın bulunduğu kurslarda aynı kalitede eğitim verebilmek mümkün olmaz. Çünkü böyle ortamlarda eğitmenler anlatmış oldukları dersi herkesin anlayabilecekleri düzeyde tutmak zorundadır. İnternet üzerinden alacağınız yazılım eğitimlerinde ise böyle bir sorun ile karşılaşmazsınız.

Smart Pro gibi platformlar sektöründe uzman olup yeni atılımlar yapabilecek nitelikli öğrenciler yetiştirmek istediği için alacağınızı eğitimin kalitesi de bir hayli yüksek olacaktır. Bundan dolayı internet üzerinden verilen her türlü eğitim sınıf ortamında verilen eğitimlere oranla çok daha kalitelidir. Basit bir kıyaslama yapacak olursak haftada 2 saat ve toplamda bir dönem içerisinde 14 hafta göreceğiniz bir yazılım dersi düşünelim. Siz bir sonraki haftaya gelene kadar hem görmüş olduğunuz bir önceki dersi unutacak hem de ders esnasında oluşan zaman kayıtları yüzünden kaliteli bir eğitim almanız mümkün değildir. İnternet üzerinde verilen yazılım eğitimi ise birkaç haftada tamamlayabileceğiniz düzeyde olup kısa süre içerisinde bir uzman olmanızı sağlayacak kalitededir.

 

Bir önceki yazımıza https://smartpro.com.tr/tum-sql-kullanicilarinin-bilmesi-gereken-ipuclari/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

İnternetten Yazılım Eğitimi Almanın Avantajları
yazılım uzmanlığı eğitimi