cio

Güvenlik Yöneticilerinin (CIO – Chief Information Officer, yani Bilgi İşlemden Sorumlu Lider) maaşları zirveye tırmanmaya devam ediyor. Günümüzde güvenlik ihlallerinin rekor kırmış olduğu bir dönemde haber ve danışmanlık sitesi olan Securtiy Current, ABD’de bir Bilgi Güvenliği Yöneticisinin (CISO) maaşının ortalama yılda 273.000 $ olduğunu gözler önüne seren bir anket yayınladı.

Bricata.com’a açıklama yapan bir CISO, özellikle büyük işletmeler için yıllık belirtilen bu ortalama maaşın doğru olduğunu belirtti. Ayrıca işe alım ve personel bakımı şirketi olan Robert Half Technology’nin 2017 Teknoloji ve BT Gelir Kılavuzuna göre de Security Current araştırmasıyla karşılaştırma yapan CIO Dive, “CISO’lar artı kgünümüzde CIO’lardan daha fazlasını kazanabilir.” açıklamasını yaptı. Bu yorumlara göre de, baş bilgi güvenliği sorumlusu olan uzmanların maaşları 175.000 $ ile 279.000 $ arasında değişebilir. Buradaki ana meselenin aslnda CISO’ların CIO’lardan daha fazla para kazanmasının olmadığını ve gelecekte birbirlerine denk olabileceklerini vurgalamak olduğu belirtilmektedir. Cybersecurity Ventures’ın kurucusu Steve Morgan ise Forbes’de yayınlanan bir yazısında CISO’nun 2018 yılına kadar “CEO’suna değil doğrudan CIO’ya rapor vereceğinin” altını önemle çizdi.

cio

Eğer bilişim sektöründe iyi bir lider olmak hedefiniz var ise bunu yapmanın en mükemmel yolu, süper algoritmalar yazmak, bilişim alt yapılarını sürekli sorunsuz bir şekilde çalışır durumda tutmak değildir. CIO (Chief Information Officer, yani Bilgi İşlemden Sorumlu Lider) olmak bilişim sektörüne ve geleceğine kuş bakışı bakabilmenin yanı sıra ekibi zorlamadan bu doğrultuda geliştirmektedir.

Eğer sizler de bilişim sektörüne Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi Smartpro Bilgisayar Akademisinin uzman eğitmen kadrosu ile adım atıp geleceğinize yön vermek istiyorsanız aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanları ücretsiz kariyer koçluğu için sizlerle en kısa sürede irtibata geçsinler. 

Bir önceki yazımıza https://smartpro.com.tr/itu-elektrik-elektronik-fakultesinde-ucretsiz-excel-egitimimiz/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanlarımız tüm sorularınızın yanıtları ve ücretsiz kariyer koçluğu için sizinle en kısa sürede irtibata geçsinler.

 

 

 

 

 

Bilgileriniz KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ile korunmaktadır.