google partners

İşinizi büyütmek ve teknolojiye entegre olarak hayata devam etmek istiyorsanız Google Partners & Sertifikası tam da aradığınız şey olabilir. Artık sadece mahallenin bakkal amcası olmaya niyetiniz yok, biliyoruz. Gözümüz yükseklerde. Gelişen ve değişen dünyada neye ihtiyacımız olduğunu bilerek, bütün cosmopolitanlığımızla burada olduğumuzu duyurmaya geldik. E tabi bu da iş ortaklığımızı bilerek, sertifikasyonlarla ilerleme kaydetme olur.  Bu iş ortaklığı süreci nedir? Nasıl üye olunur? Avantajları nelerdir? Sertifika nasıl alınır? Adım adım öğrenelim;

Google Partners & Sertifikası, Google bilgilendirmelerinden ve ayrıcalıklarından faydalanmayı sağlayan, internet reklamcılığı üzerine hizmet veren Google Adwords (Google çevrimiçi reklamcılığı)’u tercih eden reklam ajanslarına, dijital pazarlama uzmanlarına ve diğer dijital danışmalara yönelik hizmet sağlayan Google program türüdür.  Reklam vermek isteyen kurum veya şahısların Google Adwords aracılığı ile ürün, marka ve hizmetleri tanıtımı esnasında, doğru pazarlama strateji belirleme ve doğru hedef kitleye ulaşmada reklam hizmetlerinden en etkili şekilde faydalanabilmek için bu konuda profesyonel bir ekipten destek alınarak sağlanabilmektedir. Bu noktada yardıma Google Partners & Sertifikası konusunda programlardan eğitim alan ve Google iş ortağı statüsü bulunan ajanslardan destek alınabilmektedir. Ayrıca Google Partners Sertifika hizmetinde bulunan Academy for Ads aracılığıyla birden fazla sertifika kazanarak şirket uzmanlığını Google Partners rozeti ile belgeleyebilir ve Google’ın sunmuş olduğu promosyonlardan faydalanma imkanından faydalanabilirsiniz.

Nasıl Üye Olunur?

Öncelikle kayıt işlemine başlamadan önce aktif olarak kullandığınız ve Google hesabınıza bağlı olan bir e-posta adresiniz olması gerekmektedir. Daha sonra Bireysel Partners Hesabı olarak veya şirketiniz üzerinden Partners profil hesabı oluşturabilirsiniz.

Google Partners & Sertifika hesabı oluşturmak için

 1. https://www.google.com/partners linkine erişim sağlayarak oturum açma işlemini tamamlayın
 2. ‘Google Partners’a Katılın’ seçeneğine tıklayarak katılımı sağlayın
 3. Google hesabınız aracılığı ile oturum açın.
 4. Hizmet incelemelerinden bulunduktan sonra şartları kabul edin
 5. Partners’ten e-posta almak istemediğinizi belirttikten sonra kaydola tıklayabilirsiniz.
 6. Arama seçeneğinden şirket adını aratarak çıkan görüntüden şirketinizi seçebilirsiniz.
 7. Profilinizi ‘ilişkilendir’ butonuna tıklayarak şirket hesabınıza bağlayabilirsiniz. Böylelikle yapacağınız tüm değerlendirmeler ve kazanacağınız tüm sertifikalar Google Partners & Sertifikalara rozet olarak eklenecektir.
 8. Son olarak e-posta adresinize bir onay kodu gönderilir. Onayladıktan sonra şirketinizdeki Google Partners hesabın yönetici isteğinizi onaylaması gerekmektedir.
 9. ‘Kaydol’ a tıklanarak üyelik tamamlanır.

Şirket Partners & Sertifika hesabı oluşturma için

 1. İlk olarak https://www.google.com/partners linkine erişim sağlayarak oturum açma işlemi tamamlanır.
 2. ‘Genel Bakış’ bölümüne erişerek, arama butonundan bağlı olduğunuz şirketin adını girin.
 3. Şayet şirket adınız görünmüyor ise ‘Şirket ekle’ butonuna tıklayın.
 4. Şirketinizin adı, bulunduğu ülke ve web sitesini ekleyin. Web sitelerini kullanma yetkiniz olduğunu doğrulamak için:
 5. Size gönderilen e-posta onay aracılıyla
 6. Google Search Console aktive etme yöntemlerinden birini kullanarak (Partnes’e kaydolurken kullandığınız hesap geçerlidir) onay kodu gönderimi sağlanır.
 7. ‘Kaydol’ butonuna tıklayarak üyelik işlemi tamamlanır.

Google Partners & Sertifikası Eşliğinde Çalışmanın Avantajları

 1. Partners iş ortakları işinde uzman, Google Adword konusuna hakim kişilerden oluşmaktadır.
 2. Google Partners & Sertifika tarafından uygulanan sertifika sınavlarına girerek, Google’ın en yeni, en aktif araçları ve ürünleri hakkında güncel bilgilere ulaşabilme imkanına sağlamaktadır.
 3. Pazarlama bütçenizden ve kampanya yönetimi şekillerinden en iyi şekilde yararlamanızı sağlar.
 4. Daha az maliyetle, daha az bütçe otaya koyarak rakiplerinizin önüne geçmenize yardımcı olur.
 5.  Size gerekli olan tüm teknik bilgilere ve tecrübeye sahip olduğundan tam donanım sağlayabilme şansı tanır.
 6. Dolayısıyla iş ortaklarının sunmuş olduğu en yeni tüm yenilikler ve güncellemelere erişim sağlayarak her daim bir adım önde kalarak yarışı galibiyet ile bitirmenize katkı sağlar.

Google Partners & Sertifikası Sınavları

Google Partners’te tüm kayıt işlemlerinin ardından giriş yaptıktan sonra sol köşede menü butonu bulunmaktadır. Buradan Analytics, Adwords, Mobil Siteler, Dijital Satış alanlarına erişim sağlayarak tüm kategoriler için sertifika sınavlarına girebilirsiniz. Google Partners’ın yapmış olduğu tüm sınavlar ücretsizdir. Tüm sınavlar için geçerli başarı notu en az %80 olarak değerlendirilmekte ve başarısız olma halinde bir hafta sonra sınava tekrar girme şansı vermektedir. Sınavların geçerlilik süreleri ise 1 yıl olarak sınırlandırılmıştır. 1 yılı aşan tüm sertifikalar silinir ve yeniden sınava girerek sertifika yeniletmeniz gerekmektedir. Ancak bunlar için öncelikle Temel Düzey Adwords sınavını geçmeniz gerekmektedir. Bu sınavda başarı gösterdikten sonra, ‘Arama Ağı Reklamcılığı’, ‘Görüntülü Arama’, ‘Video Reklamcılık’, ‘Mobil Reklamcılık’ ve ‘Alışveriş Reklamcılığı’ olmak üzere 5 farklı kategoride sertifika sınavlarına girebilirsiniz. Bu sınavlardan herhangi birinde başarılı olmanız halinde Adwords sertifikasını almaya hak kazanmaktasınız. Adwords sertifikası sadece sınavına girdiğiniz alanı kapsamaktadır. Adwords alanında gelişim göstermek için de tüm sertifika programlarında sınava girmek gerekmektedir.

Ayrıca site içerisinde profil sayfanıza girerek, profilinizi herkese açarak ‘Profili Görüntüle’ kısmından linki alarak CV’nize ekleyebilirsiniz. Böylelikle Google Partners & Sertifikalarına iş başvurusunda bulunduğunuz tüm şirketler erişim sağlayabileceklerdir.

Bir önceki yazımıza https://smartpro.com.tr/growth-hacking-nedir/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

google partners