Excel Kursu - Eğitimi

EXCELİ BİRLİKTE KEŞFEDELİM…

Çağımızın en çok kullanılan teknolojik aleti bilgisayar! Artık o kadar basitleşti ki yazılımlar ve programları, ufak çocuklardan tutunda en yaşlılarımıza kadar bilgisayarı bir şekilde çıkarlarımız için kullanmayı öğrendik. Gerek internet olsun gerekse sosyal paylaşım siteleri olsun milyarlarca insan, çağı yakalamak adına bilgisayarın bir yerinden tutması gerektiğini artık çok iyi biliyor.

Şu an her şirket de, bilgi çağını yakalamak adını konseptini genişletip Bilgisayar konusunda daha fazla deneyim ve bilgi sahibi olan personel çalıştırıyor, arıyor ve talep ediyor. Bilgi birikimi sayesinde 1 adım önde olmak ister misiniz? Bunun için yapmanız gereken işlem çok basit;

Excel Kursu

Dilerseniz programlama dillerini öğrenip yazılımcı olabilirsiniz. Ama bu işlem yaklaşık olarak 4 yılınızı alır! Yada sistem konusunda deneyim sahibi olmak adına bir şirketin I.T bölümünde işe başlar 2 yıl içerisinde kendinizi geliştirip büyük bir şirkette işe başlayabilir ve o şirketin gereksinimlerini bir şekilde karşılayabilirsiniz. Satışta yapabilir bilgisayarın donanımını temin ederek piyasaya ayak uydurabilirsiniz çevre edinmek parça almak nerden bakarsanız 2 yılda o sürer.

Bunlar zor görünse de gerçekler! Ama bir gerçek daha var ;
Microsoft Office programları. Evet, bu programlarda bir gerçeklik örneği ve şu anda bu saydıklarımdan daha yetkin bir şekilde kullanılıyor. Word,Excel, Outlook,Access, PowerPoint, One Not vs. kişisel ve kurumsal kullanımlar için tasarlanmış bu programlar iş yaşantımızın neredeyse tamamında kullandığımız programlar. Bu gün sizlere Office programlarından EXCEL programının işleyişi hakkında bilgi vermek istiyorum.

Excel Kursu İçeriği

Excel programı dışardan bakıldığında tablo yapma programı gibi görünüyor öyle değil mi ? Haklısınız kesinlikle sadece tablo olarak kullanılıyor, hesap yapılıyor, veri aktarılıyor, formüller kullanılarak sorgu yapılıyor, sayfalarımda yada belgelerimden başka veriler çekiliyor Pivot table kullanılarak raporlama yapılıyor, filtreleme oluşturularak verilerin süzülme işlemi gerçekleştiriliyor, koşullu biçimlendirmeleri kullanarak tablolarda aradığımız bir verinin daha hızlı bulunması sağlanıyor, veri doğrulama yapılabiliyor, senaryolar kullanılarak gelecek görüle biliniyor, bir tablodaki yenilenen değerler kaldırıla biliniyor, makro kullanarak sürekli yapılan işlemlere düğmeler atanıyor, dilerseniz Visual Basic programı kullanılarak istediğimiz bir formülü oluşturup kullanımı sağlanıyor ve en son olarak grafikleri kullanarak verilerin görselliği sağlanıyor dilimleyiciler eklenerek bu verilerin filtreleme işlemleri daha basite indirgeniyor. Yani Excel sizin anlayacağınız gibi Sadece Tablo programı.

 

Excel Kursu 

Excel Kursu

 

Excel Kursu Seçmeden Önce

Bu kadar özelliği bir arada bulunduran başka bir program var mıdır acaba? Excel Kursu ile Böyle bir programla neler yapabileceğinizi bir düşünün, internet sitelerinden sürekli güncel bilgileri Excel tablonuza aktarabilir, SQL programını kullanarak kayıtlı datalarınızla Excelde raporlama yapabilir, kişisel yada kurumsal firma ve isimleri düzenleyebilir bunların raporlamasını kolaylıkla yapabilirsiniz. Yapmanız gereken Excel programının içeriğini tam anlamı ile bilmek, ama ben excel programını biliyorum diyorsanız bu yazıyı okuduktan sonra tekrar düşünün!!

Eğer sizde excel kursu / eğitimi almak istiyorsanız sizleri bekliyorum.

Bir önceki yazımıza https://smartpro.com.tr/cantaya-koyulabilecek-araba-uretildi/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.