En önemli jQuery eklentilerini sizler için derledik ancak bu eklentilere geçmeden önce jQuery ne demek ona bir göz atalım istedik. jQuery, hızlı, kolay ve kesinlikle erişilebilir şekilde olan ve web tasarımlarında kullanılan bir JavaScript Framework’dür. jQuery HTML dokümanların yönetiminde ve animasyonların da oluşturulmasında daha az kod kullanımı ile birlikte daha da efektif şekilde hızlıca daha çok işin yapılmasına olanak sağlar.

John Resig, 2006 yılında jQuery kütüphanesini yeniden ele alma kararı aldığında jQuery’nin JavaScript’in en popüler kütüphanesi olabileceğini ve üzerine de binlerce eklenti yazılabileceğini hayal etmediğini de itiraf ediyor. John Resig’in sayesinde jQuery daha anlaşılır hale getirildikten sonra herkes tarafından çokça benimsendi ve zaman geçtikçe de jQuery’nin sloganı “az kod çok iş” olarak doğmuş oldu. Günümüzde var olan tüm web sitelerinin neredeyse tamamının jQuery kullandığını biliyor muydunuz?

EN İYİ JQUERY EKLENTİLERİ:

Round Slider
Round Slider eklentisi sayfanızda yüklenme işlemini görsel aracılığıyla bilgilendirme sağlar.

jInvertScroll
Web sayfanızda ki yazılara yatay kaydırma özelliği kazandırmak için kullanılır.

Slinky
Web sayfanızın alt kısmında menü oluşturmaya yardımcı olan bir eklentidir.

TwentyTwenty
İki görseli birbiriyle kıyaslamanız için yardımcı olan bir eklentidir.

Tabslet
Tabslet sayfa içerisinde sekme tasarımı için kullanılır. Sonraki ve önceki gibi kontrol yönlendirmeleri yapmak için kullanışlı bir eklentidir.

Readable
Metin içerisinde okuyucuların dikkatini çekmek istediğiniz sözcükleri daha kalın ya da farklı renklerde düzenleyebilmek için onları ayırt edici hale getirmeye yarayan özellikler sunan bir eklentidir Readable.

nanoGALLERY
Slaytlarınızın web sayfanızda klasörler şekline sokarak daha düzgün gözükmesi için yardımcı olan bir eklentidir.

Avgrund Modal
Pop-up ekrana çıktığında, arka planı grileştirerek tüm dikkatin pop-up üzerinde olmasını sağlayan bir eklentidir.

Typeahead.js
Web sayfanızda arama alanını tıklayan kullanıcıya yazdığı sözcüğe göre öneride bulunmanızı sağlayan bir eklentidir.

Lettering.js
Metinde içerisindeki veya başlıklarda ki her bir karakterin farklı bir renk veya yazı tipi yapılmasını sağlayan bir eklentidir.

Net framework

Bir önceki yazımıza https://smartpro.com.tr/microsoft-yeni-office-etkinligi-icin-davetiyeler/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.