Microsoft Sistem Eğitimi Kursu | SmartPro Bilgisayar Akademisi
×

HEMEN BAŞVUR

SmartPro 'nun avantajlı eğitim kampanyalarından siz de faydalanın!

Microsoft Sistem Eğitimi Kursu

Microsoft Sistem Uzmanlığı eğitim programının amacı, eğitimini tamamlayan katılımcıların tüm sektörlerdeki firmaların bilgi işlem departmanlarda ya da bilişim sektöründeki firmaların çeşitli departmanlarında sistem ve network alanında çalışabilecek duruma gelmesini sağlamaktır. Eğitim programını tamamlayan bir personel, küçük ve orta ölçekli networklerin projelendirilmesi, kurulması, performanslı ve güvenli şekilde çalıştırılması konusunda uzmanlaşır ve eğitimini aldığı son teknoloji sayesinde problemlere etkin çözümler geliştirebilir.

Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi "Bilişim Eğitimi" kayıtları başladı!

Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi "Bilişim Eğitimi" kayıtları başladı!

Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanlarımız tüm sorularınızın yanıtları ve ücretsiz kariyer koçluğu için sizinle en kısa sürede irtibata geçsinler.

Bilgileriniz KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ile korunmaktadır.

1

Eğitim İçeriği

 • Windows 7 ve Windows 8 İşletim Sistemlerinin Temelleri Kurulum Yapılandırma İşletilmesi
 • Installing And Configuring Windows Server 2012
 • Windows Server 2008 R2/2012 İşletim Sistemi Network Servisleri Kurulum Yapılandırma ve İşletilmesi
 • Vmware Workstation
 • Active Directory Service Kurulum Yapılandırma Design ve İşletilmesi
 • Administering Windows Server 2012 Giriş Kurulum, Temel Özellikleri, Gelen Yenilikler ve Yönetilmesi
 • Windows Server 2008 Active Directory ve Servisleri, Yapılandırılması Veri Yönetimi
 • Configuring Advanced Windows Server 2012 Services
 • Exchange Server 2010
 • Forefront TMG 2010 Kurulum Yapılandırma ve Yönetimi
 • Microsoft Sistem Uzmanlığı Eğitimi aynı zamanda düzeylerine göre MCSA Eğitimi ve MCSE Eğitimi olarak da geçmektedir.
2

Sertifikalar

 • SmartPro, Microsoft
 • MCSE
 • MCITP Server Administrator
 • MCITP Enterprise Administrator
 • MCITP Enterprise Messaging Administrator
3

Alınabilecek Ünvanlar

 • Sistem Yöneticisi
 • Sistem Destek Uzmanı
 • Sistem ve Ağ Yöneticisi
 • Telekom Uzmanı
 • Proje Lideri
 • Proje Müdürü
 • Bilgi İşlem Müdürü
 • Danışman
4

Çalışma Alanları

 • Bilgi teknolojileri alanında kendi firmalarını kurabilirler
 • Bağımsız danışman (free-lance) olarak çalışabilirler
 • Bilgisayar ağlarının kritik olarak kullanıldığı dev bilişim sistemlerinde,
 • Firmaların bilgi işlem departmanlarında,
 • Microsoft, Cisco, HP, IBM gibi uluslararası üreticilerde veya iş ortaklarında,
 • Telekom ve GSM firmalarında,
 • Ağ ve/veya sistem çözüm firmalarında,
 • Internet servis sağlayıcıları
 • Sistem Eğitimi veren firmalar
5

Kimler Katılmalı

 • En az lise mezunu olup kurumsal firmalarda bilgi teknolojileri departmanında uzman olarak kariyer yapmak isteyen
 • Üniversite mezunu olup kurumsal firmaların bilgi teknolojileri departmanlarında üst düzey yönetici olmak isteyen
 • Bilişim sektöründe görev yapan ve en son teknolojiler hakkında kendini geliştirmek ve daha rekabetçi olmak isteyen
 • Microsoft Sistem Uzmanlığı Eğitimi ile Uluslararası sertifikalar ile yurtiçi veya yurtdışında çalışma olanakları elde etmek isteyen herkes katılabilir.

IT sektörünün hızla gelişen yapısına ayak uydurmak için Microsoft sistem eğitim kursu ve kurs boyunca sunulan olanaklardan faydalanmak gerekmektedir. Böylece sektörün değişen alt yapısına daha fazla hakim olmak ve mesleki yeterlilik kazanmak mümkün olacaktır.

Verilen eğitim, katılımcılarına pek çok deneyim kazandırmaktadır. Özellikle de bilgisayara ve sunucu alt yapıları hakkında tüm bilgiler ve deneyimler katılımcılara aktarılarak, alt yapıları güçlendirilmektedir. Kurslara katılımla birlikte, microsoft sistemlerini öğrenmek mümkündür.

Aynı zamanda bu tür sistemlerin nasıl kurulduğu ve teknik destek sağlamanın incelikleri de verilen eğitim kapsamındadır. Verilen sertifikaların ise tüm dünyada geçerliliği bulunmaktadır. Microsoft ve internet konusunda kariyer planlaması yapanlar için uygun bir program türüdür.

Microsoft Sistem Eğitim Kursu amacı ise; dünya çapında kullanılan işletim sistemi Windows, sunucu sistemi Windows serverlar, güvenlik teknolojileri Forefront ve Exchange Sever gibi alanlarda tam donanımlı ve yetkin elemanlar yetiştirmektedir.

Öyle ki Microsoft dünyanın en çok kullanılan yazılım şirketlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu nedenle de kendi üretmiş olduğu yazılımları tanıtmak ve eğitimlerini vermek üzere bazı kurslara yetkilendirme yapar. Bu tarz kurslar genellikle uluslararası standartları sağlamaktadır.

Yetki verilen kurumlaların hepsinde sistem uzmanlığı eğitimilerini verebilecek donanıma sahip eğitmenler, eğitimin verileceği tam donanımlı sınırlar ve diğer eğitim kaynakları sağlanmaktadır. Bu bu kaynaklar sürekli olarak şirket yetkilileri tarafından denetlenmektedir. Kurs bitiminde ise katılımcılara Microsoft onaylı olan Sistem Uzmanlığı sertifikası verilmektedir.

Sistem Mühendisliği Nedir?

Microsoft Sistem Eğitim kurslarından sertifası bulunan kişilere bir nevi sistem mühendisliği onayı verilmektedir. Öyle ki özellikle de son zamanlarda MCSE kavramı bir çok yerde insanların karşına çıkmaktadır.

Bu kavramın açılımı Microsoft Certifede Systems Engineer demektir. Yani kavramın Türkçe dilindeki karşılığı Microsoft sistemi mühendisi olarak tanımlanabilir. Bu konuda uzmanlaşmak, yeni teknoloji ve bilgi donanumlarını elde etmek için mutlaka kurslara katılım sağlanması gerekmektedir.

Bu tarz kurslar kesinlikle bir bilgisayar kursu değildir. Bilgisayardan ziyade daha çok, sistem alanlarını anları. Serverlarda çözümler üretmeye ve netword konularında da eğitim vermeye odaklanmışlardır.

Bu alanda kendisini geliştirmek isteyen, yani sistem mühendisliği sertifikasına katılmak isteyen herkes, mutlaka MCSE kurslarına katılım yapmak zorundadır. Elde edilen sertifika ilerleyen süreçte açılacak olan yeni iş alanları için geçerli olacak ve iş bulmayı daha da kolay bir hale getirecektir.

Microsoft kurslarına katılmadan önce mutlaka karakter özellikleri göz önüne alınarak seçim yapılmalıdır. Bu alanda eğitim almak isteyenlere çok sayıda imkan sunulmaktadır. İmkanlar dahilinde en çok hangi alana iyi duyuluyorsa, o alandaki kurs derslerine katılım sağlanması gerekmektedir.

Bu tarz eğitim sistemlerinde kapsam ve materyaller çok önemlidir. Bu nedenle gerçekten MCSE sertifikasına sahip olmak isteyenler, ilgili materyalleri dikkatle inceleyecekler ve konu kapsamında çalışma yapabilecekler katılım sağlamalıdır. Çünkü iyi bir sistem mühendisliği için çok iyi çalışmalar yapılması gerekmektedir.

Sertifikalı Sistem Uzmanları Kimdir?

Sertifikalı sistem uzmanı sunucu platformları üzerinden çalışan bir çok sistemin gereklilikerini analiz etme yeteneğine sahip olan, işinde uzmanlaşmış kişilerdir. Öyle ki sistem yöneticisi, sunucu platformlarında bulunan sistemlerin iş çözümlerini ustalıkla halledebilecek kapasitededir.

Aynı zamanda bu sistemlerin alt yapısını tasarlarlar ve uygulamaya geçirirler. Sertifikalı sistem uzamanları için orta ölçekli işler yürüten şirketlerden başlayarak, çok büyük çapta hizmet veren, Network alt yapısına sahip ve bundan daha farklı sisyemleri içinde bulunduran, Network sistemlerini yönetmek konusunda yetkin, Bilişim Teknolojileri uzmanlarıdır.

Bu kişiler, Windows 10, sunuc sistemi indows Server 2012 R2, mesajlaşma ürünü olarak bilinen Exchange Server 2013 ve Skype For Business konusunda gerekli bilgi ve donanıma sahiptirler. Sistem mühendisleri yeniliklere açık kişilerdir. Bu nedenle Bilişim Teknolojileri alanında sürekli olarak gelişerek değişen sistemlere hakim olmak konusunda istekli tavır sergileyen kişilere uzman unvanı verilebilmektedir.

Sertifikalı Sistem Mühendisleri Nerelerde Çalışabilir?

Sertifika sahibi olmuş sistem mühendisleri çok farklı alanlarda iş bulma imkanına sahiptir. Özellikle de çok büyük şirketlerin Bilgi Teknolojileri alanında çalışmaları için bir çok yerden teklif almaları muhtemedir.

Bunun yanı sıra ise sistem ve network çözümü üreten bazı büyük şirketlerde, KOBİ’lerin özellikle de bilgi işlem departmanlarında, Microsoft iş ortaklarında ve İnternet Server Sağlayıcı kurumlarda iş bulmak son derece mümkün olacaktır. Mcse alanında eğitim almadan bu gibi yerlerde çalışmak mümkün olmayacaktır.

Günümüzde çok büyük şirketlerde internet ve bilgisayar teknolojileriyle alakalı pek çok elemana ihtiyaç duyulmaktadır. Öyle ki internetin ve Windows sisteminin insan hayatındaki yeri ve önemi inkar edilemez.

Bu nedenle Microsoft Sistem Eğitim kursuna katılıp, sertifika kazanan herkes, işsiz kalmamakla birlikte, pek çok iş alternatifine de sahip olacaktır.

Sistem Uzmanları Hangi Unvanlara Sahip Oluyor?

Microsoft Sistem Eğitim kurslarına katılarak sertifika almış kursiyeler pek çok alanda iş imkanına sahip olmaktadır. Bu imkanların yanı sıra ise unvanlar da çeşitlilik göstermektedir.

Sertifikalı sistem uzmanları; Microsoft sistem mühendisi, teknik destek uzmanı,sistem analisti, teknik danışman, sistem destek uzmanı, kıdemli sistem uzmanı ve sistem yöneticisi gibi unvanlara sahip olmaktadırlar.

Bu unvanlara sahip mesleki elemanlar, pek çok şirkette sık sık aranmaktadır. Çünkü IT sektörü hiç bir zaman geçerliliğini yitirmeyecek bir yapıya sahiptir. Öyle ki sektörün her geçen gün daha da ilerlediğini ve kendisine yeni şeyler kattığını görmek mümkündür.

Özellikle de çok büyük şirketlerde İngilizce dilini geliştirmiş olan sistem mühendisleri, çok iyi iş olanaklarına sahip olacaklardır. Bu nedenle çok iyi yerlerde çok iyi iş imkanlarına sahip olmak için, sistem hakkında daha detaylı bilgiler edinilerek, dil geliştirilmelidir.

Sistem Mühendisliği (MCSE) Eğitim Süreçleri Nasıldır?

Microsoft sistem mühendisliği kursları genel olarak 4 aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamaya kullanıcı sistemleri yapılandırma ve yönetim adı verilmektedir.

Bu aşamada katılımcılar ilk olarak Windows kurulumu ve Windows sistemlerini yükseltme konusunda gerekli olan bilgi ve deneyimleri elde edecektir. Bunun için çeşitli laboratuar uygulamaları yapılır. Bu imkanlar dahilinde katılımcıların tecrübeleri attırılır Windows geçiş projesinde yer alma şansına sahip olurlar.

İlk aşamanın bitmesiyle birlikte kursiyeler, en son kullanıcı işletim sistemi Windows hakkında yapılandırma ve yönetim deneyimi kazanarak, bilgilerini olabildiğince arttıracaklardır.

Edinilen teknik bilgiler sayesinde kullanıcıların Microsoft sistemlerinden karşılaştığı sorunlar rahatça giderilebilecek donanıma sahip olacaktır. Böylece edinilen deneyimler sayesinde diğer Windows kullanıcılarına da destek verecek yetkiliğe erişmek kaçınılmaz olacaktır.

Kursun ikinci aşamasına ise sunucu sistemleri yapılandırma adı verilmektedir. Bu aşamada daha çok Windows Server 2012 R2 sunucu işletim sisteminin bakımının ve yönetimin nasıl yapıldığı konusunda bilgiler verilmektedir.

Ağların düzenlenmesi ve IP yönetiminin optimizesini sağlayan DHCP kurulumu, internet alt yapılarının temelini oluşturan DNS’in işlevi ve kurulumu, DNS yönlendirme ve uzaktan erişim servisi olarak bilinen VPN konularındaki bilgiler katılımcılara detaylı olarak akatarılmaktadır.

Microsoft Sistem Eğitimi Kursu üçüncü aşamasında genel olarak Windows Server 2012 R2 Active Directory detaylarıyla, ISS, Web server kurulumu ve yönetimleri ele alınmaktadır. Bu aşamada anlatılan konular terminal server, sanallaştırm teknolojisi, Hyper-V kurulumu ve yönetimi, sanal makinelerin yönetimi ve sanal sistemlerdir.

Kursun dördüncü ve son aşamasında ise Microsoft Exchange Server ve en güncel, en kapsamlı mesajlaşma sistemleri ele alınmaktadır. Akabinde ise mcse e posta sistemi uygulamalı olarak kursiyelere öğretilir.

Katılımcılar en son aşamada artık uzmanlaşmaya yatkın hale gelmiştir. Bu nedenle alıcıların yönetimlerinin nasıl yapılacağı, mail iletimi, mail trafiğinin güvenlikleri, Exchange Server Back Up gibi konular tüm detaylarıyla, eğitimciler tarafından ilgili kişilere aktarılmaktadır.

Eğitim süreci boyunca mesajlaşma alt yapısı alanında uzman kişiler yetiştirmek, yani mesajlaşma uzmanları yetiştirmek kursun en önemli görevleri arasında yer almaktadır. Kurs süresi boyunca Microsoft Exchange Server ve Microsoft Forefront Threat Management Gateway ile alakalı uygulamalar da yapılmaktadır.

Bu sayede katılımcıların iş hayatlarında karşılaşabilecekleri tehliklerin analizleri yapılabilmektedir. Bu da gerekli güvenlik önlemleri alabilecekleri anlamına gelmektedir.

Microsoft Sistem Eğitimi Kurslarına Kimler Katılabilir?

Sistem eğitimi kursları genellikle ilerleyen süreçte Microsoft sistem yöneticisi alanında çalışmak isteyen kişilere hitap etmektedir.

Aynı zamanda mevcut işini severek yapmayan ve işini değiştirmek isteyenlerin de yönelmesi gereken kurslardan biridir. Öyle ki günümüzde sistem uzmanı olarak çalışmak için illa 4 yıllık fakülte mezunu olmak gerekmez. Microsoft kurslarına katılım sağlayıp, sertifika alarak da sistem mühendisi olmak mümkündür.

Bu tarz eğitimlere genellikle Microsoft gibi büyük bir bilişim üreticisi firmanın en yeni teknolojilerini kullanarak, bilişim alt yapısı hakkında bilgi edinmek, yeni tasarımlar yapmak ve bu tasarımları yönetmek, BT çözümlerine ve bu alanda geliştirilmiş en son uygulamarak hakim olmak gibi bir amaç taşıyan herkes katılım sağlayabilir.

Eğitimlere Microsoft, Huawei ve VMware gibi bilişim üreticilerinin en yeni teknolojilerini kullanarak, bilişim altyapılarını uçtan uca tasarlamak, kurmak, yönetmek; BT çözümlerine ve bu alanda en son trendlere hakim olmak isteyenler için uygundur. Öyle ki bu konularda edinilen bilgi ve deneyimlerle birlikte, Bulut Bilişim ve Siber Güvenlik gibi alanlarda uygulama yapmak ve kariyerde ilerlemek mümkün olacaktır.

Sistem Yöneticisi Olmanın Ön Koşulu Nedir?

İyi bir Microsoft yöneticisi olmak için gereken ilk ön koşul mutlaka program dilini bilmek ve ona göre çözümleme yaparak sorunları gidermektir.

Mcse, sistem dili olarak İngilizce dilini kullanmaktadır. Bu nedenle iyi bir sistem mühendisinin de mutlaka İngilizce dilini ana dili gibi iyice öğrenerek kullanması gerekmektedir.

İngilizce katılım sağlanan kurslarda belirli düzeyde gösterilmektedir. Ancak, program dilini daha verimli kullanmak adına ek dil kurslarına katılım sağlanması çok daha mantıklı ve verimli bir yöntem olacaktır. Bu kurslar sayesinde daha başarılı sistem mühendisi olmak da mümkün olacaktır.

Aynı zamanda edinilen dil tecrübesi sayesinde daha iyi iş imkanları sunan şirketlerde iş bulmak da kaçınılmazdır. Bu nedenle kursiyelerin özellikle de İngiliz dilinde kendilerini geliştirmesi, bunun için de sürekli olarak pratik yapmaları gerekmektedir.

Microsoft Sistem Eğitimleri Katılımcılarına Neler Kazandırmaktadır?

Bu tarz kurslara katılım sağlamak Windows Server 2012 sunucu sistemleri konusundaki en güncel ve en doğru bilgileri elde etmenize olanak sağlar. Aynı zamanda bu bilgiye ek olarak bir çok ağ alt yapısının servislerini planlamak, tasarlamak, kurulumu sağlamak ve yönetiminin yapılması konusunda uzman ve yetkin kişiler olunmasında etkili bir eğitim sistemidir.

Eğitim veren hocalar alanlarında yeterli bilgi ve birikime sahip kişilerdir. Böylece alanında uzman hocalardan alınan eğitimler sayesinde, onların deneyimlerinden yararlanarak, Microsoft alanında profesyonel olabilirsiniz. Alınan sertifiklar sayesinde ise mcse, yani sistem mühendisi olmak da mümkün hale gelecektir.

Sosyal Medyada Paylaş

Microsoft Sistem Eğitimi Kursu için yorumlar

 1. mehmet says :Cevapla

  arkadaşım veri ve ağ tarzı şeyler ile ilgileniyordu benim de bu durum ilgimi çekti ve ben de kendimi kurs aramaya başladım smartpro microsoft eğitimini buldum 3.günüm güzel bir öğretmen varsa her şey kolay gelir :’)

 2. gülniyazzi says :Cevapla

  cısco eğitiminde sertifika veriliyor mu?

 3. Ali Er says :Cevapla

  Bir akrabam sitenizi sürekli takip ediyor ve banada haber verdi. Biraz araştırma yaptım ve Microsoft sistem eğitimi kursunuza katılmak istiyorum.

 4. Hatice Ocakbaşı says :Cevapla

  Merhaba ben sizin Microsoft sistem uzmanlığı kursunuza geldim ve sertifikamı aldım. Gerçekten bana çok yaradı. Diğer kurslarınıza da gideceğim. Teşekkür ederim.

 5. Mustafa says :Cevapla

  microsoft kullanan herkesin alması gereken, bu kurstan önce bilgisayar kullanmadığını düşündüren çok faydalı bir kurs microsoft sistem eğitimi kursu.

 6. Furkan says :Cevapla

  Microsoftu ve sistemlerni detaylıca öğrenmeyi sağlayan içeriği çok iyi bir kurs. Herkesin almasını öneririm. Teşekkürler.

 7. […] Microsoft, hem BT uzmanları hem de bunları kullanan işletmeler için çeşitli avantajlar sunan çok çeşitli teknik sertifikalar sunmaktadır. Sunucu, masaüstü, uygulamalar, veritabanı ve geliştirici gibi tüm önemli Microsoft sertifikalarına yönelik microsoft eğitim kurslarısunuyoruz. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI