Bir iş yerinde sıklıkla ihtiyaç duyulan Office programlarını etkin ve amaca yönelik doğru kullanabilmeyi sağlamak, katılımcıları Office programlarının en çok kullanılan sürümü olan Microsoft Office 2013 versiyonunun yenilik ve kolaylıklarıyla tanıştırarak onların iş alışkanlıklarının ve beklentilerinin gelişmesine yardımcı olmak Microsoft Office Eğitimi programının amaçları arasındadır. Katılımcıların iş yerlerinde ihtiyaç duyacakları profesyonelce hazırlanmış dokümantasyon, hesap çizelgeleri, raporlama ve sunumlar gibi Office uygulamaları hazırlayabilmeleri için gerekli olan bir eğitim programıdır.

Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi “Bilişim Eğitimi” kayıtları başladı!

Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi "Bilişim Eğitimi" kayıtları başladı!

Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanlarımız tüm sorularınızın yanıtları ve ücretsiz kariyer koçluğu için sizinle en kısa sürede irtibata geçsinler.

Bilgileriniz KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ile korunmaktadır.

Eğitim İçeriği

 • MS İşletim Sistemi
 • Microsoft Word 2013
 • Microsoft PowerPoint 2013
 • Microsoft Excel 2013
 • Microsoft Outlook 2013 – Internet
 • Microsoft Access 2013

Sertifikalar

 • SmartPro
 • MOS

Alınabilecek Ünvanlar

 • MOS

Çalışma Alanları

 • Kelime işlemci, hesap çizelgeleri, sunum, internet ve mesajlaşmanın kullanıldığı tüm firmalardaki çeşitli pozisyonlar
 • Microsoft Office Eğitimi / Kursu veren firmalarda eğitmen olarak

Kimler Katılmalı

 • Çalışma hayatında yer alan/almayı hedefleyen,
 • İnternet ve Microsoft Office programlarını etkin şekilde kullanarak donanımlarını artırmak isteyen,
 • Office eğitimi alakrak günlük hayatında İnternet ve e-posta uygulamalarını kullanmak, bilgi teknolojilerinin sunduğu olanaklardan faydalanmak isteyen,
 • Eğitimine devam ederken projelerini bilgisayar ortamında hazırlayıp sunmayı ve İnternettin sağladığı bilgi kaynaklarını etkin yönetmeyi isteyen, office kursu’na herkes katılabilir.

Microsoft Office eğitimi kursu aslında bilgisayar bilen herkesin alması gereken ve özellikle de iş yerlerinde günümüzde çok fazla kullanıldığı göz önünde bulundurulursa kullanması gereken önemli kült sistemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bilindiği üzere iş yerlerinde gerek iç yazışmalar gerekse tüm işlemler için birçok farklı program gerekmektedir. Office programı bu programların tabanını oluşturmaktadır. Ofisin içerisinde olan farklı programlarla farklı işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Günümüzde bilgisayar kullanıcılarının yüzde doksanı Word, Excel, PowerPoint gibi programları bilmektedir. Ancak tam detaylı olarak kullanıp kullanılmadığı tartışılır durumda devam etmektedir.

Microsoft Office eğitimi kursu sayesinde sizler de tam randımanlı olarak bu programları kullanabilirsiniz. Word içerisinde yazı yazdığınız gibi aynı zamanda yazıların başlıklarını ayarlama veya içerik düzeni hakkında bilgi alma kelimelerin arasında herhangi bir hatalı yazı yapıldı yapılmadığı konusunda bilgilendirilme gibi birçok şeyi ulaşabiliyorsunuz.

Ayrıca hazırlamış olduğunuz herhangi bir fiyat listesini word içerisinde hazırlayabilir ve sunabilirsiniz. Elbette bunlar için detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak ve buna göre işlemleri gerçekleştirmek gerekiyor.

Birazdan her program hakkında detaylı şekilde işlemleri konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Ancak firmaların gerek muhasebesel anlamda gerekse kullanmış oldukları yapı gelince bu tip programları ihtiyacı bulunmaktadır.

Microsoft tarafından yapılmış olan ve bizlerin hizmetine sunulmuş olan ofis programları da aslında bu anlamda özellikle çalışan kesimin her türlü ihtiyacını karşılamak üzerine kurgulanmış olan programlardır.

Güncellemeleri gerçekleştirilmekte ve daha iyiye doğru gitmektedir. 2000’li yıllarda Word programının içerisinde olmayan birçok özellik son sürümlerde daha kaliteli bir şekilde bizlere sunulmaktadır. Böylece programın içerisinde yapısal bağlamda herhangi bir sıkıntı olmadan istediğiniz her türlü işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Aslında Word programını bir tarafa koyduğumuzda diğer programlar daha fazla belirsizdir. Örneğin Power Point programının birçok kişi durmasına rağmen randımanlı olarak kullanma konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Ayrıca Excel programı özellikle sayısal verilerin işlenmesi ve grafiksel olarak dökümlerini yapılması açısından çok önemli olmasına rağmen ciddi anlamda kullanımı konusunda sıkıntılar bulunmaktadır.

Oysa ki firmaların en önemli noktalarından biri özellikle istatistiki veriler ışığında işlemlerini gerçekleştirmesi ve özellikle üretim alanları ile satış alanlarında bu istatistiki verileri doğru bir şekilde işleyebilmesidir.

Excel tabloları aslında bunları sizlerin yerinize yapmaktadır. Herhangi bir grafiksel tasarım sayesinde çalışmış olduğunuz sektördeki gidişatı çok rahatlıkla anlayabilir ve buna göre yatırımlarınızı da yönlendirebilirsiniz.

Bu anlamda günümüzdeki firmalar artık Office programlarını bilen elemanlarla çalışmayı tercih etmektedir. Elbette ki birçok yazılım programına göre daha basit öğrenildiği aşikârdır. Ancak öğrenim derecesi göz önünde bulundurulduğunda aslında bunun ciddi bir eğitim süreci olduğunu bilmek gerekir.

Microsoft Office eğitimi kursu sayesinde sizler işlemlerinizi daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Günümüzün olmazsa olmazlarından olan mail adreslerinin kullanımı dahil bu ofis programları üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Microsoft tarafından sizlerle buluşturmuş olan Outlook programı sayesinde sizler de istediğiniz bütün sonuçlara ulaşma şansına sahip oluyorsunuz.

Microsoft Office eğitimi kursu sayesinde sizler de bütün bu bilgilere sahip olmuş olacaksınız. Herhangi bir şirkete başvuru yaptığımızda elbette ki şirket sizlerden bu bilgileri isteyecektir. Bu istemesi çok doğal olan bilgilerdir ve bu işlemlere sizler de gerçekleştirdiğiniz takdirde ancak başarılı sonuçlar almaya başlarsınız.

Elbette ki bu işlemler gerçekleştirilirken bilinmesi gereken özellikle dikkat edilmesi gereken noktalar bulunduğunu unutmamak gerekir. Aksi takdirde zaten sizler istediğiniz geri dönüşleri alma gibi bir şansımız olmayacaktır.

Her firma kendine göre dikkat etmesi gereken noktalara dikkat eder ve özen gösterir. Bu yüzden sizlerle işlemlerinizi gerçekleştirirken özellikle bu tip firmaların daha ön planda tutulmuş oldu noktalara dikkat etmeli ve özen göstermelisiniz.

Bu sayede ancak istediğiniz görevleri alabilir ve işlemlerinizi ancak bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca şunu da özellikle bilmek gerekir herhangi bir firmaya başvuruda bulunduğunuzda sizden istediği şey Office programı bilgisi olacaktır.

Belki de bu kurs ile doğru orantılı değildir. Sizlerin kurs sonrasında alacağınız bilgisayar içinde firmanın isteklerinin de ötesine geçme şansına sahipsiniz. Bu anlamda Microsoft Office eğitimi kursu hem sertifikasyon anlamında hem de bilgi anlamında çok büyük bir avantaj sağlayacak ve sizleri de bir firmaya iş başvurusu yaptığımızda çok da ön plana çıkmanızı sağlayacaktır.

Kendi firmanız için de çalışmalar yaptığınızda daha rahat bir şekilde birçok şeyi görme şansına sahip olursunuz. Ayrıca herhangi bir işlem için ekstra denetim çok büyük önem arz etmektedir. Bu bağlamda da sizler yapmış olduğumuz işlemlerde daha rahat ve kontrollü olur. Aynı zamanda da kaliteli hizmetleri ulaşma şansına sahip olursunuz.

Microsoft Office Word Eğitimi

Microsoft Office Word programı genel anlamda bir metin belgesi olarak sizlere sunulmaktadır. Ancak metin belgesinin içerisine de bazı grafikler ve tabloları ekleme şansınız bulunmaktadır. Bunları doğru bir şekilde kaydederek aynı zamanda da yüzlerce sayfayı yazıyı yazma şansına sahip oluyorsunuz.

Özellikle geçmiş ile karşılaştırdığımızda daktilo mantığı ile yazı yazabileceğiniz bir sistem gibi karşımıza çıkmaktadır. Ancak en büyük avantajı elbette ki bir yanlış yaptığınızda silebilmek ve buradan tekrar düzeltme yapabilmek oluyor.

Birçok farklı yerde benzer programlar piyasada bulunabiliyor. Ancak Word programının detayı ve ayrıntıları kadar hiçbir programda detay ve ayrıntı görünmüyor.

Microsoft Office eğitimi kursu içerisinde öncelikli olarak bu metin belgesini nasıl kullanabilirsiniz ve kolaylıkla yükleyebilirsiniz. Bu konularda bilgi alma şansına sahip oluyorsunuz.

Uzman eğitmenler öncelikli olarak bir word belgesini nasıl oluşturulması gerektiği nasıl kaydedilmesi gerektiği içeriğinin nasıl kullanılması gerektiği gibi belgeli bilgileri sizlere aktarıyorlar.

Bu arada en önemli olay sistemlerden bir tanesi de herhangi bir yazınızda kelime sayfa gibi birçok şeyin sayaç bilgileri de bu programın içerisinde sizlerle buluşturuyor. Böylece kaç kelime yazdığınız aynı zamanda da hatalı yazıların düzeltilmesi için gerekli uyarılar tamamen bu sistemin içerisinde sizlere sunulmuş oluyor.

Böylece işlem hatası yapmadan çok daha rahat bir biçimde işlemlerinizi gerçekleştirme şansına sahip oluyorsunuz. Microsoft Office eğitimi kursu denildiğinde ilk olarak sizlere sunulan kurs ve sistem 4 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Microsoft Office Excel

Microsoft Office eğitimi kursu anlamında aslında sizlerin en çok kullanacağınız şirketlerin en çok fayda sağlayabilecek aynı zamanda da içerisindeki içerik gereğince en avantajlı programlardan bir tanesi Microsoft Office Excel programı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu program dahilinde herhangi bir satış pazarlama veyahutta üretim dalında çalışan firma ürünlerini takip etme şansına sahiptir. Aynı zamanda geçmiş yıllarla kıyaslamalar yapma, bu yılın verilerini karşılaştırma, aylık olarak grafik tasarımları sayesinde herhangi bir yatırımın yapılıp yapılmamasına karar verme ya da ürünün bölgesel olarak satış grafiklerini görme gibi a’dan z’ye bütün tasarımları görme şansına sahiptir.

Böylece herhangi bir işlem gerçekleştirileceği zaman kesinlikle zorlama olmaz ve çok daha basit bir şekilde işlemlerinizin gerçekleştirilmesi sağlanır.

Hattı zatında 500-600 1000-2000 veriyi aynı anda tek bir yerden toplama, çıkarma, çarpma, bölme gibi işlemler gerçekleştirerek yüzdeliklere dönüştürme şansınız bulunmaktadır.

Bir şirket için doğru veri işleme aslında istatistiki ve rakamsal verilerden geçmektedir. Bu anlamda Excel sizlere sunmuş olduğu sistemler dahilinde çok büyük bir önem arz etmektedir. Microsoft Office eğitimi kursu içerisinde aslında en çok bölüme ayrılan sistemlerden bir tanesi de Excel sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sistemin içerisinde dipsiz bir kuyu tabirine uygun şekilde işlemler gerçekleştirilebilecek sistemler vardır. Ayrıca programın içerisinde sizlere sunulmuş olan Makro programı sayesinde işlemlerinizi tek bir tuşla tamamen programlı şekilde gerçekleştirme şansına da sahip olabilirsiniz. Bu tarzda ayrıntıları sebebiyle Excel programı daha detaylı bir şekilde işlenmekte ve sizlere sunulmaktadır.

Uzman eğitmenler bu konuda çok büyük bir hassasiyet göstererek sizlere detaylı bir şekilde bilgi vermeye gayret gösterirler.

Microsoft PowerPoint

Microsoft PowerPoint programı genel anlamda bir sunu programıdır. Bu programın içerisinde farklı sunular gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle yatırımcılar veya şirketlere sunum yapan biri iseniz kesinlikle bu programı bilmeniz gerekmektedir.

Elbette ki çalışacağınız firma bir eleman araması durumunda sizlerle buluşurken bu konuda da bilgi almanız önemlidir. Yani PowerPoint sunu programına sahip olmanız ve bu programı iyi bir şekilde kullanabilmeniz gerekmektedir.

Sizlere bu programı nasıl kullanacağınız herhangi bir resmi nasıl hareketlendirebileceğiniz ya da yazıyı daha güzel bir şekilde nasıl ön plana çıkarabileceğiniz gibi bilgiler tamamen sistem tarafından sunulmaktadır. Bu kursun dahilinde sizlere sunulmuş olan bu işlemleri çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirme şansına sahip olabilirsiniz.

Microsoft Office eğitimi kursu dalında en önemli hususlardan bir tanesi de özellikle Excel’in içerisinden aldığınız verileri aynı zamanda da sistemin içerisinden aldığınız yazıları tek bir sunu halinde yönetebilmek ve karşı tarafa anlatabilmek için Power Point sistemini kullanabildiğinizdir.

Power Point sadece bir sunu programı olmakla kalmaz. Aynı zamanda da aslında firmanın içerisinde detaylı bir şekilde vermek istediğiniz herhangi bir durumu köprüler vasıtasıyla kurarak işletme içerisinde daha hızlı bir şekilde haberleşmeyi sağlamaktadır.

Çoğu kişinin bilmediği bu boyutları sayesinde Power Point çok fazla kullanılan ve ön planda olan uygulamalardan bir tanesidir. Ancak elbette ki bunları kurmak için ciddi bir bilgiye de ihtiyaç bulunmaktadır.

Bu bağlamda sizlere sunulmuş olan eğitim kursunun içerisinde PowerPoint eğitimi sayesinde sizler de bu bilgiye vakıf olur ve işlemlerinizi daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Microsoft Outlook Eğitimi

Microsoft outlok programı mailinizi kurabileceğiniz ve email lerinizi yönetebileceğiniz bir program olarak karşımıza çıkmaktadır bu program dahilinde sizlere gelmiş olan maillerinizi buradan takip edebilir aynı zamanda de Mail göndermek istediğiniz de gönderim gerçekleştirebilirsiniz Microsoft Outlook anlamında en önemli olan şeylerden bir tanesi doğru ayarlarını ve mail ayarlarını yapabilmelidir.

Bu anlamda alacağınız eğitimlerde en geniş çaplı şekilde çalışılacak olan noktada budur sizlere nasıl mail adresi kurabileceğiniz maillerinizi nasıl yönetebileceğiniz e nasıl depolayıp nasıl mail gönderebileceğiniz i detaylı bir şekilde aktarılmaktadır kurumsal mailingin önemini bilen firmalar Bu anlamda Microsoft Office eğitimi kursu konusunda hassas şekilde davranmaktadır.

Günümüzde bir çok farklı programda mail olayında karşınıza çıkabilir. Ancak bu sistemlerde dikkatli bir şekilde hareket etmek genel anlamda yine de avantaj sağlamış olacaktır.

Özellikle Outlook programının içerisinde bulunan veri saklama, işlemleri yapma ve detaylı mailler gönderme şansları genel anlamda diğer mail sistemlerinde karşınıza çıkmayacaktır.

Ayrıca kurumsal mail adresleri konusunda Office Outlook programı en sağlıklı kullanılacak program olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunları da göz önünde bulundurduğunuz zaman Microsoft Office eğitimi kursu konusunda ne kadar değerli olduğu da bir kez daha ön plana çıkmaktadır.