Formüller yardımı ile saatlerce uğraşmak zorunda kaldığımız hesaplamaları daha pratik hale getirmek, özet tablolar oluşturup veri filtrelemeyi pratik hale getirmek, makrolar yardımı ile sürekli tekrar etmek zorunda olan işlevlere düğmeler atayarak pratikleştirmek, dış kaynaklı veri akışı ile daha hızlı veri tabloları oluşturmak ve kontrol etmek ve takip programları oluşturup şirket işleyişini takip altına almak ( gelir-gider vs.) Excel ve diğer Office eğitimlerini bitirme durumunda alınacak ünvanlar MSO uzman kullanıcı ünvanı ve sertifikasyonu. Excel Eğitimi ortalama 35 ila 40 saat arası sürmekte ve yukarıdaki tüm içerikler eğitim süresince kursiyerlere en iyi şekilde aktarılmaktadır. Bunun yanı sıra eğitim süresince ve eğitimden sonra alınan destekler devam etmektetir. Excel Eğitimi katılımcıların ileri excel eğitimi ile donanımlı bir excel kullanıcı olması hedeflenmektedir.

Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi “Bilişim Eğitimi” kayıtları başladı!

Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi "Bilişim Eğitimi" kayıtları başladı!

Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanlarımız tüm sorularınızın yanıtları ve ücretsiz kariyer koçluğu için sizinle en kısa sürede irtibata geçsinler.

Bilgileriniz KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ile korunmaktadır.

Eğitim İçeriği

Temel Excel Eğitimi

 • Temel Pencere Bileşenleri
 • Dosya (Backstage) Menüsü
 • Şeritlerle Çalışma
 • Hızlı Erişim Araç Çubukları
 • Hücrelerle Çalışma
 • Hücre Adlandırması
 • Formül Çubuğu
 • Çalışma Kitabını Özelleştirme
 • Otomatik Doldurma Seçenekleri
 • Veri Kopyalama ( Sürükle Bırak, Hücreleri Otomatik Doldurma Seçenekleri)

Orta Düzey Excel Eğitimi

 • Koşullu Biçimlendirmeleri Kullanma
 • Dış Kaynaklı Veri Transferi
 • Veri Doğrulama Sistemi
 • Senaryolarla Çalışma
 • Özet Tablo (Pivot Table) Hazırlama
 • Pivot Chart Oluşturma
 • Grafiklere Alan Tanımlaması Yapma
 • Formüllere Giriş Ve Tanıma
 • Formül Gruplarını İnceleme Ve Örnekler Oluşturma
 • Örnek Tablolar Oluşturma

İleri Excel Eğitimi

 • Formülleri Tablolarda Kullanma
 • Koşullu Biçimlendirmelere Formül Atama
 • Göreceli Ve Mutlak Başvuru Kuralları
 • Makro Kaydetme
 • Makro Çalıştırma
 • Makrolara Nesne Atama (Düğmeler, İşaretçiler Eklemek)
 • Çalışma Sayfasını Koruma Altına Alma

Çalışma Alanları

 • Katılımcılar excel eğitimi / excel kursu sonrasında birçok sektörde ileri excel eğitimi almış olmanın getirdiği avantajlarla genel olarak raporlama süreçlerine ihtiyaç duyan birçok farklı pozisyonlarda kariyer sahibi olabilirler. Planlama uzmanı, raporlama uzmanı, excel kursu eğitmeni örneklerden bazılarıdır. Excel bir çok uzmanlık alanında bilinilmesi zorunlu bir programdır.

Kimler Katılmalı

 • Excel eğitimine ileri excel eğitimi alarak firma ve kurumların pazarlama, müşteri hizmetleri ve ilişkileri, analiz gibi birçok ileri düzey excel kullanımı ve raporlama bilgisi gerektiren alanlarında uzmanlaşmak isteyen bireyler katılabilir. Excel programı kurumsal ve bireysel öğrenim için tasarlanmış bir elektronik tablolama programıdır. Kullanım amacı ve alanı çok yaygın olduğundan sürekli raporlama yapan, hesaplar içerisinde kaybolmaktan korkan, her gün aynı tabloyu yapmak zorunda kalan ve işlerini pratik yoldan halletmek isteyen herkes excel programını öğrenmelidir.

Microsoft Office, 1989 yılında Microsot tarafından tanıtımı yapılan, Windows ve Mac OS X işletim sistemlerinde kullanılabilen ofis programlarından oluşan bir bütün olmaktadır. Microsoft Office yazılım paketinin içerisinde, ofis için ihtiyaç duyulabilecek tüm yazılımlar bulunmaktadır.

Ücretli olarak kullanımı mümkün olan yazılımın iş dünyasında ofis veya MS Office olarak adlandırılması da gerçekleşmektedir.

Teknoloji geliştiğinden dolayı artık kağıt üzerinde göreceğimiz işleri bilgisayara taşıyarak kolayca görebiliriz. Bu sebepten her bir bilgisayar kullanıcısının MS Office’yi bilmesi zorunludur. Bilgisayar temelli işlere başvuru yapıldığı zaman MS Office bilgisi aranmaktadır.

Ayrıca kişisel hayatınızda da bu yazılım sizin çok işinize yarayacaktır. Bu yazılım hakkında bilgilere sahip olmak için pek çok Excel Eğitimi Kursu faaliyet göstermektedir.

Microsoft Office Kullanımının Faydaları

Microsoft şirketi, yazılımlarının gerekli işlevselliklerde ve tam olarak kullanıcılar tarafından anlaşılamadığını belirtmektedir. Yapılan bir araştırmaya göre, kullanıcıların MS Word programını kolay bir kelime prosesörü olarak anladığı ve çoğu kişinin bu programın sadece sınırlı bölümünü kullandığı ortaya çıktı.

Aynı zamanda Microsoft Excel hızlı bir yazılım olsa bile, kullanıcılar bu programı sadece hesaplayıcı işlemine yarayan yazılım olarak algılamaktadır. Bu program bilindiğinin aksine, başka uygulamalar ile uyum içerisinde kullanılabilme becerisine sahip olmaktadır.

Çoğu işverenin şikayetçi olduğu başka bir konu ise işe aldıkları ofis çalışanlarının MS Office programlarındaki özellikler hakkında detaylı bilgilere sahip olmamasıdır. Çalışanların bu programla tam olarak kapsamlı şekilde çalışamaması ise uzun süreli işlerde bazı problemleri ortaya çıkarmaktadır.

Teknoloji hayatımızda çok fazla yer kaplamaktadır. Bu yüzden yaptığımız iş ve görevdeki yüklerimiz minimuma indi. Gün geçtikçe de bilgisayarlar teknolojilerinin gelişimi ile beraber iş hayatımızdaki zorluklardan da kurtulmaktayız. Teknoloji geliştiği zaman bilgisayar aplikasyonları birçok işi de bizim yerimize yapmaktadır.

Excel Eğitimi Kursu, ofis programlarını kullanabilmek için bize çok büyük avantajlar sağlamaktadır.

MS Office içindeki programlar nelerdir?

MS Office kullanıcıların en çok yanıldığı konu, bu paketin içinde ne gibi programların olmasıdır. Ayrıca kullanıcılar hangi programın ne işe yaradığını da çoğu zaman bilmezler.

Word, MS Office paketinin her bir sürümünde yer almaktadır. Kelime işlemci işlerinde kullanılan bu yazılımla aynı zamanda profesyonel dokümanlarda hazırlama imkanına sahipsiniz. Profesyonel doküman dedikte, hazırlayacağınız belgenin içinde çeşitli grafikler veya tabloların bulunması akla gelmektedir. Belgenizin tarayıcıyı kullanarak kolayca fiziksel bir çıktısını elde edebilirsiniz.

Outlook MS Office içerisinde bulunan E-Posta yardımcısıdır. Bu programı kullanarak yeni bir E-Posta yaratabilir, mail gönderebilir veya gelen maillerinizi okuyabilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse Outlook, sizin tarayıcı üzerinden kullandığınız E-Posta sitelerinin yazılıma dökülmüş halidir.

Powerpoint, iş dünyası veya eğitim dünyasında sıkça kullanılan MS Office paketi arasında yer almaktadır. Bu program sayesinde çeşitli slayt gösterileri ve şovları hazırlayabilirsiniz. Fotoğraf ve videolarda ekleyerek oluşturacağınız slaydı daha etkileyici ve dolgun yapabilirsiniz. Powerpoint bu konuda dünyanın en çok tercih edilen programlarının başında gelmektedir.

Access programı, veri tabanı yönetim sistemi yazılımıdır. MS Access Jet programının görevi veri tabanı motoru ile kullanıcının grafik arayüzünü aynı yazılım paketi içerisinde birleştirmektir.

Web site düzenleme yardımcısı olan FrontPage, HTML editörü olarak da bilinmektedir. Bu program son çıkan MS Office paketlerinin arasında bulunmamaktadır. Bunun sebebi, programın artık kullanıcılar tarafından tercih edilmemesi ve amacına uygun olmamasıdır.

İnternet kullanıcıları buldukları önemli bilgileri not etmek isterler. Bu notta görsel öğeler ve resimlerde bulunabilir. OneNote programı da tamda bu işe yaramaktadır. Dijital not alabilecekleri bu program defter işlemini görmektedir.

Bu programların dışında MS Office paketi içerisinde Excel adlı sizin çok işinize yarayabilecek bir programda bulunmaktadır.

Excel Nedir?

Excel bir hesap tablosu programı olmaktadır. Excel, başta sayısal veriler olmak üzere tüm verileri tablolar veya listeler halinde tutabileceğiniz bir MS Office programıdır. Ayrıca Excel’de sakladığınız veriler üzerinde hesaplama ya da analizlerinizi de kolayca yapabilme imkanına sahipsiniz.

Excel’in sunduğu özellikler bunlarla sınırlı değildir. Bu yazılım sayesinde verilerle ilgili grafikleri çizebilir, raporlar hazırlayabilir ve kısacık özetler hazırlayabilirsiniz. Excel’de oluşturduğunuz veriler, açtığınız dosyalarda saklanmaktadır. Bu programın kaydedilen belgelerinin uzantısı ‘xls’ şeklinde olmaktadır.

Excel Hakkında Temel Bilgiler

Excel ya da uzun adıyla Microsoft Excel, MS Office paketinin içerisinde kullanıcılara sunulan bir program olmaktadır. Diğer ofis programları ile 100% uyumlu çalışan ve farklı elektronik tablo yapımı için kullanılan programların sahip olduğu özellikleri bulunduran bir yazılımdır. Kod adıyla ilk defa Odyssey olarak meydana gelen Excel’in sonraki adı ise günümüzde de kullanılmaktadır.

.xls veya .xlxs dosya uzantılarıyla Excel belgelerinizi bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Excel programında hücre hesaplamaları, eksen tabanındaki tablo ve çeşitli grafik araçları bulunmaktadır. İstediğiniz raporu elektronik şekilde hazırlamanıza zemin yaratan Excel, sunduğu üstün imkanlarla kullanıcıların her zaman en gözde programları arasında yer almaktadır.

Bu programı kullanmaya yönelik temel bilgileri Excel Eğitimi Kursu yardımıyla edindikten sonra geriye sadece sizin birazcık hayal gücünüzle hazırlayabileceğiniz raporlar kalmaktadır.

Word programından farklı olarak MS Excel programında hücre ve sütun bazlı yapı kullanılmaktadır. 2003 ve daha önceleri yayınlanan Excel programının çalışma kapasitesi 65,536 satır ve 256 sütun olmaktaydı. Sonrasında çıkan 2007 sürümü Excel programı kapasitesini daha da arttırarak 1,048,576 satır ve 16,384 sütuna çıkarttı.

Excel programında oluşturulan satır ve sütunlar farklı yollarla şekillendirebilme imkanına sahiptir. Örnek verecek olursak, arkaplan, renk, sayı ve tarih formatı, büyüklük ve sütun düzeni gibi pek çok farklı düzenleme seçeneklerini Excel programında kullanabilirsiniz.

Microsoft Excel Nerelerde Kullanılır?

Bilgisayarınızda herhangi bir belgeyi düz dosya halinde oluşturmak yerine elektronik tablolar yardımıyla oluşturmak size çok büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Hem zaman hem de zahmet bakımından size sunduğu avantajlardan faydalanmak için Excel programını tercih edebilirsiniz.

Bu program sayesinde aylık gelirinizi, iş yerinde veya özel hayatınızda yaptığınız harcamaları, yoklama ve nöbet listesi gibi belgelerinizi rapor şeklinde oluşturup takip edebilirsiniz.

Özel hayatta da kullanımına ihtiyaç duyulan Excel çoğu zaman iş dünyasında bilgisayara bağlı işlerde kullanılmaktadır. Elle tablo oluşturmak ve onu yeniden biçimlendirmek çok zahmetli bir iştir.

Bunun yerine MS Office paketi içerisinde yer alan Excel programını kullanarak oluşturacağınız tablolar daha düzgün ve amacınıza uygun olacaktır. Aynı zamanda Excel programını kullanarak zaman konusunda da tasarruf edebilirsiniz.

Örnek verecek olursak, herhangi bir işletmenin aylık veya günlük harcamalarına dair rapor hazırlamanız gerekiyor. Excel programını kullanarak bu tabloyu hazırlarsanız, hiç zorluk çekmeden harcamaların genel toplamına ulaşabilirsiniz. Ayrıca ay boyunca yapılan en büyük tutardaki harcamayı da aramadan birkaç basit formül aracılığıyla ortaya çıkarabilirsiniz.

Excel’in temel sistematik yapısının bu örnekten de anlaşılabileceği gibi ne kadar rahat olduğu gözler önüne serilmektedir. Bu programı kullanarak işinizi kestirmeden hal edebilirsiniz.

Günümüzde iş yerine alınırken MS Office paketleri hakkında bilginiz test edilmektedir. İş dünyasında çalışanların çok fazla rapor hazırladığı düşünülürse, çalışanın ireli seviyede Excel programı hakkında bilgiye sahip olması onun iş dünyasındaki basamakları tırmanmasını oldukça kolay hale getirecektir.

İşte tam da bu sebepten dolayı Excel Eğitimi Kursu sizin iş hayatına atılmanız için çok önemlidir.

Microsoft Excel Eğitimi Kursu Hakkında

Excel, Microsoft firmasının geliştirdiği ve büyük bir hızla gelişimini sürdüren günümüzün ileri seviye tablo yazılımları arasında yer almaktadır. MS Excel programı sayesinde kayıtlarınızı tutabilir aynı zamanda hesap yapabilirsiniz. Excel’i daha verimli kullanmanıza yardımcı olacak kurslarda mevcuttur.

Siz de kendi bilgisayarınızı kullanarak aktif bir şekilde Excel yazılımını kullanarak tablolar hazırlayabilirsiniz. Bu sayede kendi yeteneklerinizi daha üst seviyelere taşıyabilme imkanına sahip olursunuz.

Excel Eğitimi Kursu seçtiğiniz zaman bu konudaki karşınıza çıkan en zorlu görevlerin üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Aklınızdaki Excel’le ilgili tüm sorulara da kurslarda edindiğiniz bilgilerle cevap bulabilirsiniz.

Başka meslek gruplarındaki kişilerin Excel programını kullanmaktaki esas amaçları hazırlayacakları tablolar için harcayacakları zamanı minimuma indirerek rapor sayısını arttırmaktır. Excel eğitimini tamamladıktan sonra çalışanlar programı doğru bir şekilde nasıl kullanacaklarını öğrenirler ve iş yaşamlarında edindikleri bilgileri de profesyonel şekilde yerli yerinde kullanırlar.

Eğer sizde kariyerinizi başarılı bir şekilde devam ettirmek istiyorsanız, Excel programları hakkındaki bilgilerinizi arttırmaya özen gösteriniz. Günümüzün temel ihtiyaçlarından biri haline çevrilen bilgisayarların önemi gün geçtikçe artmaktadır.

Bu gibi ihtiyaçları karşılamak için sizden talep edilen bazı kriterler bulunmaktadır. Öncelikle MS Office paketleri içerisinde bulunan programların özelliklerini detaylı bir şekilde öğrenmektir.

MS Office programlarını öğrenmenin en hızlı ve pratik yolu Excel Eğitimi Kursu olmaktadır. Bu kurslar aracılığıyla istediğiniz bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Özellikle iş hayatında bu programlara ihtiyaç duyan kişilerin eğitim kurslarını tercih etmesi çok büyük öneme sahiptir.

Bunun sebebiyse, profesyonel olarak ofis programlarıyla çalışmak isteyen kişilerin kendi başlarına yazılımlar hakkında bilgi edinmeleri zor bir iştir. Hem zaman kaybı hem de tüm bilgilere tam olarak sahip olmazsanız, iş başvurusunda olumlu sonuç elde edemezsiniz.

Siz kendi başınıza bu programları ne kadar detaylı öğrenseniz bile uygulamalı olarak bir tecrübe elde etmediğinizden iş hayatınızda gerekli seviyeye ulaşamazsınız.

Eğer iş hayatında değil de günlük kullanımda Excel programını kullanmak istiyorsanız ve kursa ayıracak pekte vaktiniz yoksa, online eğitim sistemlerinden faydalanmanız doğru bir tercih olacaktır. Bu sayede de MS Office programları konusunda usta kullanıcı konumuna erişebilirsiniz.

MS Office iş hayatında çok büyük öneme sahip olduğundan farklı yayın evlerinden bu konuda çeşitli basılı kaynaklar internette mevcut olmaktadır. Bu kaynakları doğru değerlendirerek kendi kendinize öğretmen olabilir, Excel programını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Microsoft Excel Eğitimi Kursu Fiyatları

Bildiğiniz gibi, ofis programları büyük öneme sahiptir. Bu programları da profesyonel şekilde öğrenmenize yardımcı olacak pek çok farklı eğitim kursu bulunmaktadır. Ancak bu piyasada bulunan kursların hepsi istediğiniz kalitede öğrenim imkanını size sunmaz.

Her kursun kendi fiyat aralığına göre öğretme kapasiteleri bulunmaktadır. Microsot Eğitimi Kursu arasından doğru seçim yaparak sizde ofis programları konusunda profesyonel bir kişi haline gelebilirsiniz.

Elbette istediğiniz sonuca daha kısa sürede ve pratik şekilde ulaşabilmek için para konusuna da pek fazla takılmamanız gerekir. Eğitim kurslarının sayı git gide arttığı için rekabette en üst seviyeye çıkmaktadır. Çeşitli kurslar belli dönemlerde kullanıcıların kendi kurslarını tercih etmeleri için fiyat konusunda indirim yaparlar.

Sizde internette eğitim kursları hakkında araştırma yaparak uygun fiyata Excel programında uzman bir kişi haline gelebilirsiniz. Tabii ki de kurs seçimi yapmadan önce arkadaşlarınız tarafından denenmiş kursları tercih etmeniz daha iyi olacaktır.