Bir network sistemine dışarıdan ya da içeriden gelecek ataklarla ilgili en uygun çözümleri bulmanın yolu, bu atakları yapanlar gibi düşünmek ve çalışmaktan geçer. Dolayısıyla en azından bu saldırıları planlayanlar kadar sistemin açıkları tespit edilmeli ve bunlara uygun tedbirler alınmalıdır. Certified Ethical Hacker Eğitimi programı da katılımcının hacker gibi düşünmesini ve sistemin olası tüm açıklarını görmesini sağlayacaktır.

Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi "Bilişim Eğitimi" kayıtları başladı!

Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanlarımız tüm sorularınızın yanıtları ve ücretsiz kariyer koçluğu için sizinle en kısa sürede irtibata geçsinler.

Bilgileriniz KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ile korunmaktadır.

Eğitim İçeriği

 • Linux
 • Ethics and Legal Issues
 • Footprinting
 • Scanning
 • Enumeration
 • System Hacking
 • Trojans and Backdoors
 • Sniffers
 • Denial of Service
 • Social Engineering
 • Session Hijacking
 • Hacking Web Servers
 • Web Application Vulnerabilities
 • Web Based Password Cracking Techniques
 • SQL Injection
 • Hacking Wireless Networks
 • Virus and Worms
 • Physical Security
 • Hacking Linux
 • IDS, Firewalls
 • Buffer Overflows
 • Cryptography
 • Penetration Testing Methodologies

Sertifikalar

 • SmartPro
 • Certified Ethical Hacker Certification (CEH)

Alınabilecek Ünvanlar

 • Sistem Uzmanı
 • Güvenlik Danışmanı
 • Ağ Uzmanı
 • Network Güvenlik Sorumlusu
 • Bilgi İşlem Sorumlusu

Çalışma Alanları

 • KOBİ’lerin bilgi işlem departmanlarında
 • Büyük ölçekli firmaların bilgi işlem departmanlarında
 • Firmaların bilgi işlem departmanlarında
 • İnternet servis sağlayıcılar ve diğer firmaların bilgi işlem departmanlarında
 • Certified Ethical Hacker Eğitimi veren firmalarda

Kimler Katılmalı

 • Certified Ethical Hacker Eğitimine mevcut network, program ya da web sitelerinin dışarıdan gelecek olan ataklara karşı daha güvenli hale getirilmesinden sorumlu olan bilgi işlem personelinin bu eğitime katılması uygun olacaktır. Ön koşul, Microsoft uzmanlık sertifikalarından birine sahip olmak veya sektörde en az 2 yıl tecrübeli olmaktır.

Certified Ethical Hacker Eğitimi Kursu sayesinde bilişim suçları isteyenlerin kullandığı teknik ve yöntemler hakkında bilgili ve donanımlı hale gelmek mümkün olacaktır. Alanında uzman bir hackerları alt etmek için, onların düşünce sistemlerine sahip olmanız gerekecektir.

Bu program sayesinde insanlar hackerların nasıl düşündükleri, hangi uygulamaları yaptıkları ve hangi programları kullandıkları öğretilmektedir. Özellikle de bilgi güvenliği personellerinin bu tarz kurslara mutlaka katılım sağlaması gerekmektedir.

Bu nedenle Certified Ethical Hacker kurslarının yoğun talep gördüğünü söylemek mümkündür. Bilgi güvenliği konusunda kendisini zirvelere taşımak isteyenlerin, gerekli bilgi ve donanımları elde edeceği tarzda eğitim sistemleri içerisinde aktif bir şekilde katılım sağlamaları şarttır. Katılım sonrasında, insanların güvenliğini sağlamak kaçınılmaz olacaktır.

Güvenlik açıklarını kontrol eden, ihlallerin önüne geçen ve etkin bir koruma sağlayan kişilere etik hacker adı verilmektedir. Bu tür kişiler genellikle organizasyonlarda ya da banka gibi önemli kurumlarda görev almaktadır.

Günümüzde kötü amaçlarla hackerlık yapan kişilere karşı oluşturulmuş bir güvenlik sisteminin kontrolcüleridir. Genel anlamda onlarla aynı metodları kullanırlar. Deneme olasılıkları bulunan teknikler hakkısında donanımlı bilgi sahibidirler.

Bu bilgiler sayesinde kurum ya da kuruluşların bilgisayar sistemlerine sızma girşiminde bulunan kişilerin girişimlerinin önüne adeta bir set çekme görevini üstlenmişlerdir diyebiliriz. Aynı zamanda oluşan güvenlik açıklarını tespitini yapıp, gidermek konusunda da sorumluluk sahibidirler.

Hacker teknolojiliği konusunda uzmanlaşmak için, gerekli bilgi ve donanımlar Cerified Ethical Hacker Eğitimi Kursu ve derslerine katılım sağlanmalıdır.

Ethical Hacker Eğitimi Nedir?

Ethical Hacker eğitimi konusunda verilen dersler, kursiyerlerin nasıl hackerlık yapılacağı konusunda gerekli bilgi ve donanımları edinmelerini sağlayan bir tür sistemdir.

Bu sistem sayesinde çeşitli organizasyonlarda ve de kurum, kuruluşlarda maksimum seviyede bilgi güvenliği sağlamak konusunda, farklı yollar deneme yetisine sahip elemanlar yetiştirmekle mükelleftir. Bu kursla birlikte katılımcı olan herkes kendi sistemlerini yaratma ve tarama imkanına sahiptir.

Aynı zamanda sistem açıklarını tespit etmek ve oluşan açıkları güvence altına alma imkanı elde etmek de kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle Ethical Hacker Eğitimi Kursu günümüzün en önemli gereksinimlerinden biri haline gelmiştir.

Hacker eğitimi sayesinde, yetişecek olan Hackerların sistemlere sızmak konusunda usta bir performans sergilemelerine olanak sağlanmaktadır. Aynı zamanda bu sistemlerin nasıl kullanıldığı ve de hackerlık araçlarını daha detaylı tanıma ve uygulamalı bir şekilde anlatma ve anlama imkanları da mevcut olarak bulunmaktadır.

Kurs sonunda kişiler proaktif olarak güvenlik sistemlerinde yer alacaklardır. Bu alanda eğitim alan kişilerin büyük bir çoğunluluğu işsiz kalmamakla birlikte, güvenlik sektöründe bu tarz donanıma sahip olan kişilere çok büyük oranda gereksinim duyulmaktadır.

Bu nedenle Certified Ethical Hacker Eğitim Kursu ve uygulamalarına aktif katılım sağlanarak, pratik konusuna önem gösterilmesi şarttır. Bu şartlar altında donanımlı bir eleman olmak kaçınılmaz olacaktır.

Bilgi Güvenliği Eğitimi için Gerekli Bilgiler Nelerdir?

Bilgi güvenliği sağlamak; birazcık zeka, biraz yetenek, biraz ilgi ve biraz da donanım sahibi olma işindir. Bu nedenle kursiyerlerin gerekli olan kurslara aktif olarak katılım sağlaması şarttır.

Bilgi güvenliği eğitimi için bazı ön bilgilere sahip olmak gerekmektedir. Bu ön bilgiler arasında özellikle de Linux ve Network konusu çok büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle kurslara katılım sağlayacak olan kişilere ilk olarak Linux ve Network konusunda ürün bilgisi verilmektedir.

Bu bilgileri temin etmek uzman olmak adına aranan ilk şartlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Veri tabanlarında ve yazılım konularında bilgi güvenliği uzmanı olmak isteyenler; ilgili alanlarda uzmanlık seviyesinde bilgi ve donanıma sahip olmak konusunda ekstra bir çaba sarf etmek zorunludur.

Öyle ki bu tür sistemleri anlamak için ciddi anlamda bir yetenek sahibi olmak önemli bir gerekliliktir. Bu nedenle kişilerin öncelikle ilgi alanları ve yetenekleri konusunda kendilerini çlçüp tartmasında fayda olacaktır.

Ethical Hacker Eğitiminin Kariyere Katkıları Nelerdir?

Bilgi güvenliği sağlamak için yeterli bilgi ve donanıma sahip olan kişilerin istihdam edilmesi çok daha kolay kolacaktır. Diğer sistemlere göre biraz zor konular içerse de eğer bilişim alanlarına birazcık dahi ilginiz varsa bu alanda başarılı olmak imkanı elde etmek de kaçınılmaz olacaktır.

Öyle ki Ertified Ethical Hacker Eğitimi Kursu ve derslere aktif katılım sağlandığında, gerekli bilgi ve deneyimleri, tüm donanımlarla birlikte elde etmek mümkündür. Bu tarz kurslara katılım sağlanıp sertifika alındığında, Network Penetrasyon Test Uzmanı, Web Penetrasyon Test Uzmanı, Bilişim kurumlarında Adli Suç Analisti ve Bilgi ve Güvenliği Danışmanı gibi unvanlara sahip olunmaktadır.

Bu tür alanlarda başarılı olan kişiler hem yurt içinde hem de yurt dışında bulunan en iyi iş olanaklarına sahip kurum ve kuruluşlarda çalışma imkanı elde edeceklerdir. Aynı zamanda kişiler edindikleri bilgi donanımı sayesinde başlı başına kendi danışmanlık şirketlerini kurma imkanına da sahip olmaktadırlar.

Bu nedenle bu alanda eğitim veren kursların, istihdam sağlamadaki gereklilikleri inkar edilememektedir. Hacker eğitimi kursları insanlara gelecek vadeden bir sistem taşımaktadır. Bu nedenle ilgili kişilerin katılım sağlaması yararlarına olacaktır.

Ethical Hacker Eğitimlerine Kimler Katılmalıdır?

Ethical Hacker eğitim programı diğer program türlerine göre kapsamı oldukça geniş bir alandır. Bu tür eğitimlere birincil olarak sistem yöneticileri katılmak istemektedir. Öyle ki sistem yöneticileri kendi alanları dışında bilgi güvenliği sağlamak konusunda da uzmanlaştıklarında her alanda, dünyanın dört bir köşesinde iş bulma imkanına sahip olmaktadırlar.

Certified Ethical Hacker Eğitimi Kursu ve derslerine katılım sağlaması önerilen diğer kişiler arasında ise ağ yöneticileri ve ağ operatörleri, ağ güvenliği sağlama yöneticileri ve ağ güvenliği sağlama operatörleri, bilgi güvenliği uzmanları, adli bilişim uzmanları ve bilişim hukuku alanında çalışan herkes yer almaktadır.

Bu tarz kurslarda gerekli donanıma sahip olan herkes, çok büyük avantajlara sahip olacaktır. Eğer Hackerlık konusunda az da olsa ilginiz ve merakınız bulunuyorsa, mutlaka kurslara katılım sağlamalısınız. Özellikle de sistem güvenliği sağlamak alanında faaliyet gösteren kurumlarda çalışan kişilerin, bu kurslar sayesinde çok başarılı mevkilere yükselmesi de mümkün olacaktır.

Bunun yanı sıra ise Amerika’nın en büyük polis ve araştırma merkezi FBI da dahi kendinize kadro imkanı elde edeceksiniz.

Eğitim Sonunda Elde Edilen Bilgi ve Donanımlar Nelerdir?

Son zamanlarda yaşanan ekonomik krizler nedeniyle insanların iş bulma imkanları da bir hayli kısıtlanmıştır. Fakat hackerlık eğitimi konusunda gerekli donanıma sahip olarak, çok daha geniş alanlarda iş imkanı elde etmek mümkün olacaktır.

Certified Ethical Hacker Eğitimi Kursu ve dersleri sayesinde katılımcılara, oluşabilecek herhangi bir bilişim saldırılarına karşı mücadele etme yeteneği kazandırılmaktadır. Öyle ki bu tarz eğitim veren kurumlarda en uygun savunma yöntemleri seçilerek kişilere aktarılmaktadır.

Bu yöntemler en verimli şekilde kullanıcılara aktarılarak, sistemlerin nasıl kullanılacağı öğretilmektedir. Kursiyeler edindikleri bilgiler sayesinde savunma amaçlı olarak kullanılan güvenlik sistemlerinde etkin bir şekilde rol almaktadırlar.

Ertified Ethical Hacker Eğitimleri kurslarında, ilk aşamada ECO-350 ve 312-50 kodlarıyla bilinen sistemleri çözümlemek mümkün olacaktır. Bunun için kurs sonunda yapılan CEH sınavlarını geçmek mümkün olacaktır. Genellikle bu tür sınavlarda İngilizce dili kullanılmaktadır.

Bu dil programın da ana dili olduğundan kursiyerlerin ek olarak İngilizce kurslarına katılım sağlamaları tavsiye edilmektedir. Ertified Ethical Hacker Eğitimi Kursu sonunda kişiler bilişim suçlarıyla etkin bir şekilde mücadele etme yetisine sahip olacaktır.

Bu yeti sayesinde bilişim alanında doğan açıkların giderilmesi de mümkündür. Bu açıkları gideren kişiler genellikle, teknik donanımı güçlü kişilerdir. Bu nedenle de iş bulmak konusunda herhangi bir sıkıntı çekmek imkansızdır.

CEH Sertifikası Nedir?

CEH açıllımı Certified Ethical Hacker demektir. Bu tür sertifikalara sahip olan güvenlik uzmanlarının bir bilgisayar korsanı olarak görev yapması beklenmektedir. Öyle ki bilgi güvenliği elemanına ihtiyaç duyan kurum ve kuruluşlara başvuru yapan kişilerin öncelikli olarak şirket güvenliklerini test etmesi beklenmektedir.

Eğer bu alanda başarılı olunursa, çeşitli kurumlardan gelen talepler de her geçen gün artacaktır. CEH sertifikasına sahip olan kişiler işe girdikleri kurumlarda gerçek bir bilgisayar korsanı olarak görev yapmaktadırlar.

Öyle ki uzman kişiler işe girmeden önce ilgili kurum ve kuruluşların sistemlerini tarar, güvenlik açığı söz konusu ise tespit eder ve bu açıkların giderilmesine etkin bir şekilde görev alır. Aynı zamanda saldırı gerçekleşen hedef sistemlere de giriş yaparak, saldırganların kim olduğu konusunda da bilgi edinmek görevleri arasında yer almaktadır.

Tüm bu bilgi ve donanımlar Certified Ethical Hacker Eğitimi kurslarında edinilmektedir. Bu alanda yetkinliğini gösteren kişilere CEF sertikası verilmektedir. Elde edilen bu sertifikanın dünya çapında geçerliliği bulunmaktadır.

Bilgi sistemlerinde çok öenmli bilgiler bulunduran firmalar, saldırılara karşı koymak amavcıyla CEF sertifikalı elemanlara mutlak suretle ihtiyaç duymaktadır. Çünkü bilgi güvenliği uzmanları, yani diğer bir nitelendirme ile hackerler, saldırganların olaylara bakış açısını analiz ve tahmin ederler.

Sonrasında ise sistemin nasıl göründüğü konusunda gerekli araştırmaları yaparlar. Belirledikleri açıkları gidererek, gerekli önemlerin alınmasında yardımcı olurlar.

Ethical Hacker Kimdir?

Ethical Hacker’ın dilimizdeki karşılığı Etik Hacker’dır. Bu alanda çalışan kişiler genellikle bilgisayar korsanlarının kullanmış olduğu araçları, güvenlik boşluklarını ve saldırı yöntemlerini tüm detaylarıyla bilir. Bu bilgilerini de zaten sertifika alarak kanıtlamış bulunmaktadırlar.

Kişiler CEF sertifikası almak için ECO-350 ya da 312-50 kodlarıyla bilinen çeşitşi sınvalardan geçerli not almak zorundadırlar. Geçer not almayan hiç kimseye bu sertifika verilmemektedir. Bu nedenle sertifika sahibi olan kişilere uzman nitelendirmesi yapmak oldukça doğru olacaktır. Çünkü bu kişiler hem gerçekten çok yetenekli, hem de çok ilgili hem de oldukça donanımlı elemanlardır.

Bu nedenle uluslararası alanda da en çok ihtiyaç duyulan elemanlar olarak bilinmektedirler. İşsizlik sıkıntısı çeken kişilerin bu alana biraz ilgisi varsa, sertifika almaya yeltenmesi önerilir. Öyle ki bu sayede çok yüksek maaş imkanlarıyla iş bulmak mümkün olacaktır.

Ethical Hacker Uluslararası Çalışma İmkanları Nasıl?

Ethical Hacker olma sertifikası almaya hak kazanmış kişiler genellikle U.S. Army, U.S. Air Force, FBI, CIA, US Department Of Defense, Ministry Of Defense UK ve buna benzer bir çok alanda çalışma imkanına sahip olmaktadırlar.

Ülkemizde ise adli mercilerde, bankalarda ve bilişim güvenliğine igtiyaç duyan kurum ve kuruluşlarda CEF sertifikalı elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Fakat en çok uluslarası alanda başarılı işler çıkarılması mümkündür. Çünkü sitem gereklilikleri ülkemizde ne yazık ki tam olarak sağlanamamaktadır.

Fakat eğitim konusunda herhangi bir sıkıntı yoktur. Bu nedenle Certifed Ethical Hacker Eğitimi Kursu ve derslerinin uluslararası eleman yetiştirme görevini üstlendiklerini söylemek oldukça doğru olacaktır.