Katılımcıların çizimlerini 3 boyutlu ortamda modellemeleri ve gerçekçi görseller elde edebilmeleri amaçlanmıştır. Autocad bilgisi tasarımla uğraşan uzmanların daha profesyonel çizimler üretebilmeleri ve böylece mesleki yetkinliklerini daha üst düzeye taşıyabilmelerini sağlamaktadır.

Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi “Bilişim Eğitimi” kayıtları başladı!

Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi "Bilişim Eğitimi" kayıtları başladı!

Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanlarımız tüm sorularınızın yanıtları ve ücretsiz kariyer koçluğu için sizinle en kısa sürede irtibata geçsinler.

Bilgileriniz KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ile korunmaktadır.

Eğitim İçeriği

 • AutoCad Ortamının Tanıtımı
 • Temel Komutlarla Çizim Tekniği
 • Seçim Temel Komutları
 • Katmanlar Yaratma ve Yönetme
 • Nesne Sorgulama
 • Düzenleme Komutları
 • Nesneleri Tarama Teknikleri
 • Ölçülendirme Stilleri
 • Dış Referans Dosyaları
 • Çizim Baskı Teknikleri

Sertifikalar

 • SmartPro

Alınabilecek Ünvanlar

 • Görsel Tasarım Uzmanı
 • Modelleme Uzmanı

Çalışma Alanları

 • Autocad kullananlar tasarım sektöründe, mimarlık ve mühendislik bürolarında, endüstriyel ürün ve makine üretimi yapan firmalarda çalışma imkanı bulabilirler.

Kimler Katılmalı

 • Tasarımcının hayal ettiği çizimleri yapabileceği ve bunları kolay, hızlı ve yüksek kaliteli olarak sunabileceği bu programa, mimarlar,iç mimarlar, makine – inşaat mühendisleri, reklâmcılar, endüstriyel ürün tasarımcıları ve hatta takı tasarımcıları da dahil olmak üzere bu alanda çalışan ve çalışmak isteyen herkes katılabilir

Günümüzde hızla ilerleyen ve de yenilenen teknoloji içerisinde bir çok uygulama yer almaktadır. Özellikle de bilgisayar teknolojisi yerini teknik çizimlere bırakmıştır. Autocad Eğitimi Kursu, insanların kendilerini geliştirmeleri için tasarlanmış imkanlar sunmaktadır.

Bilgisayar desteği sayesinde çizim yapma imkanı sunan bir çok çizim programı geliştirilmiş ve hala da geliştirilmeye devam etmektedir. Öyle ki teknik çizim yapmak için hem bilgi ve deneyim hem de yetenek gerekmektedir.

Aynı zamanda bir çok teknik çizim programı da bulunmaktadır. Çizimlerin daha profesyonel şekillerde yapılabilmesi için kullanıcıların kendilerine uygun programları seçmesi çok önemli bir konudur. Bilgisayar günlük hayatımızda sürekli olarak kullandığımız bir alet haline gelmiştir.

Yapılan bir çok işte ihtiyaç duyduğumuz bu alet, insanların hayatını kolaylaştırmak konusunda oldukça başarılıdır.

Peki bilgisayar programlarından biri olarak bilinen Autocad nedir ve nerelerde kullanılır?
AutoCad, AutoDesk firması tarafından geliştirilmiş olan, genel amaçlara hizmet eden tasarım ve çizim programı olarak nitelendirilebilmektedir. Özellikle de mimarlık ve mühendislik gibi bir çok meslek alanında çizim yapmak için yaygın bir şekilde kullanımı yapılmaktadır.

Fakat bu programı kullanmanın da diğer çizim programlarını kullanmak gibi bazı zorlukları bulunmaktadır. Bu zorlukları aşmak için programla birlikte kitapçık sunulsa da ne yazık ki bu bilgiler kullanıcılar açısından yeterli görülmemektedir.

Bu nedenle AutoCad Eğitimi Kursu ve burada verilen derslere etkin bir katılım gerçekleştirilmesi şarttır. Verilen eğitim sayesinde programın teknik özelliği ve olanakları hakkında daha kapsamlı bilgiler elde etmek mümkün olacaktır.

Öyle ki bu progra kullanıcılarına pek çok kolaylık sağlamaktadır. Bunu kullanım esnasında vermiş olduğu komutlardan anlamak mümkündür. Yapılan çizimleri Autocad sayesinde düzenlemek mümkünden, aynı zamanda çoğaltma işlemlerini de gerçekleştirmek mümkündür.

Mühendislik için özel olarak tasarlanmış tüm programlarda olduğu gibi bu program üzerinden de veri alışverişi gerçekleştirilebilmektedir. Kullanım türü ve yeteneklere göre programı geliştirmek ve bir ileri seviyeye taşımak insanların insiyatifindedir.

Bu nedenle çok yönlü bir program olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Autocad’ın bu yönüyle çok amaçlı bir program olduğu da net bir şekilde görülmektedir.

AutoCAD Eğitiminin Kariyer Üzerindeki Etkileri

AutoCad, mühendislik ve mimarlık alanında sık sık kullanılan ve ihtiyaç duyulan programlardan biri haline gelmiştir. Öyle ki Cad yazılımlarının dünyanın en çok tercih edilen yazılımları arasında yer aldığını söylemek mümkündür.

Cad yazılımlar ve çözümlerinin üreticisi olan Autodesk’in üretimi olan AutoCad programı, teknik özellikler açısından son derece zengin bir içeriğe sahiptir. Bu zengin içerik hakkında bilgi sahibi olan kişiler çeşitli alanlarda istihdam edilme şansına sahip olmaktadırlar.

AutoCad teknik donanımına sahip olan kişilerin, kariyerlerinde ilerlemeleri için önlerinde herhangi bir engel yoktur. Çünkü özellikle de mimarlık ve mühendislik alanında bu tüz yazılımların kullanımı şart koşulmuştur. Bu konuda yeterli bilgi düzeyine sahip olmak için AutoCad Eğitimi Kursu katılımı gerçekleştirerek, sertifika almak şarttır.

AutoDesk tarafından geliştirilmiş olan bütün programların mimarlık ve mühendislik sektöründe temel oluşturduğunu görmek mümkündür. Bu tür programları öğrenmek aynı zamanda diğer yazılımlar için de temel oluşturmak demektir.

Kişisel meslekler doğrultusunda kurslara katılım sağlamak mümkündür. Revit, Invertor, AutoCad, Civil 3 D ve AutoCad Map 3D gibi alanlarda kurslar da mevcut olarak bulunmaktadır. Bu nedenle kendisini geliştirmek isteyen bireylerin öncelikle hangi alanda daha başarılı olacağını belirlemesi gerekmektedir.

Akabinde ise tercih yapılması daha mantıklı olacaktır. AutoCad programında başarılı olan kişiler program çözümlemelerini çok daha kolay bir şekilde verebilme yetkinliğine sahip olacaktır.

AutoCAD Eğitimine Kimler Katılabilir?

AutoCad kursuna AutoDesk yazılımları konusunda yetenekleri olan ya da ilgi duyan herkes katılım sağlayabilmektedir. Fakat daha çok inşaat, elektrik ve elektronik, makine ve maden mühendisleri, iç ve dış mimarlar, teknikerler ve teknisyenler aktif bir şekilde kurslarda yer almaktadır.

Özellikle de Makine mühendislerinin, inşaat mühendislerinin, elektrik ve elektronik mühendislerinin ve tekstil mühendislerinin programa hakim olması şarttır. Çünkü bu programı bilmeyenlerin iş bulma konusunda çeşitli sıkıntılar çektiği gözlemlenmiştir.

Aynı zamanda Oeyzaj mimarlarının da AutoCad Eğitimi Kursu ve bu kapsamdaki derslere katılım sağlaması avantajlarına olacaktır. Bu tür mesleklerin yanı sıra ise çizim konusunda ustalaşmak isteyen kişiler de aktif olarak katılım göstermelidir.

Çizim konusunda ustalık eden kişiler mimar ve mühendislerin yanında çizim yardımcısı olarak görev alabilmektedir. Bu tarz kurslara katılım sağlamakla birlikte, AutoCad programının bütün teknik ve tasarımları hakkında detaylı bilgi ve donanıma sahip olmak da kaçınılmaz olacaktır.

AutoCad Eğitim Kapsamında Neler Vardır?

AutoCad Eğitimi oldukça kapsamlı bir sistemi kapsamaktadır.

İlk aşamada kurs katılımcılarına 2 boyutlu çizim araçlarının kısa yollarla nasıl kullanılacağı konusunda bilgiler verilmektedir. Bu bilgiler sayesinde programın temelini oluşturan unsurlar hakkında da daha kapsamlı ve deyalı bilgiler ortaya konulur.

Programın ikinci aşamasında ise çizim için yardımcı olan butonların tek tek ne işe yaradıkları ve de nasıl kullanıldıkları ele alınmaktadır. Bu bilgileri edinen insanlar, AutoCad programı daha detaylı olarak kullanılabilecektir.

Programın üçüncü aşamasında, AutoCad programının ara yüzü anlatılmaktadır. Programın temeline inerek, onu daha iyi şekilde anlamak ve anlamlandırmak için bu aşama en önemli aşamalardan biridir. Bu nedenle katılımcıların, özellikle de bu aşamada iyi bir dinleyici ve uygulayı olmalarında fayda olacaktır.

Programın dördüncü aşamasında ise 2 boyutlu düzenleme araçlarının kullanım şekilleri anlatılmaktadır. 2 boyutlu araçların nasıl kullanıldığını öğrenmek, yavaş yavaş çizim yapmaya başlamak da mümkün olacaktır. Eğitim kapsamında daha bir çok aşamada bulunmaktadır.

Bu aşamaların hepsi AutoCad Eğitimi Kursu kapsamında adaylara en iyi şekillerde anlatılmaktadır.

Programın beşinci aşamasında yapılan çizimlere etiket, resim ve de yazı ekleme komutlarının nasıl kullanıldığı açıklanmaktadır. Bu aşamada mutlaka not alınması şarttır.

Aynı zamanda kurs haricinde de pratik yapmak, daha kolay ve hızlı öğrenme konusunda etkin ve de başarılı bir süreç geçirilmesinde etkili olacaktır. Programın altıncı aşamasında, ölçülendirme komutları kapsamlı olarak ele alınmaktadır.

Bu aşama da en az diğer aşamalar kadar çok büyük önem taşımaktadır. Öyle ki bir çizimde en önemli faktörlerden biri de ölçülendirme faktörüdür. Bu konuda bilgi sahibi olan kişiler zaten programı çözmüş demektir.

Programın yedinci aşamasında ise 2 boyutlu proje uygulama alıştırmaları yaptırılmaktadır. Bu alıştırmalar sürekli olarak farklı projelerde tekrar edilmelidir. Böylece daha çok pratiklik kazanmak da mümkün olacaktır.

Programın sekizinci ve de en son aşamasında, yazdırma yöntemleri ele alınacaktır. Bu bilgiler sayesinde program konusunda uzmanlaşmış kişiler olamk kaçınılmaz olacaktır.

Tüm bu yetkinliğe ulaşmak için AutoCad Eğitimi kursu ve derslerine, aksatmadan katılım sağlanması şarttır. Herhangi bir ders kaçırıldığında programdan kopma sorunu yaşanacağından, ilerleyen süreçte bir soğukluk ve ilgi kaybı gibi durumlar söz konusu olabilir.

Bu sorunları yaşamamak açısında kurs derslerine sürekli katılım sağlamak çok büyük önem taşımaktadır. Dersler son derece eğlenceli ve uygulamalı geçtiğinden, eğitim süresi boyunca sıkılmadan çok keyifli anlar yaşamak kaçınılmadır. Bu nedenle AutoCad konusunda uzman olmak isteyen herkesin eğitimde aktif olarak yer alması şarttır.

AutoCad 3 Boyutlu Sisteme Giriş Dersi Kapsamı Nasıldır?

AutoDesk yazılımlarından biri olarak bilinen AutoCad programı 3 boyutlu çizimlerde de aktif olarak kullanılabilmektedir. 3 boyutlu eğitim seviyesine gelen adaylar öncelikle 3 boyutlu sahne kontrol komutlarının kapsamı hakkında bilgi edinecektir.

Bu kapsamda çok detaylı bilgiler verilmeyip, daha çok uygulama ve pratik bilgilerle öğretim sağlanmaktadır.

3 Boyutlu sisteme girişin ikinci aşamasında ise çizim komutları öğretilmektedir. Bu aşama diğer aşamalarda başarılı olunmasında büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü program komutları ne kadar iyi öğrenirse, o kadar iyi kullanım sağlamak mümkün olacaktır. Bu nedenle AutoCad Eğitimi Kursu herkes için çok gereklidir.

Programın üçüncü aşamasında ise kursiyerler 3 boyutlu düzenleme araçlarıyla tanıştırılmaktadır. Bu araçlarla çizimler üzerinde düzenleme yapmak çok daha kolay bir hal alacaktır. Düzenleme kapsamındaki bilgilerin elde edilmesinde programın dördüncü aşamasına geçmek mümkündür.

Dördüncü aşamada 3 boyutlu proje uygulamaları yaptırılmaktadır. Bu tür uygulamalar sadece kurslarda değil, aynı zamanda kurs bitiminde de tekrar tekrar çalışılmalıdır. Ek çalışmalar kursiyelerin, el becerisinin gelişmesinde ve programı daha hızlı kullanmak konusunda büyük başarı elde etmelerinde etkilidir.

Programın beşinci aşamasında, AutoCad kaplama komutları ele alınmaktadır. Bu komutlar; ahşap, cam metal vb. Gibi malzemelerin çizim alanlarında gösterilebilmesi için çok gereklidir. Daha iyi bir çizim için gerekli olan diğer bir etmen ise ışıklandırma sistemidir.

Bu nedenle programın altıncı aşamasında AutoCad ışıklandrma sistemleri detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Işıklandırma özellikleri sayesinde kullanıcılar tasarlamış oldukları çizimlerde, güneş ve spor ışığı gibi aydınlatma faktörlerinin net bir şekilde gösterimini sağlayabilecektir. AutoCad çizimlerinde kamera animasyonu oluşturmak da mümkündür. Bunun için özel bir bilgi birikimi gerekmektedir.

Kamera animasyonu oluşturmak için kursun yedinci aşamasında sond erece detaylı bilgilendirmeler yapılmaktadır. 3 boyutlu sisteme giriş dersleri kapsamının sekinci aşaması olan son aşamada ise ; AutoRender komutları hakkında bilgiler verilmektedir. Bu aşama aslına bakıldığında çizimlerin resme dönüştürülmesi aşamasıdır.

Yani program özelliklerinin tümünü etkin bir şekilde kullanmayı başardığınızı gösteren aşamadır. Bu tür konularda bilgi sahibi olmak için AutoCad Eğitimi Kursu ve derslerine aktif şekilde katılım sağlanmalıdır.

AutoCad kurslarında öncelikle 2 boyutlu sistem konusunda detaylı bilgi verilirken, bu sistemin iyice öğrenilmesinden sonra 3 boyutlu sistemlerin anlatılmasına olanak sağlanmaktadır. Kurs bitiminde programın tamamı öğretilmiş olacaktır.

Autodesk Yetkili Eğitim Merkezi Nedir?

AutoDesk yazılımlarını üreten firma dünya çapında büyük bir ün yakalamıştır. Genel olarak eğlence kökenli, doğal kaynaklar, imalat, mühendislik, inşaat ve inşaat alt yapısına odaklı olarak 3B tasarımların yazılımlarını yapması dünya çapında kullanılan bir sistem olmasını sağlamıştır.

AutoDesk kendi üretmiş olduğu tüm yazılımları, insanlara öğretmek ve bu konuda yetkin kişiler elde etmek için uluslararası alanda eğitim kurumlarına yetki vermektedir. Bu yetkiyi verdiği tüm kurumlarda ise AutoCad kursunu vermek için yeterli bilgi birikimine ve donanıma sahip elemanları görevlendirmektedir.

Aynı zamanda kursun gerçekleşeceği sınıflar da uygulama yapma imkanlarına uygun bir şekilde donatılmıştır. Kursa katılım sağlayan herkes, eğer yetkili kurumlarda eğitim almışsa, AutoDesk onaylı sertifika sahibi olmaktadır.

Bu tür sertifikaların genellikle dünya çapında geçerliliği bulunmaktadır. Özellikle de mimarlık ve mühendislik eğitimi almış olan tüm kişilerin mutlaka temin etmesi gereken bir belgedir. Bu nedenle AutoCd Eğitimi Kursu ve dersleri özellikle de grafik çiziminin zorunlu olduğu meslek dallarında çalışanlar için çok faydalı bir sistem olduğunu söylemek mümkün olacaktır.