Tasarımcılığın günümüzdeki en yaygın ve en kapsamlı mesleklerden biri haline gelmesi ile birlikte bu alanda inanılmaz bir açık ortaya çıktı. Bu açığı kapatabilecek, kendini geliştirip daha profesyonel ve gerçekçi tasarımlar yapabilecek 3 Boyutlu Modelleme adı verilen teknolojiyi bilen kişiler firmaların odak noktası oldu. 3D studio max eğitimi / 3D max kursu ile sektördeki 3ds max eğitimi almış uzmanlar yetiştirilmesi hedeflenmektedir.
Bu eğitimde fikirlerin 3D Max Teknolojisi ile sanal ortamda hayata geçirilmesi hedeflenir.

Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi “Bilişim Eğitimi” kayıtları başladı!

Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi "Bilişim Eğitimi" kayıtları başladı!

Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanlarımız tüm sorularınızın yanıtları ve ücretsiz kariyer koçluğu için sizinle en kısa sürede irtibata geçsinler.

Bilgileriniz KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ile korunmaktadır.

Eğitim İçeriği

 • Ploygon Modelleme ve Patch (yama) yüzeylerin kullanımı
 • Box (Kutu) Modelleme, karakter ve bina modelleme
 • Scatter kullanımı
 • Parçacık sistemleri (Spray, Super Spray vb.) Kullanımı ve uygulamaları
 • Space Warps( Boşluk etkileri=Yerçekimi,rüzgar vb.) nin parçacık sistemleri ile ilişkilendirilmesi ve Yağmur,Kar, Ateş, Fıskiye gibi uygulamaların bunlarla hazırlanması
 • PhotoShop dosyalarının kullanımı
 • Film dosyalarının kullanımı
 • Resim kanallarının farklı kullanımı, yansıma, parlama, kabartma verilmesi
 • Çok katmanlı yüzey kaplamalarının kullanımı
 • 3D MAX VRAY PHOTOSHOP RENDER KURSU ANİMASYON
 • Nesnelerin birbirleriyle ilişkilendirilerek anime(animasyon) hazırlanması ve birleşik şekillere hareket kazandırma
 • Fizik kurallarına göre simülasyonlar hazırlama
 • Kumaş, metal ve cam vb. özel malzemelerin oluşturulması ve ayarları
 • Karakter Modelleme teknikleri
 • Hareket dosyalarının kullanılması, Motion Mixer kullanımı
 • Kayıtlı bir filmden hareketlerin elde edilmesi
 • Photometric ışıklar, Caustic ve Light Tracer ile Render alma
 • RPC ve Vray Plug-in lerinin kullanımı
 • Video Post ile animasyonlar ve görüntüler oluşturma
 • VRay ve Mental Ray ile render
 • Back Burner (Render Farm) kullanımı
 • 3ds max eğitimi – kursu detaylarının tamamı için bizimle iletişime geçin.

Sertifikalar

 • SmartPro

Alınabilecek Ünvanlar

 • Görsel Tasarım Uzmanı
 • 3 Boyutlu Modelleme Uzmanı
 • 3D Studio Max Uzmanı

Çalışma Alanları

 • 3D Studio Max Programını kullananlar tasarım sektöründe
 • Reklam ajanslarında
 • Matbaalarda
 • Tekstil firmalarında
 • Mimarlık ve mühendislik sektöründe
 • Gazetelerde ve görsel medya sektöründe
 • Görsel Tasarım ile ilgili tüm çalışmalarda
 • 3ds Max Eğitimi veren firmalarda

Kimler Katılmalı

 • 3 boyutlu modelleme, kaplama, canlandırma, aydınlatma, özel efektler, hareketli görüntüler, gerçekçi animasyonlar gerçekleştirilebilen bu programa; projelerini zengin görselleştirmeler ile sunmak isteyen, reklam ve sinema filmleri, bilgisayar oyunları ya da TV jenerikleri hazırlamak isteyen mimar, görsel tasarımcı veya tasarım konusunda kendini geliştirmek isteyen ve 3ds Max Kursu görmek isteyen herkes katılabilir.

Özellikle mimar ve mühendislerin büyük ilgi göstermiş olduğu 3D Studio Max Eğitimi Kursu, aslına bakıldığında üç boyutlu modelleme anlamına gelmektedir. Bu alanda yetkin olan kişiler,mimari görselleştirme ve kaplama yazılımı olarak bilinen 3D Studio Max programlarını profesyonel anlamda kullanabilma becerisine sahiptir.

Öyle ki bu tarz programlarda bir çok konuda, profesyonel olarak çizim yapmak, bu çizimleri ışıklandırmak, kamera ve render ayarlarını yapmak mümkündür. Bu alanda elde edilen teknik bilgiler en son aşamada ise uygulamalı olarak ilgili kursiyerlere deneyim kazandırılmaktadır.

Eğitimi bitirmiş olan tüm kursiyerler, üç boyutlu olarak görselleştirme yapmak konusunda profesyonel tavırlar sergileyebilmektedir. Bu anlamda insanların ilgileri var ise mutlaka kurslara katılım sağlanması şarttır.

3D Studio Max Eğitimi Kurslarındaki Eğitim Aşamaları

3d Studio Max Eğitimi veren kurslarda ilk aşamada 3D Max programının tanıtımı yapılmaktadır. Program dahilinde yapılabilecekler, programın neden gerekli olduğu, kullanım konusundaki pratik taktikler ve programın alt yapısı hakkındaki bilgiler detaylı olarak ilgili kişilere aktarılmaktadır.

Kursun ikinci aşamasında ise 3D Max, 2B ve 3B modelleme teknikleri anlatılmaktadır. Bu aşamada kişiler programın alt yapısı, sistemi ve kullanım teknikleri hakkında üstün körü bilgilerle donatılmaktadır. Elde edilen bu bilgiler ilerleyen süreçte adayların pratiklik kazanmak konusunda deneyim elde etmesine olanak sağlamaktadır.

Programın üçüncü aşamasında ise programın tüm aksesuarları ve detayları ele alınarak; salon, mutfak, banyo ve bebek odası gibi alanlarda modeller üretimi yapma becerisi kazandırılmaktadır. Bu beceri sayesinde yavaş yavaş modelleme uzmanı olmaya yaklaşıldığına işaret edilmektedir.
Çünkü kursiyeler, bazı teknik bilgiler ile mimari anlamda tasarlama yapmak konusunda beceriler elde etmektedilerler. Bu nedenle son derece, özellikle de uygulama aşamasında adayların daha aktif bir performans sergilemesinde fayda olacaktır.

Kursun üçüncü aşamasında ise mimari araç setlerinin kullanımı gösterilmektedir. Bu araçların kullanımı mimari tasarım yapılmasındaki tüm engellerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Öyle ki profesyonel anlamda çizim yapmak ve modelleme oluşturmak konusunda deneyim elde etmek bu aşamada da çok daha mümkün hale gelmektedir.

Programın dördüncü aşaması geri dönüşümlü model üretimini kapsamaktadır. Böylece 3D Max modelleme programı hakkında çok daha kapsamlı bilgi ve deneyime sahip olmak da kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle programın bu aşamasına da aksatılmadan katılım sağlanması şarttır.

Programın beşinci aşamasında ise parametrik modellemenin, program kullanımı boyunca insanlara olan faydaları ele alınmaktadır. 3D Studio Max Eğitimi Kursu ve kursiyerlerin program kapsamındaki en temel amacıda budur. Programın faydaları konusunda bilgi sahibi olarak, daha dikkat çekici hususlarla modellemeye farklı boyut kazandırmak konusunda ustaca bir deneyim elde edilmektedir.

Programın altıncı aşamasında ise yumuşatma araçlarının nasıl kullanılacağı ve detaylı kullanım özellikleri anlatılmaktadır. Böylece modelleme esnasında keskinliğin düşürülmesi gereken anlanlarda etkin bir performans sergilemekte kaçınılmaz olacaktır. Kursun aşamalarının ve sürecinin çok uzun olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü bir program çok kullanışlı olmasına karşın, çok güçlü bilgi gereksinimine de ihtiyaç duyulmasına sebebiyet vermektedir.
Bu nedenle programın altıncı aşamasında ileri seviye araçların nasıl kullanıldığı, uygulamalı olarak gösterilecektir. Uygulamalı derslere pratiklik kazanmak açısında mutlaka katılım sağlanması şarttır. Aksi takdirde el becerisi elde etmek ve programı etkin bir şekilde kullanmak ne yazık ki mümkün olmayacaktır.

Programın yedinci aşamasında kumaş ve fiziksel simülasyonların nasıl yaratıldığı konusunda bilgiler verilmektedir. Bu bağlamda, özellikle de iç mimarların, iç mekan tasarımlarında, en ince ayrıntıları dahi müşterilene görsel olarak sunma imkanı elde edilecektir. Bu açıdan çok gerekli bir kısım olduğunu söylemek mümkündür.

Programın sekizinci aşamasında ise ölçü ve oran kullanımı detaylı olarak anlatılmaktadır. Oran ve matematiksel işlemler bu programın vazgeçilmez parçalarından biridir. Bu nedenle 3D Studio Max Eğitimi Kursu ve derslerinde sürenin en büyük kısmı oran konusuna ayrılmaktadır. Bu alanda gerekli etkinliğe ulaşamayan kişiler, programı kullanırken, ne yazık ki başarılı bir performans sergileyemeyeceklerdir.

Programın dokuzuncu ve son aşamasında ise sahne düzeni ve katmanların kullanımı konusu işlenmektedir. Sanal olarak yaratılan ortamlarda, yani sahnelerde düzeni sağlamak adına bazı hususlara dikkat edilmesi şarttır. Bu hususlar kurs hocalar tarafınden detaylı bir şekilde kursiyerlere aktarılmaktadır. Katman kullanımı da bu program için en önemli gereksinimdir. Çünkü programın her bir seviyesinde katman kullanımı gerekmektedir.

3D Max Studio Eğitimi Kursunun İstihdam Olanakları

3D Max Studio Eğitimi Kurslarına katılım sağlamış ve başarı elde etmiş kişiler, iş dünyasında aktif olarak yer alabileceklerdir. Programı tamamlamayı başaran kişilerin özellikle de mimarlık ve mühendislik ofislerinde iş bulma imkanları oldukça geniştir. Çünkü bu alanda çalışan kişilerin asıl işi modelleme yapmak, yani tasarlamaktır.

Mesela bir iç mimar aldığı işi ve iş sonucunda oluşacak görüntü hakkında görsel modellemelerde müşterilerini bilgilendirmek zorundadır. Bu bilgilendirme için 3D modelleme yapmak şarttır. Modelleme sayesinde ortam tasarımı yaratmak, düzenlemek mümkündür.

Bu nedenle 3D Studio Max Eğitimi Kursu ve derslerini başarıyla tamamlayan kişiler mimarların ve de mühendislerin yanında istihadam edilme olanaklarına sahip olmaktadır. Bunun yanı sıra ise 3D modelleme bilen elemanlar çeşitli alanlarda, özellikle de profesyonel olarak tasarım işlerini yürüten firmalarda iş bulma imkanı elde etmektedir.

Çeşitli işletme ve ofislerde de bir çok iş olanağı bulunmaktadır. Kısacası sertifika sahibi olan kişilerin kesinlikle işsiz kalma gibi bir durumu söz konusu değildir. Gerekli bilgi ve donanıma sahip olan kişiler, çok yüksek maaşlarda çalışma imkanına sahip olacaktır.

Sırf bu nedenle bile 3D Studio Max programlarına etkin bir katılım sağlandığı gözlemlenmiştir. İnsanlar bu alanda istihdam sağlamak için kursların imkanlarından sonuna kadar faydalanmalıdır.

3D Studio Max Kursuna Kimler Katılmalıdır?

3D Studio Max Eğitimi kursları istihdam alanı son derece geniş olan kurslardır. Ancak modelleme yapmanın gereklerini bilmesi gereken kişilerin aktif bir şekilde katılım sağlamaları son derece gereklidir.

Bu nedenle programın en çok hitap ettiği kesim; İç mimarlar, dış mimarlar, Endüstriyel anlamda tasarımcılık görevini üstlenmesi gereken kişiler, grafikerler, çizgi film üreticileri ve animasyon sektörüne atılacak olanlardır. Öyle ki bu meslek dallarında, 3D studio programını bilmek kaçınılmaz bir ihtiyaçtır.

Bunun yanı sıra ise 3D Studio Max Eğitimi Kursu ve derslerine sayılan mesleklerde lisans diplomasına sahip olanlar ve de hala ilgili alanların öğrencisi olanlar katılım sağlayabilmektedir.

Elbette ki kursun hitap ettiği kesimler sadece bunlarla da sınırlı kalmamaktadır. Aynı zamanda restorasyon vee dekorasyonn işleriyle ilgilenenlerin en 3D modelleme programını kullanmak için gerekli bilgi ve deneyime sahip olması gerekmektedir. Çünkü mesleki gereklilikler nedeniyle müşterilere 3D sunum yapmak zorunlu bir ihtiyaçtır.

Bu alanlar haricinde modellemeye ilgisi olan herkes, program kapsamına dahil olabilmektedir. Böylece alanla alakalı bilgi hacminin geniştilmesi de mümkün olacaktır.

Programı tüm detaylarıyla bilen, uygulama yapan ve aktif şekilde kullanım sağlayan herkes, çeşitli meslek dallarında iş bulma imkanına sahip olacaktır. 3D Studio Ma programı en çok animasyona ilgi duyanlar için büyük bir gerekliliktir. Çünkü bu program olmadan kesinlikle animasyon oluşturmak mümkün olmayacaktır.

3D Studio Max Eğitiminin Kariyere Katkıları Nelerdir?

3D Studio Max oldukça kullanışlı bir programdır. Özellikle de programı kullanmak konusunda ilgisini ve becerisini geliştirme imkanına sahip olan Endüstriyel tasarım ve Animasyoncular, mesleklerinde daha kolay ilerleme olanağı elde edeceklerdir.

Aynı zamanda bu tarz sektörlerde aktif olarak yer alan ya da kendisini daha da geliştirmek isteyen her bireye kariyer oluşturan bir sistem söz konusudur. Bu program sayesinde daha kaliteli görsel sunumlar yapmak mümkün olacaktır. Oluşturulan projelerde fikir geliştirme ufku genişleyecek ve kişiler daha becerikli bir performans sergilemeye başlayacaktır.

Projelerin etkileyici bir şekilde sunulmasıyla birlikte, iş alanında ilerleme kaydetmek kaçınılmaz bir sonuçtur. Bu nedenle 3D Studio Max Eğitimi Kursu ve olanaklarının oldukça işe yarar olduğu inkar edilemez. 3D Max programına hakim olarak, kişiler çeşitli sektörlerde aranan bireyler haline gelecektir.

3D Studio Max Kursu için Gerekli Ön Bilgiler Nelerdir?

Programa katılım sağlamak isteyen her bireyin öncelikle hangi alanda yetkin kişiler olmak istediklerine karar vermesi gerekmektedir. Akabinde ise kursun tüm süreçlerine aktif olarak katılım sağlanması şarttır.

3D Studio Max Kursu, tasarımın tüm inceliklerini ele alan bir programdır. Bu nedenle programa katılım sağlayacak olan kişilerin önceden Windows İşletim Sistemi ve bilgisayarların hangi mantıkla çalıştıklarını gözlemelemesi ve deneyim elde etmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bilgisayar donanımlarının da aktif olarak kullanılması şarttır.

Bu donanımları elde ettikten sonra ise gerekli olan diğer unsurlar arasında 3 boyutlu tasarımın ne demek olduğunu bilme konusu yer almaktadır. Bu nedenle 3D Studio Max Studio Max Eğitimi Kursu ve programından önce AutoCad veya Maya gibi programlar hakkında az da olsa teknik bilgiye sahip olmak büyük gereklilikler arasındadır.

Kursa katılım sağlayacak olan kişilerin çok yönlü bir bakış açısına sahip olmaları da şarttır. Öyle ki bu programı kullanmak yaratıcılık gerektirmektedir. Bu nedenle ilgili kursiyerlerin mutlaka tasarım yapma, animasyon oluşturma ve de modelleme konularına ilgi duyuyor olmaları, kendilerine çok büyük avantajlar sağlayacak, aynı zamanda da öğrenim sürecinin kolaylaşmasında etkili olacaktır.

3D Studio Max Programı ile Neler Yapılabilir?

3D Studio Max programı çok yönlü bir programdır. Bu nedenle program sistemi sayesinde yapılabileceklerin bir sınırı olmadığını söylemekte oldukça doğru olacaktır. 3D modelleme programına hakim olan kişiler, mimarı yapı tasarlama, otomobil ya da uçak gibi araçları tasarlama, hatta animasyon yaratma gibi yetileri olacaktır.

Özellikle de animasyon için kullanıldığında; insan hayvan ve çeşitli animasyon karakterlerinin gerçeğe oldukça yakın olarak tasarlanması, hareket ettirilmesi ve bu hareketlere isteğe göre yön verilmesi mümkün olacaktır. Öyle ki programın render olarak nitelendirilen son aşamasında bir çok imkan bulunmaktadır.

Bu imkanlar sayesinde modellenen her şeyi, gerek duyulduğu takdirde aydınlatmak, eşyalara metal görünüm vermek, cam görünümü vermek mümkündür. Aynı zamanda endüstriyel tasarım gerektiren işlerde ise, endüstriyel yollarla üretilen tüm malzemeleri modellemek mümkün olacaktır.

Böylece program sayesinde gerçeğe en yakın görüntüler elde etmek kaçınılmaz hale gelmiştir. Tüm bu yetilere sahip olmak için 3D Studio Max Eğitimi Kursu ve kurs süreci boyunca düzenlenen uygulamalı derslere aktif bir şekilde katılım sağlanması gerekmektedir.

Program özelliklerinden en geniş imkanlarla yararlanmak için modelleme konusunda deneyimli olmak gerekmektedir. Deneyim elde etmek içinse sürekli olarak pratik yapmanı gereklilikleri inkar edilemez. Bu koşullar yerine getirildiği takdirde, 3D Studio Max programını daha rahat kullanmak da kaçınılmaz olacaktır.