Devlete 100 Bin Bilişim Uzmanı Alınacak! Ortalama 8 Bin Lira Maaş

Devlete 100 bin Bilişim Uzmanı alınacak. Kamuya 100 bin kişilik Bilişim Uzmanı personel alımı yapılacağı duyuruldu. Bilişim Uzmanı alımı, önümüzdeki günlerde daha net açıklamalarla birlikte ilgili kişilere duyurulacak.

Bilişim uzmanları ne kadar maaş almaktadır?

Devlet kadrolarında uzmanlara 8 bin lira para verilmektedir.

Tam olarak Bilişim uzmanı nedir?

Terminolojik olarak, yönetim ve işletme alanlarında bilgisayar sistemi üzerinden sorunları, problemleri, eksiklikleri çözen kişidir.

Görevi nedir?

Özel veya devlet kurumlarında kısa ve uzun vadeli proje sunmak, eksiklileri sistematik olarak doldurmak, bilgisayar sistemindeki alt yapıyı oluşturmak, donanım ve yazılımsal olarak tüm verileri tek bir çatı altında tutmak, network ağ sistemini kurmak, sistemde sorun olduğunda sorunu saptamak ve düzeltmek.

Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi olan Smartpro Bilgisayar Akademisi ile Bilişim Uzmanlığı eğitimini alın, Uluslararası Geçerli Microsoft Sertifikası ile siz de bu fırsattan yararlanın.

Bilişim Uzmanı alımı ile ilgili detaylı bilgileri sizler için aşağıda derledik.

Sabah gazetesindeki Hazal Ateş'in haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı, TÜBİTAK, Sosyal Güvenlik Kurumu gibi kurumlar da Bilişim Uzmanı almak için ilanlar çıkacak. Bilişim Uzmanlarına yaklaşık aylık 8bin lira ücret veriliyor. Alınması planlanan Bilişim Uzmanı personelinin istihdam edilmesi süresi 6 yıllık periyod içerisinde de 300 bin olması planlanmaktadır.

Bir önceki yazımıza https://smartpro.com.tr/2017-sosyal-robotlarin-yili-olacak/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI