turkiye-bilisim-sektoru

İstihdam piyasasında son senelerde yaşanan durgunluğa rağmen BİLİŞİM sektöründe hareketlilik halen devam ediyor. 2016 senesinden beri yaşanan bu durgun dönem istihdam oranları 2017 yılında da iyi bir başlangıç yapamadı. Özellikle turizm ve hizmet sektörleri bir hayli durgun süreçlerden geçmesine rağmen bilişim, e-ticaret, sigorta gibi sektörlerde işe alımlar hız kesmeden devam ediyor.

Satış pozisyonlarının istihdam oranları her zamanki gibi ilk sırada yer alırken, saha satış elemanı, satış uzmanı, satış mühendisi, satış müdürü pozisyonları aranma oranları oldukça yüksek. Türkiye’de yatırım projeleri de devam ederken doğal olarak teknisyen, mühendis her daim aranan pozisyonlar olarak yerlerini korumaya devam ediyor.

Eğer siz de bilişim sektöründe rol alıp kariyerinize yön vermek istiyorsanız Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi Smartpro Bilgisayar Akademisi’nde meslek edindiren eğitimlere katılabilirsiniz. Üstelik %70 burs elde etme fırsatı da sizi bekleyen avantajlar arasında. Aşağıdaki kısa formu doldurun, eğitim danışmanları ücretsiz kariyer koçluğu için sizi en kısa sürede arasınlar.

Bir önceki yazımıza https://smartpro.com.tr/istanbul-kadikoy-bilgisayar-kursu/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanlarımız tüm sorularınızın yanıtları ve ücretsiz kariyer koçluğu için sizinle en kısa sürede irtibata geçsinler.

 

 

 

 

 

Bilgileriniz KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ile korunmaktadır.