internet-girisimleri

Başarılı internet girişimleri ile 1 milyar dolar değerlemeli girişimlere artık hepimiz aşina olduk. Bu girişimlere sektörde decacorn (önboynuz) olarak da adlandırılıyor.  Bu internet girişimlerinin çoğu ABD merkezli…

Eğer sizin de aklınızda bir internet projesi var, hayata geçirmek istiyorsunuz ancak teknik bilginiz yok. İşte tam da bu noktada Microsoft Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi – Android Yetkili Eğitim Merkezi SmartPro Bilgisayar Akademisi sizlere alanında profesyonel eğitmen kadrosu ile destek olmaya devam ediyor. Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanları ücretsiz kariyer koçluğu için hemen sizinle irtibata geçsinler.

Aşağıdaki formu doldurun, eğitim danışmanlarımız tüm sorularınızın yanıtları ve ücretsiz kariyer koçluğu için sizinle en kısa sürede irtibata geçsinler.

Bilgileriniz KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ile korunmaktadır.

Uber:

Gelmiş geçmiş en agresif büyüme gösteren girişimlerden biri olan Uber, 68 milyar dolar değerlemeye sahip ve halen borsanın kapısından adım atmış değil. Çin’de havlu atan Uber, Suudi Arabistan’dan gelen yatırımla rotayı biraz daha batıya kaydırmış durumda.

Snapchat:

Gençlerin gözde uygulaması olan Snapchat’in değeri için şu anda 18,19 milyar dolardan bahsedilmekte…

Dropbox:

Dropbox ilk kurulduğu zaman yatırım almakta bir hayli zorlanmıştı ancak 2014 yılında 617 milyon dolarlık yatırım alarak bir decacorn olmayı başardı. Resmi olarak açıklama yapılmasa da geçtiğimiz yıl Dropbox’ın yarım milyar dolar gelir elde ettiği düşünülmektedir.

Pinterest:

Pinterest 2015 senesinde 10,47  milyar dolar değerlemeye ulaştı. Ülkemizde de özellikle kadın kullanıcılar tarafından kullanılan Pinterest’in tüm dünyada toplam 100 milyondan aktif kullanıcı bulunmakta. 2017 yılında da Pinterest’in borsaya açılacağı konuşuluyor.

SpaceX:

SpaceX’in kurucusu Elon Musk, SpaceX iki yıl önce aldığı 1 milyar dolar yatırım aldı ve 12 milyar değerlemeye ulaşmış oldu. Bu yıl içerisinde de birkaç patlama yaşayan SpaceX, Falcon Heavy adlı roketini de 2018 yılında ateşlemeyi hedefliyor.

WeWork:

WeWork, paylaşımlı ofis ağı. 2016 yılında almış olduğu yatırımlar değerini 16,9 milyar dolara yükseltti.

Palantir:

Büyük veri alanında geliştirdiği teknojile sayesinde Palantir, 20,53 milyar dolar değerlemeyi gören girişimler arasında yerini aldı.

Airbnb:

Kısa dönemli ev kiralama girişimi Airbnb, 30 milyar dolar değerlemeyle ABD’nin halka arz edilmemiş en değerli girişimi konumunda. Airbnb, Trips adlı yeni hizmetiyle bir turizm şirketi olma yolunda hızla ilerliyor.