2017’de İşletmeler Dijital Dönüşüme Ağırlık Verecek!

Yayınlanan son araştırmada, 2017 yılı itibari ile özellikle dijital dönüşüme ağırlık verileceği belirtildi. Bain & Company ile Red Hat ortaklığında yapılan araştırmalar, sektörlerin geleceğe yönelik eğilimleri hakkında bilgi alınmasını sağlarken, bu sonuçlarda özellikle dijital dönüşümde beklentilerin yüksek olduğu görüldü.

For Traditional Enterprises, the Path to Digital and the Role of Containers (Dijitalleşmeye ve Konteynerlere Uzanan Yolda Geleneksel İşletmeler) başlığı ile paylaşılan raporlar ABD'de yapılan araştırmalara dayanıyor. 450 farklı kişi ile yapılan görüşmeler neticesinde önemli çıkarımlar yapılırken, özellikle 2017 itibari ile bulut bilişim, uygulama geliştirme alanına ilgi gösteren firmaların bu çalışmalara yönelim sağlaması ile birlikte ciddi bir dönüşüm yaşanacağı ifade edildi. Fakat raporda en çok dikkat çeken nokta, firmaların dönüşüm için istekli olmasına karşın mevcut durumda yatırımlar ve planlar çok basit düzeyde.

Şirketler üzerinden yapılan incelemelerde özellikle geleneksel firmaların dönüşüm noktasında çok daha geride kaldığı belirtilirken, dijital dönüşüm noktasında çoğu firma henüz ilk aşamada. Sektör liderlerinde ise dönüşüm aşamaları çoktan geride bırakılmış durumda. Bulut sunucular, yapay zeka ve çeşitli otomasyonlar firmaların bu geçişin etkilerini net bir şekilde görmeye başladığı ifade edilirken, pazar payında artıştan daha yüksek operasyonlara ulaşma noktasında önemli bir avantaj sağlıyor.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI